Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple je pozadu, jako jediný nabízí v základu 32 GB. A nebo ne?

  |  13 komentářů  |  autor: Marek Smékal

Pokud se podíváme na srovnání vlajkových modelů největších společností vyrábějící smartphony, tak zjistíme, že Apple je na tom nejhůře. Jako jediný totiž nabízí nejnižší úložiště o kapacitě 32 GB, všichni ostatní mají 64 GB.

Jablečná společnost měla jěště minulý rok na trhu iPhony, které měly pouze 16 GB úložiště. To je na dnešní dobu zoufale málo, ale na druhou stranu jsou uživatelé, kterým to i dnes stačí. Například já osobně jsem celkem aplikačně náročný a ještě minulý rok jsem měl iPad Mini 2 s 16 GB pamětí a celkem mi stačila. Pravda ale, že jsem si poté koupil další iPad, který již měl 64 GB.

Pokud se podíváme například na LG G6, tak to je nabízeno v 32/64 GB. Dále Sony Xperia XZ Premium nabízí 64 GB a taktéž Samsung Galaxy S8.

Můžeme tedy říci, že základní modely iPhonů jsou na tom kapacitně hůře než ostatní, ale na druhou stranu iPhone SE se nabízí v 32 a poté až ve vysokých 128 GB, čím Apple strčí konkurenci do kapsy. To samé platí pro iPhone 7, který nabídne „malých“ 32 GB a dále 128 nebo až extrémních 256 GB. To opět konkurence nenabízí.

Pokud se podíváme na datovou náročnost, tak moderní 3D hry mají například až několik GB. Stejně tak jsou nejnovější telefony vybavené 4K podporou pro nahrávání videa. Zde platí, že 1 minutové video ve 4K zabere cca 375 MB. Pokud byste natáčeli hodinu, tak vám video zabere 22 GB.

Je tedy na každém uživateli, jaký telefon a s jakou kapacitou si pořídí. Pokud vím, že například rád natáčím, tak si asi nekoupím 32 GB iPhone SE, ale spíše sáhnu po modelu s 128 GB.

Zastánci Android také mohou namítnout, že iPhone nepodporuje paměťové karty. Osobně jsem paměťovou kartu neviděl asi tak 2 roky a nijak mi nechybí (bohatě mi stačí 64 GB úložiště). Dle mého názoru je paměťová karta přežitek, který v budoucnu zmizí a každý uživatel se bude muset rozhodnout už při nákupu, jakou verzi telefonu zvolí. Spousta uživatelů totiž nechce vybírat mezi microSD a microSDHC či microSDXC. 95 % lidí neví, jaký je v tom rozdíl a nechtějí to řešit. Chtějí spustit telefon a fungovat.

Zdroj: phonearena.com

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Douglas
Douglas

Mě jako uživateli Xiaomi Mi5 ve verzi s 32 GB úložištěm místo ani paměťová karta rozhodně nechybí. Nechyběla mi ani na původním Huawei P9 lite který měl jen poloviční úložiště i když tam už to bylo krapet omezující ale ne nijak extrémně a žít se s tím dalo. Pořád lepší než sebou stále tahat dva telefony. Cloud u mě vyhrává.

bubla
bubla

no to určitě douglasi , H9 lite má hybridní slot takže to s tou omezenou paměti asi tak moc horké nebude co?

Michal
Michal

To je to nejmensi, sam mam jen 16Gb a stale 5Gb volnych, ale daleko horsi je, ze stale nema rychlonabijeni, za hodinu a pul 62% je tragédie, to dnes zvlada konkurence za pul hodiny.

JP
JP

Paměťová karta je out už dlouhé roky z mnoha důvodů

Max
Max

Pane Smékale. Další váš článek, ve kterém ukazujete, že neumíte česky. IPhony měli? To snad ne! Opravte si to…

Petr D.
Petr D.

Já teď kvůli tomu novátorskému vynálezu hybridních slotů kartu nemám. Žiju, jde to, ale není to má volba. Mám 32Gb paměť a vím, že musím šetřit.A za ty hybridy se 16Gb bych ordinoval gulag.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Očekávejte něco úžasného, říká CEO Nokie před MWC 2018

Očekávejte něco úžasného, říká CEO Nokie před MWC 2018

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Již koncem příštího měsíce začíná velice očekávaný veletrh MWC v Barceloně, kde většina značek představí svůj vlajkový model. Společnost Nokia pak…

Xiaomi potvrzuje chybu, k níž dochází při slučování kontaktů

Xiaomi potvrzuje chybu, k níž dochází při slučování kontaktů

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Xiaomi nedávno potvrdilo chybu, která má na svědomí podivné slučování kontaktů na některých telefonech. Společnost se problémem intenzivně zabývá a tvrdí,…

Alcatel 3C: odlehčený smartphone s 18:9 displejem

Alcatel 3C: odlehčený smartphone s 18:9 displejem

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Společnost TCL, která má na starost výrobu telefonů Alcatel, zkraje ledna potvrdila, že na MWC v Barceloně představí tři nové řady…

Mobilní zobrazení