Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple možná přidá u iOS 11 do FaceTime skupinový hovor

  |  2 komentáře  |  autor: Jan Hobler

Konverzace s kamarády pomocí přední kamerky telefonu patří již do zajetých kolejí. Zatímco uživatelé Googlu využívají Skype nebo například videohovor v Messengeru, Apple má svoje řešení v podobě aplikace FaceTime. Té chybí jen jediná věc, možnost skupinového hovoru. Apple to ale chce s novým iOS změnit.

FaceTime je bezesporu jedním z hlavních rysů celého iOS a jelikož je aplikace vestavěná, její aktualizace se provádí společně s celým systémem. Toto je také jeden z největších rozdílů oproti Googlu, který aplikace na Androidu aktualizuje nezávisle na systému. Zpět ale k tématu, zpráva z Izraele prozrazuje, že FaceTime bude mít významnou aktualizaci, obsažena bude v nadcházejícím iOS 11 a půjde o skupinové volání.

Apple obvykle ukazuje náhled zbrusu nového iOS na WWDC (Woldwide Developers Conference). Z tohoto důvodu tak možná budeme na potvrzení této zprávy ještě chvíli čekat.

Zpráva se objevila na izraelském webu The Verifier, který však zrovna nepatří mezi ty nejspolehlivější. Apple má však v Izraeli velkou řadu pracovníků a tak se mohlo stát, že si některý z nich pustil pusu na špacír. V tomto případě by zpráva mohla být opravdu pravdivá, ostatně snad se to brzy dozvíme.

Bez ohledu na platnost zdroje se na to pojďme podívat očima uživatele. Určitě je jen těžko představitelné, že by Apple skupinové hovory přidávat nechtěl. Zatím totiž umožňuje pouze volání takzvaně jeden na jednoho a to na konkurenci zajisté nestačí. Třeba právě Skype, Facebook Messenger nebo Google Hangouts nabízí volání do skupin již dlouho. Pokud tedy Apple nic neudělá, bude FaceTime roztrhán na třicet malých ICQ, nemluvě o tom, že by firma ztratila vzácný podíl na trhu.

Zatímco zdroj je spíše diskutabilní, prakticky je šance skupinového volání ve FaceTime velmi pravděpodobná. Ostatně právě WWDC 2017 je ideální místo, kde tuto novinku ukázat, tak uvidíme.

Zdroj: Techradar

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bosto2
Bosto2

No to je opravdu důležitá věc v mobilu :-)

Radek
Radek

Jen dohání konkurenci, ale měl by máknout jinak to s ním půjde i nadále rychle z kopce.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení