Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Apple iPhoto pro iOS – revoluční aplikace pro editaci fotek

  |  komentovat  |  autor: Petr Dolanský

iPhoto je jedna z nejžádanějších aplikací dostupných majitelům zařízení Apple. Jde o univerzální software, vytvořený jak pro operační systém Mac OS X, tak i iOS. Uživatelům přináší pomocí technologie multi-touch maximální zážitek z všestranných editací a třídění fotografií. Využívá desítek kvalitních funkcí a možností pro práci spjatou se zábavou.

Jedná se o velice dobře hodnocenou aplikaci, která podporuje desítky, možná stovky užitečných možností využití. Dokáže nahradit až několik jednotlivých aplikací zaměřených na určitý způsob manipulování s fotografiemi a obrázky. iPhoto také spolupracuje s iCloud, tudíž není synchronizace s ostatními zařízeními žadným problémem ani pro uživatele s menšími technologickými zkušenostmi. Na App Store je iPhoto podle většiny lidí bezkonkurenčně nejlepší aplikací v dané kategorii.

Prohlížení a uspořádání fotografií

Tento originální počin z dílen společnosti Apple v prvním bodě nabízí inteligentní prohlížení pořízených fotografií a stažených či vytvořených obrázků. Pomocí gest je možné rychle a jednoduše uspořádat neomezený počet souborů a následně je bez jakýchkoliv problémů prohlížet. Aplikace navíc podporuje automatické hledání podobných fotografií pro uživatelovy vlastní účely. Celkový pohled na uživatelské rozhraní může být kdykoliv změněn, přičemž nejzákladnějšími úpravami jsou změna velikosti miniatur a polohy posuvného prvku.

Multi-touch technologie

Díky zavedené funkci multi-touch je v rukách majitelů iPhoto jednoduše a především rychle možné manipulovat s fotografiemi a provádět na nich úpravy. Tato technologie uživatelům umožňuje jedním prstem obrázek vzít a druhým přemístit nebo editovat. Obecně je multi-touch populární díky podpoře ovládání obrazovky nebo displeje pomocí dvou i více prstů. Tuto funkci se v posledním období snaží získat pro své mobily a tablety již většina působících společností.

Profesionální efekty

Aplikace iPhoto je taktéž obohacena řadou speciálních efektů. Ty jsou vytvořeny zaměstanci Apple, takže se očekává naprostá originalita. Nechybí ale ani již známé (nejen) černobílé tónování. Co se zdá být pro majitele tohoto revolučního softwaru skvělé, je hojné využívání již představené technologie multi-touch. Ta je i zde plně k dispozici hned v několika ohledech.

Minimální technické požadavky

iPhoto je vybaveno mnoha dalšími užitečnými funkcemi, ale jejich vyjmenovávání by pro mnohé bylo vyčerpávající. Nakonec je dobré zmínit minimální technické požadavky pro správné fungování aplikace. Kompatibilitu tedy můžeme očekávat u následujících přístrojů: iPhone 4 a 4S, iPad Wi-Fi + 4G, iPad 2 Wi-Fi a iPad 2 Wi-Fi + 3G. Nezapomnělo se ale ani na nejnovější vydání, tedy iPad 3. Nutné je mít také nainstalovaný operační systém iOS 5.1.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  10 komentářů

Vlajkové lodě se výrobce snaží na novou verzi Androidu aktualizovat vždy co nejrychleji. A Samsung není samozřejmě výjimkou, jeho top modely…

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Honor dnes potvrdil, že 21. prosince v Shenzhenu představí nový smartphone. Podle nejnovějších informací by mělo jít o Honor 9 Lite, levnější…

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

VČERA  |  Petr Louda  |  6 komentářů

Pamatujete si ještě doby, kdy telefony byly prodávané ve výrazné slevě za podmínky, že se u mobilního operátora uvážete na dva…

Mobilní zobrazení