Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple Watch zachránily život mladé matce a jejímu synkovi

  |  3 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Elektronika nás obklopuje na každém kroku; za její pomoci se rodíme a, jakkoliv bizarně to může znít, po jejím boku dost možná i zemřeme. V opačném gardu ale elektronika zachraňuje životy. Jako právě v nedávném případě mladé maminky Kacie Anderson a jejího devítiměsíčního synka.

Mohli jsme nyní číst o nehorázné tragédii, nebýt hodinek Apple Watch, které Kacie měla na ruce, když do jejího auta, ve kterém převážela i devět měsíců starého syna, narazil řidič v podnapilém stavu. Auto, které Kacie Andersonová řídila, skončilo v dezolátním stavu a závažnost nehody se podepsala i na Kacie, která utrpěla otřes mozku, přetrhané krční vazy a mimo jiné o poranění obratlů.

Kacie později popisuje, že během nárazu na chvíli ztratila vědomí, a i když cítila, že její oči jsou otevřené, nic neviděla. Snažila se nahmatat telefon, aby zavolala záchrannou službu, ale pak si uvědomila, že má Apple Watch, které umí v případě nouze vytočit záchranou službu 911, obdobu naší 112. Když dorazila sanitka, lékaři stabilizovali Kacie a zjistili, že malému dítěti se, až na šok z otřesů, nic nestalo.

Mladá matka Kacie Andersonová se později v rozhovoru svěřila, že hodinky má díky svému působení v lakrosovém a basketbalovém družstvu a funkci SOS nikdy předtím použít nemusela; jaké štěstí, že o této funkci vůbec věděla. A skutečně, Apple Watch vskutku mají funkci instantního zalarmování záchranných složek jménem Tíseň SOS. Ta se aktivuje dlouhým podržením bočního „zamykacího“ tlačítka – po kratším držení se objeví nabídka vypnutí zařízení či zavolání tísňové služby, nicméně při neustálém držení se automaticky vyvolá hovor záchranné službě.

Kacie Andersonová ihned po uvedení do klidu napsala společnosti Apple děkovný e-mail, ve kterém vyjadřuje vděk Timu Cookovi a jeho kolegům za to, že podobnou funkcí chytré hodinky Apple Watch obdařili. Na každý pád, plyne z toho jedno jasné ponaučení – v případě, že používáte Apple Watch, mějte tuto funkci zapnutou, protože nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit a každý z nás by na podobný moment měl být dobře připraven.

zdroj: 9To5Mac, Phone Arena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BRudolphBjørnMichal Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal
Michal

No, to je zase hovadina, tukanec vzadu a ono jí šlo o život?

Bjørn
Bjørn

Tak to abych si jedny taky hned koupil..wait… oni nepodporoují Android… díky nechci

BRudolph
BRudolph

Proč by sis měl proboha kupovat AW? Máš na trhu málo hodinek s lagdroidem, ovečko?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Spekulace kolem bájného telefonu Surface Phone pokračují

Spekulace kolem bájného telefonu Surface Phone pokračují

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Nejnovější kód s Windows 10 SDK obsahuje velmi zajímavé zmínky, například „Andromeda OS“ nebo „Factory OS Andromeda Device“. Opět se…

Co všechno o vás Apple ví? Díky novému nástroji to zjistíte

Co všechno o vás Apple ví? Díky novému nástroji to zjistíte

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

S příchodem GDPR, tedy nových pravidel pro ochranu osobních údajů v EU, se snaží větší i menší firmy vypořádat…

Samsung ztrácí v žebříčku prodejů. V Polsku už není jedničkou

Samsung ztrácí v žebříčku prodejů. V Polsku už není jedničkou

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Nejprodávanější značkou smartphonů v sousedním Polsku už není Samsung. Podle dat společnosti GfK jihokorejského giganta v dubnu předstihl čínský Huawei.…

Mobilní zobrazení