Mobilizujeme.cz

Apple je pozadu, jako jediný nabízí v základu 32 GB. A nebo ne?

  |  13 komentářů  |  autor:

Pokud se podíváme na srovnání vlajkových modelů největších společností vyrábějící smartphony, tak zjistíme, že Apple je na tom nejhůře. Jako jediný totiž nabízí nejnižší úložiště o kapacitě 32 GB, všichni ostatní mají 64 GB.

Jablečná společnost měla jěště minulý rok na trhu iPhony, které měly pouze 16 GB úložiště. To je na dnešní dobu zoufale málo, ale na druhou stranu jsou uživatelé, kterým to i dnes stačí. Například já osobně jsem celkem aplikačně náročný a ještě minulý rok jsem měl iPad Mini 2 s 16 GB pamětí a celkem mi stačila. Pravda ale, že jsem si poté koupil další iPad, který již měl 64 GB.

Pokud se podíváme například na LG G6, tak to je nabízeno v 32/64 GB. Dále Sony Xperia XZ Premium nabízí 64 GB a taktéž Samsung Galaxy S8.

Můžeme tedy říci, že základní modely iPhonů jsou na tom kapacitně hůře než ostatní, ale na druhou stranu iPhone SE se nabízí v 32 a poté až ve vysokých 128 GB, čím Apple strčí konkurenci do kapsy. To samé platí pro iPhone 7, který nabídne „malých“ 32 GB a dále 128 nebo až extrémních 256 GB. To opět konkurence nenabízí.

Pokud se podíváme na datovou náročnost, tak moderní 3D hry mají například až několik GB. Stejně tak jsou nejnovější telefony vybavené 4K podporou pro nahrávání videa. Zde platí, že 1 minutové video ve 4K zabere cca 375 MB. Pokud byste natáčeli hodinu, tak vám video zabere 22 GB.

Je tedy na každém uživateli, jaký telefon a s jakou kapacitou si pořídí. Pokud vím, že například rád natáčím, tak si asi nekoupím 32 GB iPhone SE, ale spíše sáhnu po modelu s 128 GB.

Zastánci Android také mohou namítnout, že iPhone nepodporuje paměťové karty. Osobně jsem paměťovou kartu neviděl asi tak 2 roky a nijak mi nechybí (bohatě mi stačí 64 GB úložiště). Dle mého názoru je paměťová karta přežitek, který v budoucnu zmizí a každý uživatel se bude muset rozhodnout už při nákupu, jakou verzi telefonu zvolí. Spousta uživatelů totiž nechce vybírat mezi microSD a microSDHC či microSDXC. 95 % lidí neví, jaký je v tom rozdíl a nechtějí to řešit. Chtějí spustit telefon a fungovat.

Zdroj: phonearena.com

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení