Mobilizujeme.cz

Apple přijde s nano-SIM kartou. Ostatní ji budou moci využít také.. a zdarma

  |  8 komentářů  |  autor:

Apple se handrkuje s ostatními výrobci, která nano-SIM karta se stane používaným standardem. Vypadá to, že patentované řešení od Applu má největší šanci na prosazení, neboť ji bude Apple ostatním výrobcům nabízet bez jakýchkoliv licenčních poplatků, zdarma.

Omlouváme se čtenářům, kterým jsme rozeslali newsletter č.18. Po kliknutí na článek o bateriích se dostali díky špatnému odkazu do tohoto článku. Správný článek o bateriích najdete na tomto odkazu. Děkujeme za pochopení.

Nová nano-SIM karta má být ještě menší kartou mobilních operátorů, než je současná microSIM karta, kterou najdeme například u nového iPhonu 4S, Nokie N9, Motoroly Razr XT910 a dalších telefonů. O kolik menší bude, se můžete podívat na srovnávací obrázek níže.

Problém je v tom, že zatím neexistuje jeden standard pro nano-SIM kartu. Výrobci jako Apple, Nokia, Motorola si tak navrhli svoje řešení a nyní se čeká, které na trhu zvítězí. Nejblíže je zatím společnost Apple, jejíž řešení se nejvíce zamlouvá evropským operátorům. Jak by se však dalo očekávat, v případě použití patentovaného řešení nano-SIM karty jinými výrobci by vlastnící patentu pravděpodobně chtěly zaplatit za licenci.

Podle nejnovějších zpráv se Apple rozhodl, že jeho nano-SIM kartu by mohl používat jakýkoliv jiný výrobce bez licenčního poplatku, zcela zdarma. A to Applu nahrává k tomu, aby se jeho nano-SIM karta stala novým standardem.

ČLÁNKY:, , ,
Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  diskuze (1)

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

DNES  |    |  3 komentáře

Značky nás obklopují na každém kroku. Pokud si nějakou oblíbíme, snažíme se ji věnovat co možná nejvíce. Pijeme kávu jedné značky, kouříme…

Mobilní zobrazení