Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple je jednou z příčin ukončení vývoje mobilního Flash Playeru

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Produktový manažer společnosti Adobe, Tom Chambers, se na svém blogu obsáhle vyjádřil k mobilnímu Flash obsahu. Byl znepokojen tím, že společnost dostatečně neoznámila, proč přestala vyvíjet mobilní Flash Player. Pro množící se dotazy, se rozhodl situaci zcela vyjasnit.

Tom Chambers ze společnosti Adobe dal jasně najevo, že na Adobe AIR pro mobilní aplikace se stále ještě pracuje a potvrdil, že vidí růst v oblasti mobilních aplikací za použití Flashe. Zatímco Adobe bude nadále distribuovat současnou verzi mobilního Flash Playeru a poskytovat podporu pro opravy a aktualizace zabezpečení, jsou zdroje společnosti přesouvány z Flashe na vývoj HTML5.

Hlavním důvodem pro ukončení vývoje je fakt, že mobilní verze nikdy nedosáhne kvalit a poptávaného množství, jako ta pro stolní PC. Například proto, že Apple se svým iOS nikdy nedovolil implementovat Flash plug-in, bude dominance stolních Flash Playerů nadále pokračovat. Vzápětí dodal, že pro pohodlné surfování ve vašem telefonu stejně nakonec budete potřebovat nejen Flash, ale i HTML5. Proto je logické, že se Adobe zaměří na vývoj HTML5, a to i přes to, že Flash vám sice přinese pohodlné prohlížení videoobsahu, ale nikdy s ním nedocílíte bohatého procházení webového obsahu napříč platformami mobilních operačních systému tak, jako s HTML5.

Dalším důvodem je to, že zatímco na svém PC hrajete hry na internetu s pomocí Flash Playeru, do svého telefonu si hru raději stáhnete z příslušného obchodu, což značně snižuje potřebu mobilního Flashe. Kromě toho je spolupráce s vývojáři webových prohlížečů celkem snadná vzhledem k tomu, že poskytují svoje API pro vývojáře. Při práci na mobilním Flash obsahu bylo potřeba pracovat s výrobci telefonů, výrobci operačních systémů i jednotlivými dodavateli komponent.

Nakonec Chambers znovu zdůraznil, že se na mobilním Flashi stále pracuje a jsou dokonce chystány nějaké změny v architektuře, což pomůže jak vývojářům, tak Flash Playeru samotnému. Svoje vyjádření uzavřel tím, že úkolem Flashe bylo přinést do prohlížečů něco, co nemají, totiž animace, zvuk, grafiku, video a další. Nikdo tedy nebude plakat pro zánik Flashe, přinese-li HTML5 to samé.

ČLÁNKY:,

Diskuze

7
Komentujte

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
s.s.rock (pavel)PetrJakub VrbackýJindřich SrbPiiitr Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Piiitr
Piiitr

No to je zase bulvární nadpis :-(

Jindřich Srb
Jindřich Srb

Nadpis je adekvátní obsahu. Jednou z příčin opravdu je, byť se vám to nemusí líbit. V tom případě se divím, že vám absence Flashe v iPhonech nechybí.

Piiitr
Piiitr

Bohužel je to bulvární nadpis. Vyberete jednu malou část, která je momentálně populární a tím lákáte lidi na článek. Nebulvární nadpis by byl „Adobe vysvětlilo ukončení vývoje Flash playeru“.

Piiitr
Piiitr

Každopádně bulvární neznamená že není pravdivý. Možná, že je to i částečně důvod. Ale spíš se Adobe orientuje na budoucnost a tou už Flash není.

Petr
Petr

Věřte ze opravdu nechybí !!!! A je to jen přirozený vývoj věci ;-)

s.s.rock (pavel)
s.s.rock (pavel)

Me by docela zajimalo co je na HTML5 otolik lepsiho ze kvuli tomu museji ukoncit flash. Nakonec apple rekne ze nebude podporovat ani HTML5 a budou zase vyvijet neco noviho nebo co? Ad si apple na*ere nechteji podporovat flash jejich boj, oni si tim prece ubiraj na funkcnosti ne?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi představí Redmi 6 Pro a Mi Pad 4 již 25. června

Xiaomi představí Redmi 6 Pro a Mi Pad 4 již 25. června

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Po oznámení Redmi 6 a Redmi 6A přijde vrchol nabídky a to největší z trojice – model Redmi 6 Pro. Těšit…

Motorola Moto One Power se ukazuje na prvních fotkách

Motorola Moto One Power se ukazuje na prvních fotkách

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Před nedávnem jsme informovali o úniku specifikací pro chystaný telefon Motoroly s názvem Moto One Power. Dnes se nám do rukou…

Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Posledních několik dní se na internetu objevuje stále více spekulací o chystaném modelu Xiaomi Mi Max 3. Včera jsme se dokonce…

Mobilní zobrazení