Mobilizujeme.cz

Apple ve zkratce: co se během minulého týdne řešilo ve firmě ze Silicon Valley

  |  4 komentáře  |  autor:

Minulý týden byl pro americkou společnost Apple jedním z dalších významných sedmidenních období. A nejen pro ni, ale i pro celou komunitu fanoušků. Ti si například nenechali ujít vyhlášení nejlepších aplikací pro rok 2012, nebo informaci o špatných prodejních statistikách iPhonu 5 v Číně.

Pokud pravidelně sledujete zahraniční internetová média, pak jste v předchozích dnech zajisté zaznamenali informaci o návratu populárních map Google Maps do App Storu, tedy na iOS. Zatímco Apple pomalu opravuje výrazné chyby ve svých mapách, Google si může užívat opětovnou radost všech uživatelů iOS, kteří nehledí jen na značku Apple a nevadí jim služba od konkurenčních vývojářů.

google-maps

Další hořkou pilulkou byl pro Apple špatný začátek iPhonů 5 na území Číny. Do kamenných obchodů přišel opravdu jen zlomek zájemců, kteří pravidelně stojí fronty už několik desítek hodin předem. Nicméně první oficiální statistiky budou k dispozici během ledna, takže se máme na co těšit. S touto skutečností souvisí i možný pád akcií, na který upozornil analytik Steve Milunovich.

iphone-5

Naopak mezi příznivější zprávy patřilo vyhodnocení nejlepších aplikací za rok 2012. Nejvyšší ocenění získala aplikace Action Movie FX, která přináší možnost aplikovat speciální filmové efekty do libovolných videí. Jako nejlepší hra roku pak byl jmenován titul Rayman Jungle Run od Ubisoftu. Na straně druhé, kde stojí poněkud rozdílná řada zařízení od Applu, jsou nejlepší aplikace pro iPady. Nejpříznivější hodnocení získal program Paper by FiftyThree, zatímco v herní kategorii uspěla gameska The Room od Fireproof Studios.

action-movie

Nakonec by bylo dobré zmínit se o prezidentovi společnosti Samsung, který v rozhovoru s MIT Technology Review uvedl, že je nadšený uživatel zařízení od Applu, ačkoliv si myslí, že smartphone Samsung Galaxy je lepší. Kromě toho, že vlastní některé výrobky jihokorejské firmy, zároveň využívá Mac, iPhone a iPad. Líbí se mu především služba iCloud.

zdroj: Forbes.com

ČLÁNKY:
Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

Překrásný koncept malého iPhonu s displejem bez rámečků

DNES  |    |  diskuze (0)

Před dvěma týdny Apple představil dvojici klasických iPhonů s osvědčeným designem, ale připravili si i jeden speciální smartphone – bezrámečkový iPhone X.…

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

Acer Holo 360 je bezkonkurenční telefon. Oslovit chce youtubery

DNES  |    |  diskuze (1)

Do České republiky míří zbrusu nový koncept telefonu, jaký tady doposud ještě nikdy nebyl, a vlastně ani nikde jinde na světě. Telefon…

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

Příští rok přijdou telefony se superpřesným GPS čipem

DNES  |    |  diskuze (0)

Broadcom představil nový, přesnější čip pro mobilní zařízení s GPS. V současné době ho nabízí výrobcům, kteřá by ho měli do svých…

Mobilní zobrazení