Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple Watch zachránily život mladé matce a jejímu synkovi

  |  3 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Elektronika nás obklopuje na každém kroku; za její pomoci se rodíme a, jakkoliv bizarně to může znít, po jejím boku dost možná i zemřeme. V opačném gardu ale elektronika zachraňuje životy. Jako právě v nedávném případě mladé maminky Kacie Anderson a jejího devítiměsíčního synka.

Mohli jsme nyní číst o nehorázné tragédii, nebýt hodinek Apple Watch, které Kacie měla na ruce, když do jejího auta, ve kterém převážela i devět měsíců starého syna, narazil řidič v podnapilém stavu. Auto, které Kacie Andersonová řídila, skončilo v dezolátním stavu a závažnost nehody se podepsala i na Kacie, která utrpěla otřes mozku, přetrhané krční vazy a mimo jiné o poranění obratlů.

Kacie později popisuje, že během nárazu na chvíli ztratila vědomí, a i když cítila, že její oči jsou otevřené, nic neviděla. Snažila se nahmatat telefon, aby zavolala záchrannou službu, ale pak si uvědomila, že má Apple Watch, které umí v případě nouze vytočit záchranou službu 911, obdobu naší 112. Když dorazila sanitka, lékaři stabilizovali Kacie a zjistili, že malému dítěti se, až na šok z otřesů, nic nestalo.

Mladá matka Kacie Andersonová se později v rozhovoru svěřila, že hodinky má díky svému působení v lakrosovém a basketbalovém družstvu a funkci SOS nikdy předtím použít nemusela; jaké štěstí, že o této funkci vůbec věděla. A skutečně, Apple Watch vskutku mají funkci instantního zalarmování záchranných složek jménem Tíseň SOS. Ta se aktivuje dlouhým podržením bočního „zamykacího“ tlačítka – po kratším držení se objeví nabídka vypnutí zařízení či zavolání tísňové služby, nicméně při neustálém držení se automaticky vyvolá hovor záchranné službě.

Kacie Andersonová ihned po uvedení do klidu napsala společnosti Apple děkovný e-mail, ve kterém vyjadřuje vděk Timu Cookovi a jeho kolegům za to, že podobnou funkcí chytré hodinky Apple Watch obdařili. Na každý pád, plyne z toho jedno jasné ponaučení – v případě, že používáte Apple Watch, mějte tuto funkci zapnutou, protože nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit a každý z nás by na podobný moment měl být dobře připraven.

zdroj: 9To5Mac, Phone Arena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal
Michal

No, to je zase hovadina, tukanec vzadu a ono jí šlo o život?

Bjørn
Bjørn

Tak to abych si jedny taky hned koupil..wait… oni nepodporoují Android… díky nechci

BRudolph
BRudolph

Proč by sis měl proboha kupovat AW? Máš na trhu málo hodinek s lagdroidem, ovečko?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Každý třetí zamilovaný šmíruje v telefonu partnera

Každý třetí zamilovaný šmíruje v telefonu partnera

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Společná studie společností Kaspersky Lab a Toluna ukázala, že pro drtivou většinu lidí je vztah důležitější než jejich soukromí.…

Huawei P20 Pro dostane 40 Mpx fotoaparát a 5x hybridní zoom

Huawei P20 Pro dostane 40 Mpx fotoaparát a 5x hybridní zoom

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Oficiální představení v Paříži, které se koná 27. března, je pomalu ale jistě za dveřmi. Jak víte z dostupných…

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pixely od Googlu jako by byly prokleté. Koncem minulého roku prakticky každý týden vycházely nové zprávy ohledně dalších chyb…

Mobilní zobrazení