Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple vs Samsung: Jednání selhala, patentová válka pokračuje

  |  2 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

Tajná jednání mezi Applem a Samsungem, která nařídil americký soud a která měla za cíl uskutečnit mimosoudní vyrovnání v patentovém sporu, selhala. Patentová válka tak pokračuje a obě strany opět zasednou do soudních lavic.

Začátkem ledna přišla agentura Reuters s informací, že CEO mobilní divize Samsungu a CEO Applu se domluvili na uskutečnění společného setkání, na kterém se chtěli domluvit na mimosoudním urovnání patentového sporu mezi oběma giganty. O víc než měsíc později se dozvídáme zprávy o tom, že JK Shinovi ani Timu Cookovi se nepodařilo najít řešení, které by bylo přijatelné pro obě strany a jednání selhala.

Apple, Samsung souboj

Oba generální ředitelé se setkali minulý týden ve Spojených státech, ale jejich jednání bohužel nevedla k dohodě a k mimosoudnímu urovnání, které by ukončilo probíhající a celosvětově snad nejsledovanější právní bitvu mezi těmito společnostmi.

Mluvčí Samsungu celou událost komentoval těmito slovy: „Nemůžeme potvrdit, zda se spolu oba generální ředitelé opravdu setkali a pokud ano, s jakým výsledkem jejich jednání skončilo“. Soud v kalifornském San Jose požadoval, aby se zástupci obou společností setkali a dosáhli společné dohody. Mělo se tak stát nejpozději do 19. února, jak ale víme, dohody dosaženo nebylo a tak se spor vrátí opět zpátky do soudních lavic, kde bude soudem učiněn konečný verdikt.

Tim Cook, JK Shin
JK Shin (vlevo) a Tim Cook

Po mnoha uskutečněných soudních stáních, dalších podaných obžalobách a několika soudních rozhodnutích dosáhla aktuální částka, kterou má Samsung Applu za ukradené patenty zaplatit, ohromné výše 930.000.000 dolarů (více než 18,5 mld Kč).

Obě společnosti si bohužel nedokázaly vzít příklad z nedávno uskutečněné mimosoudní dohody mezi Nokií a HTC, kde HTC platí Nokii za použité patenty, mimojiné i nabídkou některých vlastních patentů (více v našem dřívějším článku zde). Jsme tedy napjatí, jak se bude celý spor po 19. únoru dále odvíjet. Již teď je ale jisté, že to pro Samsung nevypadá vůbec dobře.

Zdroj: ZDNet Korea via: GSM Arena, PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Yegor
Yegor

Cha!

kazan
kazan

A xiaomi se jen směje:)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení