Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple je osmou nejhodnotnější značkou světa. Na IBM, Microsoft, Google či Intel však pořád ztrácí

  |  8 komentářů  |  autor: David Kovařík

Podle žebříčku Interbrand’s Best Global Brands pro rok 2011, který prezentuje ceny sta nejdražších značek, se americká společnost Apple umístila na osmém místě a polepšila si tak o devět míst oproti roku 2010. Na technologické giganty, jako jsou IBM, Microsoft, Google či Intel, však nadále ztrácí. Naopak výrazně si pohoršila Nokia, která spadla o šest příček až na čtrnácté místo.

Dle společnosti Interbrand, která každoročně vyhodnocuje 100 nejcennějších značek světa, se letos do první desítky dostává také firma Apple, pravděpodobně nejdiskutovanější značka posledních let. S hodnotou téměř 33,5 miliard USD okupuje celkově osmé místo. Ani zdaleka se však nejedná o nejdražší technologickou značku. Těm vládne firma IBM s hodnotou bezmála 70 miliard USD, následována Microsoftem (necelých 60 miliard USD), Googlem (55,3 miliard USD) a Intelem (35,2 miliard USD). Apple však patří mezi největší skokany v žebříčku, s meziročním nárůstem 58%, čímž si polepšil o šest příček a dostal se tak například před výrobce elektroniky HP.


První desítka nejlépe ceněných značek světa

Naopak velkou ztrátu zaznamenala Nokia s meziročním úbytkem 15%, čímž se propadla z osmého na čtrnácté místo. Není žádným tajemstvím, že je jihokorejský Samsung na vzestupu, což se podepsalo i do statistik. Nárůst o 20% a skok z devatenácté na sedmnáctou pozici hovoří jasně. Na pětatřicáté příčce nalezneme Sony, které zaznamenalo ztrátu 13% a pohoršilo si tak o jeden stupínek. Do první stovky se poprvé v historii vměstnal také tchajwanský výrobce mobilních zařízení HTC, který skončil devadesátý osmý.

Prim nejcennější značky si, stejně jako v posledních letech, udržela značka Coca-Cola s hodnotou téměř 72 miliard USD. Kompletní seznam, včetně výsledků z posledních deseti roků, naleznete na samotných stránkách Interbrandu.

ČLÁNKY:, , , , , , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MeSteweeJakub VrbackýPepapudl Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
anawarr.cz
anawarr.cz

hodně jednotvárné, nebo se žebříček týká jen firem z usa

pudl
pudl

pánové – tady se jedná o nejcennější a nejprestižnější firmy světa, nikoli podle objemu tržeb apod., tam by potom byla třeba Wall-Mart nebo Exxon, či BP, Royal Dutch Shell, či ty dvě čínské ropné firmy.

Pepa
Pepa

Kdo má 5. místo? Já to logo nepoznávám.

Stewee
Stewee

Pre doplnenie Jakuba… GE je nadnarodna spolocnost General Electric Company, ktora posobi hlavne v energetickom priemysle, dalej v technologiach rozneho druhu a az tak vo financnom biznise… GE Money Bank je len kvapka z toho vsetkeho.
Podobne je na tom Samsung, ktoreho divizia ciernej elektroniky (vratane mobilov) je az na stvrtom mieste, co mu tvori obrat. V prvom rade ide o stavebnu a lodiarsku spolocnost. Preto ak si niekto mysli, ze samsung je bohaty z tych plastovych hraciek, co mate (vratane mna) vo vrackach, dobre ranko! To vysvetluje aj pristup Samsungu k aktualizaciam softveru v telefonoch Galaxy…

Me
Me

naprostý nesmysl. Samsung Electronics tvoří podstatnou část obratu skupiny Samsung (Více než 50 %)

Jakub Vrbacký
Jakub Vrbacký

Díky za upřesnění, a doplnění vyčerpávající odpovědí… Já se po informaci nijak nepídil, jen soudil podle loga… :-)

Jakub Vrbacký
Jakub Vrbacký

Dobrý den,

pokud se nepletu, takto nějak vypadá v ČR logo GE Money Bank… Tudíž nějaká finanční skupina řekl bych… :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Barevné Samsungy Galaxy J4+ a J6+ unikají na renderu

Barevné Samsungy Galaxy J4+ a J6+ unikají na renderu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Jihokorejská společnost Samsung dělí své smartphony na prémiovou řadu Note, vlajkové řady S, střední či vyšší-střední třídu A a…

Blackview P10000 Pro: robustní překvapení z Číny

Blackview P10000 Pro: robustní překvapení z Číny

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Pro našince častokrát znamená pojem čínská produkce jen smartphony jako je Xiaomi, OnePlus, Huawei, Honor, případně některé ty méně…

Xiaomi Mi 8 Pro a Mi 8 Lite: čtečka v displeji a kvalita pro šetřílky

Xiaomi Mi 8 Pro a Mi 8 Lite: čtečka v displeji a kvalita pro šetřílky

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Xiaomi ukázalo světu dva nové telefony a to Mi 8 Pro, v Číně prodávaný jako Mi 8 Screen Fingerprint…

Mobilní zobrazení