Apple uzavírá partnerství s Carl Zeiss, těšme se na AR brýle

10. 1. 2017  |  Lumír Kratochvíl  |  1 komentář

CEO společnost Apple, Tim Cook, se netají skutečností, že se velmi detailně zajímá možnostmi, které rozšířená realita dokáže nabídnout. Nyní se zdá, že jablečná společnost našla partnera, který ji pomůže vyrobit rozšířenou realitu pro masy.

Společnost Carl Zeiss, jejíž čočky můžeme najít i ve smartphonech, prý uzavřela partnerství s firmou Apple. Partnerství by mělo vyústit představením brýlí s rozšířenou realitou. Robert Scoble, nadšenec do rozšířené a virtuální reality, podotkl, že Carl Zeiss měl na CESu stánek v oddělení virtuální a rozšířené reality a to i přestože nepředstavil jediný takový produkt. Tak zpovídal zaměstnance, kteří mu výše zmíněné partnerství potvrdili.

Jak již víme, tak Tim Cook je zastáncem spíše rozšířené reality. Ta v poslední době nabývá velké popularity, což potvrzuje i známá aplikace Snapchat, která se těší obrovskému zájmu převážně mladší generace, jež se vyžívá v používání zábavných samolepek, vtipných filtrů, apod. Generace, která je zvyklá každodenně využívat rozšířenou realitu, generace plné potencionálních budoucích zákazníků firmy Apple.

I když je Snapchat velmi silný a jeho obliba stále roste, tak síla, design výrobků a marketing Apple může Snapchat zastínit a tak přetáhnout jeho uživatele na svou palubu. Což bude mít pravděpodobně i v plánu, jelikož se firma bude snažit vytvořit další průlom, který ji zajistí tržby na další léta.

Zdroj: TechRadar

Články: , , , ,

Tip: Zúčastněte se maratonu soutěží na Mobilizujeme.cz při příležitosti 10 let redakce!

Diskuze k článku (1 komentář)

  1. Radim
    Napsal(a) 10.1.2017 v 23:21

    Ahoj redakce, tak pro pořádek, již několik let jenom
    ZEISS. CARL už tam nepracuje :)

    Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

K docela bizární situaci došlo v americkém Lynnwoodu. Místní Apple Store se potýkal s nulovou zásobou naskladněných iPhonů X. Rozhořčení zákazníci to ovšem vyřešili… (diskuze 2)

Tomáš Richter  |   publikováno: VČERA

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

Některé společnosti už dávno vyměnily kameru obřích rozměrů za kompaktnější avšak dostatečně šikovný smartphone, třeba už i Česká televize natáčí některé své vstupy rovnou… (diskuze 0)

sponzorovaný obsah  |   publikováno: VČERA

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

Dostala se k nám zajímavá zpráva. Čínský výrobce telefonů Doogee má údajně pracovat na telefonu se zahnutým displejem. Mělo by jít o podobný koncept,… (diskuze 1)

Tomáš Richter  |   publikováno: VČERA

Robot Atlas od Boston Dynamics už umí dokonce i salto vzad

Šikovný robot Atlas je jedním z nejostřeji sledovaných robotů. Prošel mnoha stádii vývoje a naučil se chodit ve křivém terénu nebo se vypořádat s… (diskuze 0)

Vlastimil Šlosar  |   publikováno: VČERA

Sony opravuje zkreslení i u fotoaparátů Xperií XZ1 a XZ1 Compact

Možná jste zaregistrovali, že Sony používá u svých nejnovějších telefonů širokoúhlý objektiv. Výsledné fotografie tak mnohdy trpí zkreslením výsledného obrazu díky přirozenému chování širokoúhlých… (diskuze 5)

Tomáš Richter  |   publikováno: VČERA
Klasické zobrazení