Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Apple zaměstnává čtyři z pěti nejlépe placených manažerů v USA

  |  komentovat  |  autor: Jakub Vrbický

O astronomické hodnotě společnosti Apple není nutno spekulovat, je to jednoznačný fakt. Dokládá to i skutečnost, že byla tato firma donedávna označována za nejcennější společnost na světě. Nyní se ukazuje další pravda, která výše zmíněná tvrzení podporuje. Apple zaměstnává čtyři z pěti nejlépe placených manažerů ve spojených státech.

Jedná se o Boba Mansfielda, Bruce Sewella, Jeffa Williamse a Petera Oppenheimera. Je paradoxní, že se mezi nimi neobjevuje sám generální ředitel Applu Tim Cook, to však neznamená, že by si žil nikterak bídně.

Nejvíce peněz bere Bob Mansfield, který je Senior Vice President divize Technologies Applu. Za rok 2012 si z firmy odnesl slušných 85,5 milionu dolarů, což je pro představu zhruba 1,6 miliardy korun. Jeho plat, ostatně jako u ostatních zmíněných, však z větší části přichází z dividend.

execs-130415

Po něm se nachází Bruce Sewell, Senior Vice President zabývající se právní a vládní problematikou v kruzích Applu si za stejné období, tedy za rok 2012, odnesl 69 milionu dolarů. V přepočtu na české koruny se tato částka pohybuje zhruba okolo 1,3 miliardy.

Třetím velmi kvalitně odměňovaným je Jeff Wiliams, jenž vydělal v Applu za rok 2012 téměř stejnou částku jako Sewell, konkrétní číslo je 68,7 milionu dolarů. Jeff Wiliams je Senior Vice President v divizi Operations.

Poslední z nich je samozřejmě Peter Oppenheimer, který si přišel na krásných 68,6 milionu dolarů za rok 2012. Oppenheimer je Senior Vice Presidentem a Chief Financial Officer.

Pro srovnání s Timem Cookem, který si přišel na 4,17 milionu dolarů v roce 2012, jsou jejich příjmy poměrně zajímavé. Když se ale podíváme na šéfa Oraclu, který si v roce 2012 vydělal 378 milionu dolarů, mají hoši z Applu ještě co dohánět.

Zdroj: appleinsider.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení