Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple si patentoval rozpoznávání řeči pro iPhone 5. Čekají nás další žaloby?

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Nový Apple iPhone 5 má disponovat technologií pro rozpoznání hlasu uživatelů, a tak si Apple nechal uznat patent, který může do budoucna opět uškodit v rozvoji technologie dalším výrobcům. Dočkáme se žalob podobných absurditě s podobností čtverců u tabletů Apple iPad a Samsung Galaxy Tab 10.1?

Apple už delší dobu připravuje pro nový iPhone 5 funkci rozpoznávání barvy hlasu uživatelů. Přišlo se na to v jedné z beta verzí iOS 5, kde tahle funkce je zakomponována. Na tom všem by nebylo nic špatného, kdyby si Apple neodpustil uznání patentu na tento způsob, v angličtině hovořící o User Profiling for Voice Input Processing. Žádost o patent přitom podal v únoru 2010, kdy technologie musela být hodně v plenkách. Očekává se proto, jestli se do budoucna nedočkáme podobných nesmyslných soudních pří, jako v případě dvou „podobných“ tabletů. Byla by to škoda pro mobilní sekci celkově.

TIP: Už jste slyšeli o tom, že iPhone 5 bude mít zcela přepracovaný design?

Jaké možnosti má tento způsob ovládání, snad nemusíme přibližovat. Logické a precizně vyvinuté rozpoznávání hlasu spolu s ukládanou historií, co konkrétní uživatel kdy chce, může znamenat obrovský komfort pro uživatele. V praxi se na proto funkci rozhodně těším.

zdroj: 9to5Mac

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
kot3l
kot3l

V oblasti patentů musí přijí nějaká evoluce, momentálně akorát brzdí a prodražují vývoj. Pak se těžko divit rostoucímu HDP číny, když to tam vyřešili po svém;)

pawe
pawe

Převod hlasu na text mě funguje na androidu cca. půl roku. Na té patentové válce ajfonu stejně vydělají jen právníci a samozřejmě souhlasím s kolegou přede mnou,podívejte se na Čínu. Tam je to ale úplná anarchie..

Nedvi
Nedvi

Rozeznávání hlasu není jen o „blbém“ přepisu hlas-text. A ohledně patentů celkově, kdybyste byl vy velkokorporátní ředitel prosperující firmy, neznámená to, že najednou přestanete vydělávat. Svoje technologie by jste si taky chtěli nějak chránit. Nepředáte je jen tak konkurenci „pro dobro vývoje“, která na tom rozhodně, kdyby ne vy, tak určitě ona začne vydělávat. A zřízení patentů je tu už taky nějaký ten pátek, firmy si mohly zvyknout na systém jakým tyto věci probíhají, takže je zcela na snadě kdo-dřív-přijde-ten-dřív-mele systém, popř. stoupni si pak za pár právníků a doufej.

adis002
adis002

ono hlavně bylo myšleno asi to, aby se v USA neschvalovala každá ptákovina :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

VČERA  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Podle nejčerstvějších zpráv plánuje společnost LG brzy vydat do oběhu aktualizaci na Android 8.1 Oreo pro své loňské superphony LG G6…

Mobilní zobrazení