Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple je osmou nejhodnotnější značkou světa. Na IBM, Microsoft, Google či Intel však pořád ztrácí

  |  8 komentářů  |  autor: David Kovařík

Podle žebříčku Interbrand’s Best Global Brands pro rok 2011, který prezentuje ceny sta nejdražších značek, se americká společnost Apple umístila na osmém místě a polepšila si tak o devět míst oproti roku 2010. Na technologické giganty, jako jsou IBM, Microsoft, Google či Intel, však nadále ztrácí. Naopak výrazně si pohoršila Nokia, která spadla o šest příček až na čtrnácté místo.

Dle společnosti Interbrand, která každoročně vyhodnocuje 100 nejcennějších značek světa, se letos do první desítky dostává také firma Apple, pravděpodobně nejdiskutovanější značka posledních let. S hodnotou téměř 33,5 miliard USD okupuje celkově osmé místo. Ani zdaleka se však nejedná o nejdražší technologickou značku. Těm vládne firma IBM s hodnotou bezmála 70 miliard USD, následována Microsoftem (necelých 60 miliard USD), Googlem (55,3 miliard USD) a Intelem (35,2 miliard USD). Apple však patří mezi největší skokany v žebříčku, s meziročním nárůstem 58%, čímž si polepšil o šest příček a dostal se tak například před výrobce elektroniky HP.


První desítka nejlépe ceněných značek světa

Naopak velkou ztrátu zaznamenala Nokia s meziročním úbytkem 15%, čímž se propadla z osmého na čtrnácté místo. Není žádným tajemstvím, že je jihokorejský Samsung na vzestupu, což se podepsalo i do statistik. Nárůst o 20% a skok z devatenácté na sedmnáctou pozici hovoří jasně. Na pětatřicáté příčce nalezneme Sony, které zaznamenalo ztrátu 13% a pohoršilo si tak o jeden stupínek. Do první stovky se poprvé v historii vměstnal také tchajwanský výrobce mobilních zařízení HTC, který skončil devadesátý osmý.

Prim nejcennější značky si, stejně jako v posledních letech, udržela značka Coca-Cola s hodnotou téměř 72 miliard USD. Kompletní seznam, včetně výsledků z posledních deseti roků, naleznete na samotných stránkách Interbrandu.

ČLÁNKY:, , , , , , , ,

Diskuze

8
Komentujte

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MeSteweeJakub VrbackýPepapudl Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
anawarr.cz
anawarr.cz

hodně jednotvárné, nebo se žebříček týká jen firem z usa

pudl
pudl

pánové – tady se jedná o nejcennější a nejprestižnější firmy světa, nikoli podle objemu tržeb apod., tam by potom byla třeba Wall-Mart nebo Exxon, či BP, Royal Dutch Shell, či ty dvě čínské ropné firmy.

Pepa
Pepa

Kdo má 5. místo? Já to logo nepoznávám.

Jakub Vrbacký
Jakub Vrbacký

Dobrý den,

pokud se nepletu, takto nějak vypadá v ČR logo GE Money Bank… Tudíž nějaká finanční skupina řekl bych… :-)

Stewee
Stewee

Pre doplnenie Jakuba… GE je nadnarodna spolocnost General Electric Company, ktora posobi hlavne v energetickom priemysle, dalej v technologiach rozneho druhu a az tak vo financnom biznise… GE Money Bank je len kvapka z toho vsetkeho.
Podobne je na tom Samsung, ktoreho divizia ciernej elektroniky (vratane mobilov) je az na stvrtom mieste, co mu tvori obrat. V prvom rade ide o stavebnu a lodiarsku spolocnost. Preto ak si niekto mysli, ze samsung je bohaty z tych plastovych hraciek, co mate (vratane mna) vo vrackach, dobre ranko! To vysvetluje aj pristup Samsungu k aktualizaciam softveru v telefonoch Galaxy…

Jakub Vrbacký
Jakub Vrbacký

Díky za upřesnění, a doplnění vyčerpávající odpovědí… Já se po informaci nijak nepídil, jen soudil podle loga… :-)

Me
Me

naprostý nesmysl. Samsung Electronics tvoří podstatnou část obratu skupiny Samsung (Více než 50 %)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

22. 6. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení