Mobilizujeme.cz

Apple iPad 2 je tu. Apple představil druhou generaci iPadu

  |  8 komentářů  |  autor:

Apple za účasti svého šéfa, Steva Jobse, představil druhou generaci Apple iPadu, iPad 2. Tablet je extra tenký, využívá nový dvoujádrový 1GHz čip Apple A5, má HDMI port formou rozbočky a vzhledný kryt displeje s magnetickým povrchem. Nový Apple iPad 2 prostě opět nezklame.

Tablet Apple iPad 2 využívá nový dvoujádrový 1 GHz procesor (čip Apple A5), který je celkově 2x rychlejší než předchozí čip A4, a jeho součástí je až děvětkrát vyšší grafický výkon. Přístroj má proprietární HDMI port formou rozbočovačky, pro přenos HD 1080p videa, u kterého se dá v tutéž chvíli tablet nabíjet.

Doporučujeme: přečtěte si náš redakční test – Apple iPad 2 – recenze nástupce krále tabletů


Apple iPad 2 – oficiální fotografie

Rozměrný dotykový displej s úhlopříčkou 9,7″ disponuje rozlišením 1024 x 768 px a samozřejmě podporou multi-touch. Aby se nepoškrábal, bude tablet chráněn krytem s magnetickým povrchem, díky kterému bude pevně držet na konstrukci. Po jeho přiložení na iPad 2 se automaticky vypne displej a naopak po jeho odstranění se displej zapne. Další funkcí tohoto příslušenství je čištění displeje, což se u zařízení typu tablet velmi hodí. V prodeji se objeví vícero barevných verzí, a to v provedení z polyuretanu (39 dolarů) či kůže (69 dolarů). Kryt zároveň poslouží jako stojánek iPadu. Geniální!


Tzv. „chytrý kryt“ pro tablet Apple iPad 2

Bude se s Apple iPadem 2 volat přes GSM? Nebude, i nová verze má pouze Wi-Fi + 3G (datový přenos). Tablet komunikuje přes Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) a Bluetooth 2.1.

Apple iPad 2 je opravdu tenoulinký, jeho tloušťka je pouhých 8,8 mm. Rozměry jsou 241,2 x 185,7 x 8,8 mm, hmotnost 601 gramů. V prodeji se objeví dvě barevné varianty – černá a bílá. Bílá bude v prodeji od prvního dne prodeje, ne jako v případě iPhonu 4 s prodlevou. Výdrž se pohybuje na hranici 10 hodin při plném zatížení, v pohotovostním režimu až měsíc. Tablet poběží na nové verzi iOS 4.3, která bude uvolněna pro první verzi iPadu, iPhone a iPod třetí a čtvrté generace 11. března.


Apple iPad 2 a ochranný kryt, který zároveň funguje jako stojánek

Podle očekávání bude nový tablet schopen videohovorů pomocí kamerky na přední straně zařízení a aplikace FaceTime. Z novinek dále zaujala aplikace hudebních nástrojů, která nově využívá akcelerometr, takže pozná úroveň dotyku a podle toho hraje tóny jako na klasickém klavíru. Klobouk dolů, tohle bude skvělá vychytávka!

Apple iPad 2 – cena jednotlivých verzí

16 GB32 GB64 GB
WiFi$499$599$699
WiFi + 3G$629$729$829

V prodeji se Apple iPad 2 objeví tradičně nejprve v USA, a to 11. března. Od 25. března se tablet začne prodávat také na předních světových trzích: Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Japonsku, Velké Británii a konečně také i v menších zemích včetně ČR, která vždy doposud patřila až do třetí vlny. Apple druhou a třetí vlnu sjednotil.

Cena tabletu začíná na 499 dolarech za 16GB verzi pouze s Wi-Fi. Verze s Wi-Fi a 3G modulem začíná na 629 dolarech. Nejdražší, 64GB verze, přijde na 699 (bez 3G), resp. 829 (Wi-Fi+3G).

Podrobné preview tabletu Apple iPad 2 jsme pro Vás připravili na NotebookArena.cz.

ČLÁNKY:, ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení