Mobilizujeme.cz

Apple je jednou z příčin ukončení vývoje mobilního Flash Playeru

  |  7 komentářů  |  autor:

Produktový manažer společnosti Adobe, Tom Chambers, se na svém blogu obsáhle vyjádřil k mobilnímu Flash obsahu. Byl znepokojen tím, že společnost dostatečně neoznámila, proč přestala vyvíjet mobilní Flash Player. Pro množící se dotazy, se rozhodl situaci zcela vyjasnit.

Tom Chambers ze společnosti Adobe dal jasně najevo, že na Adobe AIR pro mobilní aplikace se stále ještě pracuje a potvrdil, že vidí růst v oblasti mobilních aplikací za použití Flashe. Zatímco Adobe bude nadále distribuovat současnou verzi mobilního Flash Playeru a poskytovat podporu pro opravy a aktualizace zabezpečení, jsou zdroje společnosti přesouvány z Flashe na vývoj HTML5.

Hlavním důvodem pro ukončení vývoje je fakt, že mobilní verze nikdy nedosáhne kvalit a poptávaného množství, jako ta pro stolní PC. Například proto, že Apple se svým iOS nikdy nedovolil implementovat Flash plug-in, bude dominance stolních Flash Playerů nadále pokračovat. Vzápětí dodal, že pro pohodlné surfování ve vašem telefonu stejně nakonec budete potřebovat nejen Flash, ale i HTML5. Proto je logické, že se Adobe zaměří na vývoj HTML5, a to i přes to, že Flash vám sice přinese pohodlné prohlížení videoobsahu, ale nikdy s ním nedocílíte bohatého procházení webového obsahu napříč platformami mobilních operačních systému tak, jako s HTML5.

Dalším důvodem je to, že zatímco na svém PC hrajete hry na internetu s pomocí Flash Playeru, do svého telefonu si hru raději stáhnete z příslušného obchodu, což značně snižuje potřebu mobilního Flashe. Kromě toho je spolupráce s vývojáři webových prohlížečů celkem snadná vzhledem k tomu, že poskytují svoje API pro vývojáře. Při práci na mobilním Flash obsahu bylo potřeba pracovat s výrobci telefonů, výrobci operačních systémů i jednotlivými dodavateli komponent.

Nakonec Chambers znovu zdůraznil, že se na mobilním Flashi stále pracuje a jsou dokonce chystány nějaké změny v architektuře, což pomůže jak vývojářům, tak Flash Playeru samotnému. Svoje vyjádření uzavřel tím, že úkolem Flashe bylo přinést do prohlížečů něco, co nemají, totiž animace, zvuk, grafiku, video a další. Nikdo tedy nebude plakat pro zánik Flashe, přinese-li HTML5 to samé.

ČLÁNKY:,
Huawei ukázalo chystaný Mate 10 a jeho duální fotoaparát

Huawei ukázalo chystaný Mate 10 a jeho duální fotoaparát

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei si pro nás na podzim chystá ještě novinku v podobě phabletu Mate 10. O tomto modelu se poslední dobou začíná čím…

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  6 komentářů

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Mobilní zobrazení