Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple vs Samsung: Jednání selhala, patentová válka pokračuje

  |  2 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

Tajná jednání mezi Applem a Samsungem, která nařídil americký soud a která měla za cíl uskutečnit mimosoudní vyrovnání v patentovém sporu, selhala. Patentová válka tak pokračuje a obě strany opět zasednou do soudních lavic.

Začátkem ledna přišla agentura Reuters s informací, že CEO mobilní divize Samsungu a CEO Applu se domluvili na uskutečnění společného setkání, na kterém se chtěli domluvit na mimosoudním urovnání patentového sporu mezi oběma giganty. O víc než měsíc později se dozvídáme zprávy o tom, že JK Shinovi ani Timu Cookovi se nepodařilo najít řešení, které by bylo přijatelné pro obě strany a jednání selhala.

Apple, Samsung souboj

Oba generální ředitelé se setkali minulý týden ve Spojených státech, ale jejich jednání bohužel nevedla k dohodě a k mimosoudnímu urovnání, které by ukončilo probíhající a celosvětově snad nejsledovanější právní bitvu mezi těmito společnostmi.

Mluvčí Samsungu celou událost komentoval těmito slovy: „Nemůžeme potvrdit, zda se spolu oba generální ředitelé opravdu setkali a pokud ano, s jakým výsledkem jejich jednání skončilo“. Soud v kalifornském San Jose požadoval, aby se zástupci obou společností setkali a dosáhli společné dohody. Mělo se tak stát nejpozději do 19. února, jak ale víme, dohody dosaženo nebylo a tak se spor vrátí opět zpátky do soudních lavic, kde bude soudem učiněn konečný verdikt.

Tim Cook, JK Shin
JK Shin (vlevo) a Tim Cook

Po mnoha uskutečněných soudních stáních, dalších podaných obžalobách a několika soudních rozhodnutích dosáhla aktuální částka, kterou má Samsung Applu za ukradené patenty zaplatit, ohromné výše 930.000.000 dolarů (více než 18,5 mld Kč).

Obě společnosti si bohužel nedokázaly vzít příklad z nedávno uskutečněné mimosoudní dohody mezi Nokií a HTC, kde HTC platí Nokii za použité patenty, mimojiné i nabídkou některých vlastních patentů (více v našem dřívějším článku zde). Jsme tedy napjatí, jak se bude celý spor po 19. únoru dále odvíjet. Již teď je ale jisté, že to pro Samsung nevypadá vůbec dobře.

Zdroj: ZDNet Korea via: GSM Arena, PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
kazanYegor Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Yegor
Yegor

Cha!

kazan
kazan

A xiaomi se jen směje:)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení