Mobilizujeme.cz

Apple prý učinil konečné rozhodnutí, iPhone 6 dostane 4,8″ displej

  |  21 komentářů  |  autor:

Timothy Arcuri, analytik Cowen and Company tvrdí, že Apple učinil definitivní rozhodnutí ohledně velikosti displeje chystané nové generace iPhonu. Podle něj bude iPhone 6 disponovat 4,8″ displejem a dočkáme se tak velkého nárustu oproti současné generaci, tedy iPhonu 5S se 4″ displejem.

Analytik došel k tomuto závěru díky informacím od dodavatelů kalifornského giganta. Jeho informace jen potvrzují předchozí spekulace a dohady, ale také některé „zaručené“ zprávy, jako je například ta ze září, která pochází z úst dobře informovaného Ming-Chi Kua z KGI Securities a která tvrdí, že Apple použije do své příští generace iPhonu větší displej, který ale nepřekročí velikost 5 palců. Je to z toho důvodu, aby bylo stále možné telefon pohodlně ovládat jen jednou rukou.

Nad zprávami pocházejícími od tohoto muže bychom určitě neměli jen tak mávnout rukou. Například minulý rok, týdny před odhalením iPhonu 5S, předpověděl analytik Ming-Chi Kua správně, že nová generace přijde se snímačem otisků prstů, který bude vložený do domovského tlačítka a dokonce se zmínil i o použití safíru v home buttonu. Novější zprávy naznačují, že Apple se chystá představit dva modely, 4,8″ (některé starší zdroje hovoří o 4,7″) iPhone 6 a 5,7″ phablet.

Arcuri také tvrdí, že nová generace iPhonu bude nabízet nejnovější Wi-Fi standard 802.11 ac. Očekávají se také velká softwarová vylepšení a nové funkce založené na iBeacon, Passbook (úložiště dokladů, odtud vyplývá, že by iPhone 6 měl disponovat NFC čipem) a TouchID. Kromě toho Arcuri očekává, že 64-bitový procesor A7 konečně najde své využití a přinese nové funkce a možnosti, které umožní Applu získat náskok před svými konkurenty.

Analytik očekává, že se představení iPhonu 6 dočkáme v září, ale některé jeho zdroje prý tvrdí, že bychom se mohli dočkat už v červnu. Tam se ale dá spíše očekávat představení údajně chystaného phabletu, a iPhonu 6 se dočkáme pravděpodobně již tradičně v září. Kromě toho Arcuri očekává představení 13″ Apple iPadu, kterého bychom se měli dočkat později v tomto roce a který bude mít za cíl odstranit hranice mezi počítačem a tabletem.

Zdroj: AppleInsider via: PhoneArena

ČLÁNKY:, ,
Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

VČERA  |    |  diskuze (0)

Čínské klony zařízení známých značek nejsou ničím neobvyklým. Jenže když k tomu přidáme i trochu té vlastní invence, vyjde nám něco vskutku originálního.…

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ano, je tady další z řady převratných vynálezů, který slibuje zázračnou technologii budoucnosti. Tentokrát sice vědci nehodlají prodloužit výdrž baterie – ačkoliv…

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

VČERA  |    |  3 komentáře

Představení nových iPhonů pomalu ale jistě klepe na dveře a ve vzduchu i přesto stále visí několik otázek, které ještě nebyly zodpovězeny.…

Mobilní zobrazení