Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple podal patent na použití NFC ve svém přístroji

  |  6 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Věčným argumentem proti zařízením s iOS je jednoznačně nemožnost sdílení souborů bez přítomnosti internetového připojení. Nyní to vypadá, že se blýská na lepší časy a my se můžeme těšit na přítomnost NFC.

Apple podal žádost na patent, který se v zásadě týká přímého přenosu dat pomocí bezdrátové technologie NFC. S touto technologií má už tato americká společnost se sídlem v Cupertinu nejvyšší čas, přihlédneme-li k tomu, že ji konkurence používá naprosto běžně.

apple iphone 6

Doposud je možné sdílet hudbu, knihy či filmy mezi více uživateli pouze pomocí iTunes. Je pravdou, že tento způsob není nikterak složitý, má však jeden háček. Je při něm nutné připojení k internetu. A právě s tímto by mělo NFC pomoci. Jednoduše mezi dvěma zařízeními přenesete daný soubor a při konexi k internetu dojde k ověření, zda je vše legální a poté už nic nebrání k tomu soubor otevřít.

Pravděpodobně se na tuto technologii můžeme těšit u některých z příštích generací iPodu Touch, iPhonu či iPadu. Nejspíš se s ní ale nesetkáme v nejbližší budoucnosti.

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
HonzaPavelVendelPavelPetr Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Petr
Petr

Hlavně aby to zase nedopadlo tak, že jakmile jim tento „patent“ schválí, tak si budou zase dělat nároky že je jen jrjich a ostatní nesmí NFC používat. Vůbec bych se nedivil. Jak slyším v jedné větě Apple a patent průsér na sebe většinou nenechá dlouho čekat.

Pavel
Pavel

Súhlasím s Petrom. Apple nevie vyrobiť poriadny smartphone/tablet a vkuse si myslí že ke´d niečo „dá“ do iPhone alebo iPad, že je to jeho a nikto iný to nesmie používať… Ak ide o NFC ako ho poznáme, tak teda dúfam, že sa to neschváli, lebo ako vo väčšine vecí, iOS kopíruje Android OS (neplatí o iOS1 až po iOS3)

Honza
Honza

Pro mě je pořádný telefon takový, který se po roce neseká a nepadá a můžu ho používat. Android má možná hodně funkcí, ale k čemu to je, když někdy neumí pořádně ani ty základní? To, co na iOs je, jede tak jak má… :-) Je to jako MS Win vs OsX.

Vendel
Vendel

Rád bych věděl více o tom, co je dle vás pořádný smartphone/tablet, bylo by to možné? Děkuji

Petr
Petr

Pro každého to může (a je tak dobře) jiný telefon, tablet či tabletofon. Protože jinak by jsme tady všichni chodili se stejnou plackou u ucha :-). Pro mne třeba Note II. Ani nástup FHD display-ů mne nedonutil pořídit novej kus.

Pavel
Pavel

No, nemyslel som tým, že AZ(Apple zariadenia, budem túto skratku používať) predstavuje iPhone/iPad vždy ako niečo úžasné, pochopiteľne, a ukazuje všelijaké funkcie, ktoré už konkurencia má. Ak v iphone 5S bude NFC, tak na web-stránke Apple to bude vyobrazené na spôsob „Pozrite sa čo APPLE vyrobil! Toto konkurencia nemá! A ak to uvidíte, je to len kópia“.
A čo sa týka toho „poriadny smartphone/tablet“ , tak myslím, že -samozrejme- je to zariadenie, ktoré pre každého spĺňa určité kritéria a myslím, že aj milovníci AZ pochopia, že AZ niesú až také za aké ich Apple vydáva…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple se nestačí divit. Po dvou dnech je iOS 12 jen na 10 % zařízení

Apple se nestačí divit. Po dvou dnech je iOS 12 jen na 10 % zařízení

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Vlastníte-li iZařízení, pak jste nejspíše s napětím očekávali nejnovější verzi mobilního operačního systému iOS 12, jejíž distribuce začala před pár…

Reklamy přímo v systému? U Xiaomi nyní realita

Reklamy přímo v systému? U Xiaomi nyní realita

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Xiaomi patří v současné době čtvrtá příčka na poli mobilních telefonů. V poslední době zažívá společnost obrovský boom a…

Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple vydal před pár dny první vývojářskou betaverzi iOS 12.1, ze které se okamžitě začaly vypařovat hodnotné informace. Zdrojové…

Mobilní zobrazení