Mobilizujeme.cz

Apple iPhone OS 4.0 – vítáme multitasking a další vylepšení

  |  komentovat  |  autor:

Nový Apple iPhone OS 4.0 přináší řadu zajímavých novinek. Mezi nejzásadnější patří složkování, iBook, iAd, Game Center a také multitasking! Systém se tak nyní, po několika letech, stává konečně vyzrálým.

Steve Jobs na včerejší již dříve očekávané keynote představil novou verzi operačního systému Apple iPhone OS 4.0. Upgrade na tuto nejnovější verzi bude možný pro majitele telefonů Apple iPhone a také hudebních přehrávačů iPod Touch. Některé nové funkce však využijí pouze majitelé nejnovější třetí generace iPhonu 3GS. Jedná se například o multitasking, který starší generace nedostanou kvůli tomu, že mají údajně nedostatečný výkon.


Apple iPhone 3GS – oficiální obrázky zatím poslední třetí generace iPhonu

Konečně multitasking

Apple vyslechl prosby mnoha uživatelů a konečně přináší podporu multitaskingu. Můžete tak mít spuštěných více aplikací současně a v případě potřeby jednoduše mezi nimi přecházet. Osobně přítomnost multitaskingu velmi vítám. Největší smysl využití vidím u internetového prohlížeče Safari, GPS navigace a aplikace Skype. Multitasking vyvoláte jednoduše dvojitým stisknutím klávesy Home.

Složkování

Další novinkou je možnost složkování. V menu si jednoduše můžete vytvořit novou ikonku – složku, do které si přesunete potřebné ikonky. Jednotlivé obrazovky jsou tak mnohem přehlednější a hlavně si na ně můžete umístit mnohem více ikonek, celkem až 2000! Doposud byl limit jen 180.

Vylepšený emailový klient

Emailová aplikace nově nabídne obsah veškerých účtů sjednocený v jedné složce. Nebude již tak potřeba přepínat mezi jednotlivými účty. Uživatelé jistě také ocení možnost pokročilého třídění mailů a další funkce, díky kterým se iPhone stává opravdu vynikajícím pomocníkem všech manažerů.

iBooks

iBook je čtečka elektronických knih, kterou Apple představil nedávno u tabletu Apple iPad. U iPhonu si budete moci také stáhnout nespočet knih z obchodu iBookStore, oproti iPadu bude pouze provedení aplikace poněkud minimalistické, uzpůsobené přímo pro iPhone.

Game center

Game center je herní centrum, přes které budete moci například u her s multiplayerem vyzvat své přátele z celého světa. Nebude chybět možnost odesílání výsledků přímo z jednotlivých her na Game center a srovnávání svých výsledků s ostatními. Apple tak tímto krokem povyšuje iPhone do herní konzole a ostatní výrobci jako Nintendo se mohou právem začít bát o své zákazníky.

iAd – reklamy ve hrách

Mobilní reklama iAd je možnost pro všechny vývojáře her a aplikací pro AppStore, jak si vydělat. Hry budou moci být distribovány zdarma a uživatel si naoplátku pouze prohlédne reklamu přímo ve hře či aplikaci. Příjmy z reklamy se budou dělit podle slov Applu 60:40 (větší část půjde k vývojáři).

Další změny

Změn je celkem více než 100. Mezi další změny patří například možnost změnit si tapetu u obrazovek s ikonkami, až 5x digitální zoom u fotoaparátu či zaostřování během natáčení videa pouhým dotykem prstu na určité místo displeje.

Dostupnost Apple iPhone OS 4.0

Apple iPhone OS 4.0 bude dostupný pro mobilní telefony Apple iPhone 3G a 3GS a hudební přehrávač Apple iPad Touch. Dostupnost pro první generaci iPhonu zatím americký výrobce nepotvrdil. Upgrade na nový systém bude možný během léta, tedy zhruba v době, kdy se do prodeje dostane již chystaná 4. generace telefonu Apple iPhone. Všechny nové funkce si užijí majitelé poslední 3. generace iPhonu, u iPhonu 2. generace a iPodu Touch bude například stále scházet multitasking.

TIP: Celý keynote představení iPhone OS 4.0 si můžete zpětně prohlédnout přímo na stránkách Applu.

zdroj obrázků: Gizmodo, Engadget

ČLÁNKY:
Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

DNES  |    |  diskuze (0)

Spekulacím je konec, při dnešní příležitosti zatmění Slunce totiž Google oficiálně odhalil novou verzi svého operačního systému. I když představení jistě nebylo…

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (1)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Mobilní zobrazení