Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple ve zkratce: co se během minulého týdne řešilo ve firmě ze Silicon Valley

  |  4 komentáře  |  autor: Petr Dolanský

Minulý týden byl pro americkou společnost Apple jedním z dalších významných sedmidenních období. A nejen pro ni, ale i pro celou komunitu fanoušků. Ti si například nenechali ujít vyhlášení nejlepších aplikací pro rok 2012, nebo informaci o špatných prodejních statistikách iPhonu 5 v Číně.

Pokud pravidelně sledujete zahraniční internetová média, pak jste v předchozích dnech zajisté zaznamenali informaci o návratu populárních map Google Maps do App Storu, tedy na iOS. Zatímco Apple pomalu opravuje výrazné chyby ve svých mapách, Google si může užívat opětovnou radost všech uživatelů iOS, kteří nehledí jen na značku Apple a nevadí jim služba od konkurenčních vývojářů.

google-maps

Další hořkou pilulkou byl pro Apple špatný začátek iPhonů 5 na území Číny. Do kamenných obchodů přišel opravdu jen zlomek zájemců, kteří pravidelně stojí fronty už několik desítek hodin předem. Nicméně první oficiální statistiky budou k dispozici během ledna, takže se máme na co těšit. S touto skutečností souvisí i možný pád akcií, na který upozornil analytik Steve Milunovich.

iphone-5

Naopak mezi příznivější zprávy patřilo vyhodnocení nejlepších aplikací za rok 2012. Nejvyšší ocenění získala aplikace Action Movie FX, která přináší možnost aplikovat speciální filmové efekty do libovolných videí. Jako nejlepší hra roku pak byl jmenován titul Rayman Jungle Run od Ubisoftu. Na straně druhé, kde stojí poněkud rozdílná řada zařízení od Applu, jsou nejlepší aplikace pro iPady. Nejpříznivější hodnocení získal program Paper by FiftyThree, zatímco v herní kategorii uspěla gameska The Room od Fireproof Studios.

action-movie

Nakonec by bylo dobré zmínit se o prezidentovi společnosti Samsung, který v rozhovoru s MIT Technology Review uvedl, že je nadšený uživatel zařízení od Applu, ačkoliv si myslí, že smartphone Samsung Galaxy je lepší. Kromě toho, že vlastní některé výrobky jihokorejské firmy, zároveň využívá Mac, iPhone a iPad. Líbí se mu především služba iCloud.

zdroj: Forbes.com

ČLÁNKY:

Diskuze

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jonatánhapetrboss Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
boss
boss

Tak s tím špatným začátkem v prodeji v Číně to tak asi horké nebude-2mil prodaných kusů za víkend, hmmm. Kolik se prodá celkem mobilů v ČR za rok? Jsme banánová republika, ale vykřikujeme a soudíme zbytek světa,jako bychom byli jeho pupek.

petr
petr

taky tam žije 150 krát více lidí než tady. Myslím že v číně by jste žít nechtel a rychle by jste se vracel do téhle banánove republiky

ha
ha

no z té 1,4miliardy lidí jsou 2miliony opravdu hodně!! podivejte se na apple stock!! za poslední dobu přišli o 1/10 hodnoty!

Jonatán
Jonatán

Akcie Apple Inc. (AAPL) nezadržitelně padají již od září 2012, kdy se dostaly na svůj vrchol – cca 710USD za kus. Od té doby neustálý pád na dnešních cca 510USD. To je propad 200USD !!!!!! na akcii, neboli pro majitele akcií ztráta mnoha miliard dolarů. Nejdříve se neustále psalo, že je to jen dočasná záležitost na cca 5-6 týdnů a opět to poletí nahoru. Dnes ( po několika měsíčním pádů ) už se jen raději odhaduje, kdy akcie spadnou na polovinu hodnoty ze září 2012 ….. masakr.
http://uk.finance.yahoo.com/q/bc?s=AAPL&t=3m&l=on&z=l&q=l&c=

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

Unikly fotografie připravovaného Samsungu Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Jedna z nejočekávanějších novinek tohoto roku se na nás usmívá z fotografií, které unikly na internet. Ač máme možnost vidět telefon…

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

Chystané hodinky od Samsungu prošly certifikací FCC

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Prozatím tu bylo o designu letošních hodinek od Samsungu mnoho spekulací. Nyní do toho vnáší světlo dokumenty z amerického úřadu FCC s detailním…

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Společnost LG tento rok obohatila náš mobilní rybníček o 3 vlajkové lodě a nyní se potvrzuje, že bychom se měli dočkat…

Mobilní zobrazení