Apple uzavírá partnerství s Carl Zeiss, těšme se na AR brýle

10. 1. 2017  |    |  1 komentář

CEO společnost Apple, Tim Cook, se netají skutečností, že se velmi detailně zajímá možnostmi, které rozšířená realita dokáže nabídnout. Nyní se zdá, že jablečná společnost našla partnera, který ji pomůže vyrobit rozšířenou realitu pro masy.

Společnost Carl Zeiss, jejíž čočky můžeme najít i ve smartphonech, prý uzavřela partnerství s firmou Apple. Partnerství by mělo vyústit představením brýlí s rozšířenou realitou. Robert Scoble, nadšenec do rozšířené a virtuální reality, podotkl, že Carl Zeiss měl na CESu stánek v oddělení virtuální a rozšířené reality a to i přestože nepředstavil jediný takový produkt. Tak zpovídal zaměstnance, kteří mu výše zmíněné partnerství potvrdili.

Jak již víme, tak Tim Cook je zastáncem spíše rozšířené reality. Ta v poslední době nabývá velké popularity, což potvrzuje i známá aplikace Snapchat, která se těší obrovskému zájmu převážně mladší generace, jež se vyžívá v používání zábavných samolepek, vtipných filtrů, apod. Generace, která je zvyklá každodenně využívat rozšířenou realitu, generace plné potencionálních budoucích zákazníků firmy Apple.

I když je Snapchat velmi silný a jeho obliba stále roste, tak síla, design výrobků a marketing Apple může Snapchat zastínit a tak přetáhnout jeho uživatele na svou palubu. Což bude mít pravděpodobně i v plánu, jelikož se firma bude snažit vytvořit další průlom, který ji zajistí tržby na další léta.

Zdroj: TechRadar

Články: , , , ,

Diskuze k článku (1 komentář)

  1. Radim
    Napsal(a) 10.1.2017 v 23:21

    Ahoj redakce, tak pro pořádek, již několik let jenom
    ZEISS. CARL už tam nepracuje :)

    Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Xiaomi už brzy odhalí nové prostředí MIUI 9, prozradil výrobce

Většina uživatelů Xiaomi zařízení už se zase může těšit na významnou aktualizaci systému. Výrobce totiž připravuje nové prostředí MIUI 9, které by stejně jako… (diskuze 4)

Luboš Srb  |   publikováno: 23. 6. 2017

Oukitel K6000 Plus: opravdu obří baterie a příznivá cena

Energie není nikdy dost a v případě smartphonů to platí minimálně dvojnásob. S novým Oukitel K6000 Plus si však stěžovat nebudete – jeho baterie… (diskuze 1)

Martin Skořepa  |   publikováno: 23. 6. 2017

2x bezztrátový zoom u OnePlus 5 ve skutečnosti není bezztrátový

Zdá se, že čínský výrobce v letošním roce nedokázal svého zabijáka vlajkových modelů – OnePlus 5 – vylepšit natolik, aby byl marketingově zajímavý podobně… (diskuze 4)

Luboš Srb  |   publikováno: 23. 6. 2017

Komplikace? Čtečka otisků u iPhonu 8 stále nemá své umístění

Apple si už delší dobu pohrává s myšlenkou zabudovat u iPhone 8 čtečku otisků prstů přímo do OLED displeje. Jak se zdá, společnost jednoznačně… (diskuze 5)

Dominik Hlásný  |   publikováno: 22. 6. 2017

Google Glass dostaly po letech první update. A možná i poslední

Od chytrých brýlí společnosti Google se čekaly velké věci, ovšem čas ukázal, že šlo o nakonec neúspěšný experimentální projekt. Nicméně výrobce nestrká hlavu do… (diskuze 2)

Martin Skořepa  |   publikováno: 22. 6. 2017
Klasické zobrazení