Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

AR.Drone 2.0 – recenze futuristické kvadrokoptéry

  |  15 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Vyzkoušeli jsme kvadrokoptéru AR.Drone 2.0 coby netradiční doplněk ke smartphonu či tabletu. Oproti první generaci přináší letošní generace řadu vylepšení. Jak se nám líbila?

Kapitoly článku:

» Úvod, video, obsah balení, design a konstrukce
» Aplikace a ovládání, focení a natáčení HD videa, závěr

Kvadrokoptéru AR.Drone vyrábí francouzská firma Parrot, která má kromě tohoto neobvyklého produktu na svědomí i další bezdrátově ovládané věcičky, klasicky jako Bluetooth headsety apod. Dá se tedy očekávat jistá zkušenost a kvalita výrobce na poli bezdrátově ovládaných produktů.


AR.Drone 2.0 – oficiální fotografie

Pro bezdrátové ovládání nového AR.Drone 2.0, stejně jako první generace této kvadrokoptéry, musíte mít smartphone či tablet s operačním systémem iOS nebo Android. Na ostatní platformy není zatím aplikace pro ovládání oficiálně dostupná. Kromě podporovaného telefonu/tabletu ale také doporučujeme mít nadutou peněženku, nový Drone totiž vyjde na zhruba 8 tisíc korun.


Oficiální lifestylové fotografie s novým Dronem druhé generace

Oficiální video

Obsah balení

V prodejním balení nemalých rozměrů najdeme kromě samotného obnaženého Drona dvojici krytů – pro venkovní (kryt pouze hlavního těla) a vnitřní létání (krytí těla včetně vrtulí), dále baterii s kapacitou 1000 mAh, nabíječku, uživatelskou příručku a speciální samolepky pro hru AR.Flying Ace, ve které proti sobě stojí dva Dronové.

 

Vzhledem k tomu, že na jednu baterii vydrží AR.Drone 2.0 létat zhruba 15 minut, je dobré si dokoupit alespoň jednu záložní baterii. Tedy v případě, že to vidíte na velké létání a chcete se co nejvíce vyblbnout. Škoda, že alespoň druhou baterii nedodává v balení samotný výrobce.

Design a konstrukce

Co vám připomene AR.Drone 2.0 jako první? Mně jakési futuristické zařízení. Během prvního létání s Dronem v parku pak kolemjdoucím dětem připomínal UFO. Ať už v něm vidíte cokoliv, lidem se líbí. A tento první dojem je postaven nejen na vzhledu, ale na schopnostech Drona. Ty se nelíbily snad jen některým žárlivým psům v parku, když se snažili na Drona doskočit, naštěstí neúspěšně.


AR.Drone 2.0, zleva: v sestavě bez krytu, s venkovním krytem, a s vnitřním krytem

Hlavním materiálem kvadrokoptéry je extrudovaný polypropylen (EPP) připomínající klasický polystyren. Jeho vlastnosti však dosahují mnohem lepších kvalit. Materiál je pevnější, takže více odolá pádům, a když už dojde na nějaké to zranění, pomůže náplast v podobě fixační pásky, kterou si můžete dokoupit od výrobce.

Během testování mi Dron spadl i z 5 metrové výšky a jediným následkem bylo prasknutí ochranného krytu pro vnitřní létání (kvůli opatrnosti doporučuji také létat s krytem pro vnitřní létání i venku), které spravila fixační páska. Hlavní část Drona přežila bez újmy.

Co se skrývá pod kapotou Drona

Aby vše v Dronovi mohlo fungovat, obsahuje 1 GHz procesor ARM a druhý 800 MHz procesor pro video, 1 GB operační paměti RAM a jako mozek pak slouží Linux. Pro zajištění maximální stability je kvadrokoptéra vybavena 13-osým setrvačníkem, 3-osým gyroskopem, 3-osým akcelerometrem a 3-osým magnetometrem.

Aktuální výšku si Drone zjistí pomocí ultrazvukového senzoru. To je vhodné nejen při startu, kdy Drone vzlétne do výšky asi jednoho metru a tu si udržuje, dokud mu nepošlete další pokyny. Rychlost si pak kvadrokoptéra určuje přes kamerku na spodní straně. Nechybí ani tlakový senzor.

Kapitoly článku:

» Úvod, video, obsah balení, design a konstrukce
» Aplikace a ovládání, focení a natáčení HD videa, závěr

..

Testovaný produkt: AR.Drone 2.0, autor recenze: Luboš Srb, hodnocení: 4/5
ČLÁNKY:, , , , ,
Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Společnost Apple odvysílala novou reklamu. Jde o příběh holčičky, která užívá iPad Pro v různých situacích. Pointu minutového videa naleznete v…

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Honor je jeden z mála výrobců, který pouští do různých částí částí světa ten samý smartphone pod různými jmény. To platí…

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Blíží se nový rok a trojice hlavních operátorů již představila plány na rok 2018. Ten se podle nich ponese v duchu…

Mobilní zobrazení