Mobilizujeme.cz

AR.Drone 2.0 – recenze futuristické kvadrokoptéry

  |  15 komentářů  |  autor:

Vyzkoušeli jsme kvadrokoptéru AR.Drone 2.0 coby netradiční doplněk ke smartphonu či tabletu. Oproti první generaci přináší letošní generace řadu vylepšení. Jak se nám líbila?

Kapitoly článku:

» Úvod, video, obsah balení, design a konstrukce
» Aplikace a ovládání, focení a natáčení HD videa, závěr

Kvadrokoptéru AR.Drone vyrábí francouzská firma Parrot, která má kromě tohoto neobvyklého produktu na svědomí i další bezdrátově ovládané věcičky, klasicky jako Bluetooth headsety apod. Dá se tedy očekávat jistá zkušenost a kvalita výrobce na poli bezdrátově ovládaných produktů.


AR.Drone 2.0 – oficiální fotografie

Pro bezdrátové ovládání nového AR.Drone 2.0, stejně jako první generace této kvadrokoptéry, musíte mít smartphone či tablet s operačním systémem iOS nebo Android. Na ostatní platformy není zatím aplikace pro ovládání oficiálně dostupná. Kromě podporovaného telefonu/tabletu ale také doporučujeme mít nadutou peněženku, nový Drone totiž vyjde na zhruba 8 tisíc korun.


Oficiální lifestylové fotografie s novým Dronem druhé generace

Oficiální video

Obsah balení

V prodejním balení nemalých rozměrů najdeme kromě samotného obnaženého Drona dvojici krytů – pro venkovní (kryt pouze hlavního těla) a vnitřní létání (krytí těla včetně vrtulí), dále baterii s kapacitou 1000 mAh, nabíječku, uživatelskou příručku a speciální samolepky pro hru AR.Flying Ace, ve které proti sobě stojí dva Dronové.

 

Vzhledem k tomu, že na jednu baterii vydrží AR.Drone 2.0 létat zhruba 15 minut, je dobré si dokoupit alespoň jednu záložní baterii. Tedy v případě, že to vidíte na velké létání a chcete se co nejvíce vyblbnout. Škoda, že alespoň druhou baterii nedodává v balení samotný výrobce.

Design a konstrukce

Co vám připomene AR.Drone 2.0 jako první? Mně jakési futuristické zařízení. Během prvního létání s Dronem v parku pak kolemjdoucím dětem připomínal UFO. Ať už v něm vidíte cokoliv, lidem se líbí. A tento první dojem je postaven nejen na vzhledu, ale na schopnostech Drona. Ty se nelíbily snad jen některým žárlivým psům v parku, když se snažili na Drona doskočit, naštěstí neúspěšně.


AR.Drone 2.0, zleva: v sestavě bez krytu, s venkovním krytem, a s vnitřním krytem

Hlavním materiálem kvadrokoptéry je extrudovaný polypropylen (EPP) připomínající klasický polystyren. Jeho vlastnosti však dosahují mnohem lepších kvalit. Materiál je pevnější, takže více odolá pádům, a když už dojde na nějaké to zranění, pomůže náplast v podobě fixační pásky, kterou si můžete dokoupit od výrobce.

Během testování mi Dron spadl i z 5 metrové výšky a jediným následkem bylo prasknutí ochranného krytu pro vnitřní létání (kvůli opatrnosti doporučuji také létat s krytem pro vnitřní létání i venku), které spravila fixační páska. Hlavní část Drona přežila bez újmy.

Co se skrývá pod kapotou Drona

Aby vše v Dronovi mohlo fungovat, obsahuje 1 GHz procesor ARM a druhý 800 MHz procesor pro video, 1 GB operační paměti RAM a jako mozek pak slouží Linux. Pro zajištění maximální stability je kvadrokoptéra vybavena 13-osým setrvačníkem, 3-osým gyroskopem, 3-osým akcelerometrem a 3-osým magnetometrem.

Aktuální výšku si Drone zjistí pomocí ultrazvukového senzoru. To je vhodné nejen při startu, kdy Drone vzlétne do výšky asi jednoho metru a tu si udržuje, dokud mu nepošlete další pokyny. Rychlost si pak kvadrokoptéra určuje přes kamerku na spodní straně. Nechybí ani tlakový senzor.

Kapitoly článku:

» Úvod, video, obsah balení, design a konstrukce
» Aplikace a ovládání, focení a natáčení HD videa, závěr

..

Testovaný produkt: AR.Drone 2.0, autor recenze: Luboš Srb, hodnocení: 4/5
ČLÁNKY:, , , , ,
Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

DNES  |    |  diskuze (0)

Do představení nového phabletu Note 8 již zbývá jen pár dní. O tomto zařízení víme snad vše, a to díky předešlým únikům,…

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

DNES  |    |  5 komentářů

Prémiové materiály, prémiové funkce, ale hlavně prémiový displej. To jsou devizy, kterými se teď druhdy odepisovaný japonský gigant snaží zaujmout zájemce o…

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Mobilní zobrazení