Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple ve zkratce: co se během minulého týdne řešilo ve firmě ze Silicon Valley

  |  4 komentáře  |  autor: Petr Dolanský

Minulý týden byl pro americkou společnost Apple jedním z dalších významných sedmidenních období. A nejen pro ni, ale i pro celou komunitu fanoušků. Ti si například nenechali ujít vyhlášení nejlepších aplikací pro rok 2012, nebo informaci o špatných prodejních statistikách iPhonu 5 v Číně.

Pokud pravidelně sledujete zahraniční internetová média, pak jste v předchozích dnech zajisté zaznamenali informaci o návratu populárních map Google Maps do App Storu, tedy na iOS. Zatímco Apple pomalu opravuje výrazné chyby ve svých mapách, Google si může užívat opětovnou radost všech uživatelů iOS, kteří nehledí jen na značku Apple a nevadí jim služba od konkurenčních vývojářů.

google-maps

Další hořkou pilulkou byl pro Apple špatný začátek iPhonů 5 na území Číny. Do kamenných obchodů přišel opravdu jen zlomek zájemců, kteří pravidelně stojí fronty už několik desítek hodin předem. Nicméně první oficiální statistiky budou k dispozici během ledna, takže se máme na co těšit. S touto skutečností souvisí i možný pád akcií, na který upozornil analytik Steve Milunovich.

iphone-5

Naopak mezi příznivější zprávy patřilo vyhodnocení nejlepších aplikací za rok 2012. Nejvyšší ocenění získala aplikace Action Movie FX, která přináší možnost aplikovat speciální filmové efekty do libovolných videí. Jako nejlepší hra roku pak byl jmenován titul Rayman Jungle Run od Ubisoftu. Na straně druhé, kde stojí poněkud rozdílná řada zařízení od Applu, jsou nejlepší aplikace pro iPady. Nejpříznivější hodnocení získal program Paper by FiftyThree, zatímco v herní kategorii uspěla gameska The Room od Fireproof Studios.

action-movie

Nakonec by bylo dobré zmínit se o prezidentovi společnosti Samsung, který v rozhovoru s MIT Technology Review uvedl, že je nadšený uživatel zařízení od Applu, ačkoliv si myslí, že smartphone Samsung Galaxy je lepší. Kromě toho, že vlastní některé výrobky jihokorejské firmy, zároveň využívá Mac, iPhone a iPad. Líbí se mu především služba iCloud.

zdroj: Forbes.com

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
boss
boss

Tak s tím špatným začátkem v prodeji v Číně to tak asi horké nebude-2mil prodaných kusů za víkend, hmmm. Kolik se prodá celkem mobilů v ČR za rok? Jsme banánová republika, ale vykřikujeme a soudíme zbytek světa,jako bychom byli jeho pupek.

petr
petr

taky tam žije 150 krát více lidí než tady. Myslím že v číně by jste žít nechtel a rychle by jste se vracel do téhle banánove republiky

ha
ha

no z té 1,4miliardy lidí jsou 2miliony opravdu hodně!! podivejte se na apple stock!! za poslední dobu přišli o 1/10 hodnoty!

Jonatán
Jonatán

Akcie Apple Inc. (AAPL) nezadržitelně padají již od září 2012, kdy se dostaly na svůj vrchol – cca 710USD za kus. Od té doby neustálý pád na dnešních cca 510USD. To je propad 200USD !!!!!! na akcii, neboli pro majitele akcií ztráta mnoha miliard dolarů. Nejdříve se neustále psalo, že je to jen dočasná záležitost na cca 5-6 týdnů a opět to poletí nahoru. Dnes ( po několika měsíčním pádů ) už se jen raději odhaduje, kdy akcie spadnou na polovinu hodnoty ze září 2012 ….. masakr.
http://uk.finance.yahoo.com/q/bc?s=AAPL&t=3m&l=on&z=l&q=l&c=

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jedna z chyb u iOS 11 se objevuje v novém videoklipu Applu

Jedna z chyb u iOS 11 se objevuje v novém videoklipu Applu

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Asi byste čekali, že ve videoklipu od jedné z největších společností světa – natož u Applu, který si tolik…

Se smartphonem Ulefone Power 3S lze nabíjet až 4 telefony

Se smartphonem Ulefone Power 3S lze nabíjet až 4 telefony

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

S gigantickou baterií u smartphonu Ulefone Power 3S nebude o energii nouze, navíc s ní můžete jednoduše dobíjet i…

Xiaomi Mi Mix 2S se odhaluje na promo letácích

Xiaomi Mi Mix 2S se odhaluje na promo letácích

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Superphone Mi Mix 2S, nejnovější bezrámečkový model z dílny Xiaomi se odhaluje na oficiálních propagačních letácích v domovské Číně.…

Mobilní zobrazení