Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Apple prý učinil konečné rozhodnutí, iPhone 6 dostane 4,8″ displej

  |  21 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Timothy Arcuri, analytik Cowen and Company tvrdí, že Apple učinil definitivní rozhodnutí ohledně velikosti displeje chystané nové generace iPhonu. Podle něj bude iPhone 6 disponovat 4,8″ displejem a dočkáme se tak velkého nárustu oproti současné generaci, tedy iPhonu 5S se 4″ displejem.

Analytik došel k tomuto závěru díky informacím od dodavatelů kalifornského giganta. Jeho informace jen potvrzují předchozí spekulace a dohady, ale také některé „zaručené“ zprávy, jako je například ta ze září, která pochází z úst dobře informovaného Ming-Chi Kua z KGI Securities a která tvrdí, že Apple použije do své příští generace iPhonu větší displej, který ale nepřekročí velikost 5 palců. Je to z toho důvodu, aby bylo stále možné telefon pohodlně ovládat jen jednou rukou.

Nad zprávami pocházejícími od tohoto muže bychom určitě neměli jen tak mávnout rukou. Například minulý rok, týdny před odhalením iPhonu 5S, předpověděl analytik Ming-Chi Kua správně, že nová generace přijde se snímačem otisků prstů, který bude vložený do domovského tlačítka a dokonce se zmínil i o použití safíru v home buttonu. Novější zprávy naznačují, že Apple se chystá představit dva modely, 4,8″ (některé starší zdroje hovoří o 4,7″) iPhone 6 a 5,7″ phablet.

Arcuri také tvrdí, že nová generace iPhonu bude nabízet nejnovější Wi-Fi standard 802.11 ac. Očekávají se také velká softwarová vylepšení a nové funkce založené na iBeacon, Passbook (úložiště dokladů, odtud vyplývá, že by iPhone 6 měl disponovat NFC čipem) a TouchID. Kromě toho Arcuri očekává, že 64-bitový procesor A7 konečně najde své využití a přinese nové funkce a možnosti, které umožní Applu získat náskok před svými konkurenty.

Analytik očekává, že se představení iPhonu 6 dočkáme v září, ale některé jeho zdroje prý tvrdí, že bychom se mohli dočkat už v červnu. Tam se ale dá spíše očekávat představení údajně chystaného phabletu, a iPhonu 6 se dočkáme pravděpodobně již tradičně v září. Kromě toho Arcuri očekává představení 13″ Apple iPadu, kterého bychom se měli dočkat později v tomto roce a který bude mít za cíl odstranit hranice mezi počítačem a tabletem.

Zdroj: AppleInsider via: PhoneArena

ČLÁNKY:, ,
Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

Podle Applu jsme již blízko k tomu, aby počítačům odzvonilo

DNES  |  Tomáš Richter  |  4 komentáře

Společnost Apple odvysílala novou reklamu. Jde o příběh holčičky, která užívá iPad Pro v různých situacích. Pointu minutového videa naleznete v…

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

Honor Holly 4 míří do Evropy pod názvem Honor 6A Pro

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Honor je jeden z mála výrobců, který pouští do různých částí částí světa ten samý smartphone pod různými jmény. To platí…

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

Operátoři útočí. Nové balíčky nejsou neomezené, spíše podvodné

DNES  |  Jakub Fišer  |  14 komentářů

Blíží se nový rok a trojice hlavních operátorů již představila plány na rok 2018. Ten se podle nich ponese v duchu…

Mobilní zobrazení