Apple uzavírá partnerství s Carl Zeiss, těšme se na AR brýle

10. 1. 2017  |    |  1 komentář

CEO společnost Apple, Tim Cook, se netají skutečností, že se velmi detailně zajímá možnostmi, které rozšířená realita dokáže nabídnout. Nyní se zdá, že jablečná společnost našla partnera, který ji pomůže vyrobit rozšířenou realitu pro masy.

Společnost Carl Zeiss, jejíž čočky můžeme najít i ve smartphonech, prý uzavřela partnerství s firmou Apple. Partnerství by mělo vyústit představením brýlí s rozšířenou realitou. Robert Scoble, nadšenec do rozšířené a virtuální reality, podotkl, že Carl Zeiss měl na CESu stánek v oddělení virtuální a rozšířené reality a to i přestože nepředstavil jediný takový produkt. Tak zpovídal zaměstnance, kteří mu výše zmíněné partnerství potvrdili.

Jak již víme, tak Tim Cook je zastáncem spíše rozšířené reality. Ta v poslední době nabývá velké popularity, což potvrzuje i známá aplikace Snapchat, která se těší obrovskému zájmu převážně mladší generace, jež se vyžívá v používání zábavných samolepek, vtipných filtrů, apod. Generace, která je zvyklá každodenně využívat rozšířenou realitu, generace plné potencionálních budoucích zákazníků firmy Apple.

I když je Snapchat velmi silný a jeho obliba stále roste, tak síla, design výrobků a marketing Apple může Snapchat zastínit a tak přetáhnout jeho uživatele na svou palubu. Což bude mít pravděpodobně i v plánu, jelikož se firma bude snažit vytvořit další průlom, který ji zajistí tržby na další léta.

Zdroj: TechRadar

Články: , , , ,

Diskuze k článku (1 komentář)

  1. Radim
    Napsal(a) 10.1.2017 v 23:21

    Ahoj redakce, tak pro pořádek, již několik let jenom
    ZEISS. CARL už tam nepracuje :)

    Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Šéf Samsungu slibuje, že uvede inovativnější a bezpečnější Note 8

Pokud někdo stále nevěřícně kroutí hlavou nad tím, co Samsung udělal s řadou Note, můžeme vás ujistit, že jihokorejská společnost má s touto řadou ještě velké… (diskuze 0)

Lumír Kratochvíl  |   publikováno: DNES

Všechny nové Chromebooky už budou obsahovat Google Play

Sloučení Androidu a Chrome OS je v současné době vcelku diskutované téma, ale velké aktivity okolo něj jsme se zatím nedočkali. Dnes se ale… (diskuze 0)

Jan Hobler  |   publikováno: DNES

Ve Spojených státech se budou vyrábět supermoderní displeje

V polovině minulého roku tchajwanský Foxconn dokončil akvizici společnosti Sharp. Terry Gou, CEO Foxconnu, se médiím svěřil, že celá transakce stála 3,8 miliardy dolarů. Tuto… (diskuze 0)

Lumír Kratochvíl  |   publikováno: DNES

Které telefony Xiaomi dostanou aktualizaci na Android 7.0 Nougat?

Ve světě Androidů je zcela běžné, že výrobci většinou své starší telefony na nový operační systém neaktualizují. Čínské Xiaomi je však výjimkou, díky čemuž… (diskuze 2)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES

Asus bude v Česku prodávat Zenfone 3 Max s lepší výbavou

Tchajwanský výrobce začne do konce ledna prodávat na českém trhu vylepšený model Zenfone 3 Max s označením ZC553KL, který má oproti stejnojmennému současnému modelu s… (diskuze 0)

Martin Skořepa  |   publikováno: DNES
Klasické zobrazení