Apple uzavírá partnerství s Carl Zeiss, těšme se na AR brýle

10. 1. 2017  |    |  1 komentář

CEO společnost Apple, Tim Cook, se netají skutečností, že se velmi detailně zajímá možnostmi, které rozšířená realita dokáže nabídnout. Nyní se zdá, že jablečná společnost našla partnera, který ji pomůže vyrobit rozšířenou realitu pro masy.

Společnost Carl Zeiss, jejíž čočky můžeme najít i ve smartphonech, prý uzavřela partnerství s firmou Apple. Partnerství by mělo vyústit představením brýlí s rozšířenou realitou. Robert Scoble, nadšenec do rozšířené a virtuální reality, podotkl, že Carl Zeiss měl na CESu stánek v oddělení virtuální a rozšířené reality a to i přestože nepředstavil jediný takový produkt. Tak zpovídal zaměstnance, kteří mu výše zmíněné partnerství potvrdili.

Jak již víme, tak Tim Cook je zastáncem spíše rozšířené reality. Ta v poslední době nabývá velké popularity, což potvrzuje i známá aplikace Snapchat, která se těší obrovskému zájmu převážně mladší generace, jež se vyžívá v používání zábavných samolepek, vtipných filtrů, apod. Generace, která je zvyklá každodenně využívat rozšířenou realitu, generace plné potencionálních budoucích zákazníků firmy Apple.

I když je Snapchat velmi silný a jeho obliba stále roste, tak síla, design výrobků a marketing Apple může Snapchat zastínit a tak přetáhnout jeho uživatele na svou palubu. Což bude mít pravděpodobně i v plánu, jelikož se firma bude snažit vytvořit další průlom, který ji zajistí tržby na další léta.

Zdroj: TechRadar

Články: , , , ,

Diskuze k článku (1 komentář)

  1. Radim
    Napsal(a) 10.1.2017 v 23:21

    Ahoj redakce, tak pro pořádek, již několik let jenom
    ZEISS. CARL už tam nepracuje :)

    Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Samsung definitivně ukončuje podporu nevrácených kusů Note 7

Ačkoliv kauza kolem explodujících kusů Galaxy Note 7 vzala za své, následky si Samsung ponese ještě dlouho. Teď ale před Samsungem stojí další problém… (diskuze 0)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES

Majitelé Huawei P9 Lite začínají dostávat nový Android 7 Nougat

Čínská společnost Huawei začala uvolňovat aktualizaci na nejnovější Android 7 Nougat pro svůj smartphone Huawei P9 Lite. Aktualizace je prozatím dostupná například v Japonsku a… (diskuze 1)

Marek Smékal  |   publikováno: VČERA

Chytré hodinky Samsung Gear S3 dostávají podporu LTE

Samsung lehce aktualizoval své chytré hodinky Gear S3 Classic a Gear S3 Frontier o podporu rychlého mobilního internetu LTE. Chytré hodinky od jihokorejského výrobce… (diskuze 0)

Marek Smékal  |   publikováno: VČERA

Apple si patentoval laptop, který využívá iPhone jako trackpad

Na internetu se objevil zajímavý patent společnosti Apple, který se ale nejspíše žádné sériové výroby nedočká. I tak je ale zajímavé se na něj… (diskuze 3)

Marek Smékal  |   publikováno: VČERA

Mimozemský reproduktor od Samsungu si nás získal (recenze)

Samsung má dobré nápady, kterým nelze upřít originalitu. Jedním z nich je i povedený futuristický reproduktor Samsung Bottle EO-SG710C s bezdrátovým nabíjením, přičemž společně s… (diskuze 0)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA
Klasické zobrazení