Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple přijde s nano-SIM kartou. Ostatní ji budou moci využít také.. a zdarma

  |  8 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Apple se handrkuje s ostatními výrobci, která nano-SIM karta se stane používaným standardem. Vypadá to, že patentované řešení od Applu má největší šanci na prosazení, neboť ji bude Apple ostatním výrobcům nabízet bez jakýchkoliv licenčních poplatků, zdarma.

Omlouváme se čtenářům, kterým jsme rozeslali newsletter č.18. Po kliknutí na článek o bateriích se dostali díky špatnému odkazu do tohoto článku. Správný článek o bateriích najdete na tomto odkazu. Děkujeme za pochopení.

Nová nano-SIM karta má být ještě menší kartou mobilních operátorů, než je současná microSIM karta, kterou najdeme například u nového iPhonu 4S, Nokie N9, Motoroly Razr XT910 a dalších telefonů. O kolik menší bude, se můžete podívat na srovnávací obrázek níže.

Problém je v tom, že zatím neexistuje jeden standard pro nano-SIM kartu. Výrobci jako Apple, Nokia, Motorola si tak navrhli svoje řešení a nyní se čeká, které na trhu zvítězí. Nejblíže je zatím společnost Apple, jejíž řešení se nejvíce zamlouvá evropským operátorům. Jak by se však dalo očekávat, v případě použití patentovaného řešení nano-SIM karty jinými výrobci by vlastnící patentu pravděpodobně chtěly zaplatit za licenci.

Podle nejnovějších zpráv se Apple rozhodl, že jeho nano-SIM kartu by mohl používat jakýkoliv jiný výrobce bez licenčního poplatku, zcela zdarma. A to Applu nahrává k tomu, aby se jeho nano-SIM karta stala novým standardem.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

8
Komentujte

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Ip ManthegridRayblue.sun8ndra Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pckarlos
pckarlos

Proč ne!? Za chvilu se bude ke každýmu mobilu dodávat lupa a pinzeta, aby šla ta „Piko-prd-SIM-karta“ v mobilu vyměnit :-)

tobes
tobes

přesně! za chvíli se bude pinzeta dodávat už nejen k iphonu, ale i k dalším phonům :-D a na každou takhle malou simku bude potřeba patřičný „šuplíček“, se kterým se opět dostáváme na velikost běžné sim karty :-D ino, inovace jak má být

8ndra
8ndra

Zná někdo nějakej reálnej důvod, proč se simky takhle zmenšujou? výrobci se zase předháněj kdo udělá větší plácačku, tak si myslím, že je v telefonu na klasickou simku místa dost..

Ip Man
Ip Man

Tak to samé jsem si říkal taky, proč maj zrovna potřebu zmenšovat SIM karty ?! kolik tak asi SIM karta zabírá místa v telefonu ?! a jak lze využít zbylé místo po klasické SIM kartě ?! Houby ! tady totiš vůbec nejde o místo v telefonu ale tak nějak bych souhlasil s názorem který zde podemnou napsal Ray a o tom to asi bude !

blue.sun
blue.sun

Jen by stálo za doplnění, že při nabídnutí patentu zdarma chce Apple na oplátku od ostatních taky nějaké patenty zdarma… Tedy víceméně vydírání.

Ray
Ray

Chytré ono totiž nejde o licenční poplatky, ale o to, že řešení Applu ovlivňuje i vnější vzhled („zásuvku“). Tato případná podobnost se bude jistě hodit v soudních sporech. O zlepšení se nejedná. Menší SIM kartu nikdo nepotřebuje! Takže se hraje spíše o to, aby byla horší migrace uživatelů. Zpětná kompatibilita není možná možná (na rozdíl od konkrečního řešení). Asi by tak uživatel musel zůstat u svého výrobce. Nový MicroSIM slot znemožní zákazníkům snadno přecházet mezi různými zařízeními. Takže řešení od Applu by byl ŠPATNÝ standard. Snad se jím nestane.

blue.sun
blue.sun

Bojím se, že stane, protože Apple umí své kraviny tlačit kupředu. Na druhou stranu, pokud ta jejich SIM není jen plátek kovu o tloušťce toho čipu, mohl by jít vytvořit i skrytý slot bez šuplíku, případně celý šuplík schovat do útrob přístroje.

thegrid
thegrid

zdarma? děkuji nechci

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook testuje reklamní videa přímo v Messengeru

Facebook testuje reklamní videa přímo v Messengeru

DNES  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Poslední dobou se zdá, že si pod sebou Facebook poměrně úspěšně řeže větev. Na začátku to byla „jen“ sociální síť, která…

Zloději ukradli elektroniku Apple ve stylu Mission: Impossible

Zloději ukradli elektroniku Apple ve stylu Mission: Impossible

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Výrobky Applu jsou drahé. A co je drahé, to se krade. V americké Georgii si zloději přišli na v přepočtu zhruba…

Apple vydal druhou aktualizaci betaverze iOS 12

Apple vydal druhou aktualizaci betaverze iOS 12

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Po nepovedeném iOS 11 už Apple testuje iOS 12. První betaverze vypadala více než nadějně, nyní už se mezi uživatele dostala…

Mobilní zobrazení