Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Apple iPhoto pro iOS – revoluční aplikace pro editaci fotek

  |  komentovat  |  autor: Petr Dolanský

iPhoto je jedna z nejžádanějších aplikací dostupných majitelům zařízení Apple. Jde o univerzální software, vytvořený jak pro operační systém Mac OS X, tak i iOS. Uživatelům přináší pomocí technologie multi-touch maximální zážitek z všestranných editací a třídění fotografií. Využívá desítek kvalitních funkcí a možností pro práci spjatou se zábavou.

Jedná se o velice dobře hodnocenou aplikaci, která podporuje desítky, možná stovky užitečných možností využití. Dokáže nahradit až několik jednotlivých aplikací zaměřených na určitý způsob manipulování s fotografiemi a obrázky. iPhoto také spolupracuje s iCloud, tudíž není synchronizace s ostatními zařízeními žadným problémem ani pro uživatele s menšími technologickými zkušenostmi. Na App Store je iPhoto podle většiny lidí bezkonkurenčně nejlepší aplikací v dané kategorii.

Prohlížení a uspořádání fotografií

Tento originální počin z dílen společnosti Apple v prvním bodě nabízí inteligentní prohlížení pořízených fotografií a stažených či vytvořených obrázků. Pomocí gest je možné rychle a jednoduše uspořádat neomezený počet souborů a následně je bez jakýchkoliv problémů prohlížet. Aplikace navíc podporuje automatické hledání podobných fotografií pro uživatelovy vlastní účely. Celkový pohled na uživatelské rozhraní může být kdykoliv změněn, přičemž nejzákladnějšími úpravami jsou změna velikosti miniatur a polohy posuvného prvku.

Multi-touch technologie

Díky zavedené funkci multi-touch je v rukách majitelů iPhoto jednoduše a především rychle možné manipulovat s fotografiemi a provádět na nich úpravy. Tato technologie uživatelům umožňuje jedním prstem obrázek vzít a druhým přemístit nebo editovat. Obecně je multi-touch populární díky podpoře ovládání obrazovky nebo displeje pomocí dvou i více prstů. Tuto funkci se v posledním období snaží získat pro své mobily a tablety již většina působících společností.

Profesionální efekty

Aplikace iPhoto je taktéž obohacena řadou speciálních efektů. Ty jsou vytvořeny zaměstanci Apple, takže se očekává naprostá originalita. Nechybí ale ani již známé (nejen) černobílé tónování. Co se zdá být pro majitele tohoto revolučního softwaru skvělé, je hojné využívání již představené technologie multi-touch. Ta je i zde plně k dispozici hned v několika ohledech.

Minimální technické požadavky

iPhoto je vybaveno mnoha dalšími užitečnými funkcemi, ale jejich vyjmenovávání by pro mnohé bylo vyčerpávající. Nakonec je dobré zmínit minimální technické požadavky pro správné fungování aplikace. Kompatibilitu tedy můžeme očekávat u následujících přístrojů: iPhone 4 a 4S, iPad Wi-Fi + 4G, iPad 2 Wi-Fi a iPad 2 Wi-Fi + 3G. Nezapomnělo se ale ani na nejnovější vydání, tedy iPad 3. Nutné je mít také nainstalovaný operační systém iOS 5.1.

ČLÁNKY:, ,
Galaxy S9 by mohl mít důmyslně zabudouvanou čtečku otisků

Galaxy S9 by mohl mít důmyslně zabudouvanou čtečku otisků

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Čtečka otisků prstů měla u některých výrobců a jejich telefonů vždy místo na přední straně – typicky u iPhonů a Samsungů, nicméně…

Sony Xperia XZ Premium už povyšuje na nejnovější Android 8.0

Sony Xperia XZ Premium už povyšuje na nejnovější Android 8.0

VČERA  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Japonský výrobce dnes zahájil aktualizace na nejnovější Android 8.0 Oreo a opět potvrdil, že v poslední době patří na poli aktualizací Androidu…

Jak zelený je váš smartphone? Greenpeace sestavilo žebříček

Jak zelený je váš smartphone? Greenpeace sestavilo žebříček

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Organizace Greenpeace přišla s novým žebříčkem, ve kterém prověřovala přední technologické společnosti v oblasti ekologie. Velmi dobře si vedl Apple, naopak dost…

Mobilní zobrazení