Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple iPhone 4S – recenze znovuzrozené legendy

  |  11 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Pátá generace populárního mobilního telefonu Apple iPhone 4S se nese ve znamení evoluce. Recenze ukáže, do jaké míry jsou jednotlivá vylepšení přínosem a zdali se majitelům předchozího iPhonu vůbec vyplatí koupit nejnovější verzi jablečného telefonu.

iPhone od firmy Apple je legendární. Před čtyřmi lety prakticky přetvořil celý trh mobilních telefonů a změnil chápání smartphonů. Od té doby se jej snaží ostatní výrobci dohnat a nejlépe i předběhnout. Jenže každoročně nově představené generace iPhonu doposud povětšinou přinášely něco méně či více revolučního dotaženého takřka k dokonalosti, díky čemuž si jablečný telefon udržel od konkurence dostatečnou vzdálenost.

Letos však poprvé došlo na představení iPhonu až o několik měsíců později, než tomu bylo v předchozích letech. To pro nový iPhone znamenalo jediné – po papírové stránce svou konkurenci nezvykle pouze dotáhl a dále nijak výrazně nezvedl laťku. Pravda, některé nové funkce, které může konkurence zatím závidět, přeci jen v iPhonu 4S najdeme. Jde hlavně o hlasového pomocníka Siri a cloudové řešení iCloud. Bude to na konkurenci stačit? Dokáže nový iPhone 4S díky jiným, než technologickým aspektům, navázat na předchozí úspěchy? To se dozvíte v následujících odstavcích recenze.

iPhone 4S přináší oproti předchozí „čtyřkové verzi“ zejména silnější hardwarovou výbavu čítající rychlejší dvoujádrový 1 GHz procesor Apple A5, výkonnější grafiku, fotoaparát s vyšším 8 Mpx rozlišením, záznam videa ve vyšším Full HD rozlišení (1920 x 1080 px) či hlasového pomocníka Siri. Apple také zapracoval na zlepšení příjmu signálu, aby se neopakovala známá aféra Antennagate.

Za zapůjčení telefonu Apple iPhone 4S do redakce děkujeme obchodu Sunnysoft, u kterého si telefon můžete zakoupit.

Základní parametry – Apple iPhone 4S

Rozměry115 x 59 x 9,3 mm
Hmotnost140 g
Displejdotykový (kapacitní, multi-touch), IPS (TFT), rozlišení 640 x 960 px, 16 milionů barev, úhlopříčka 3,5“
Procesor a paměťdvoujádrový 1 GHz procesor Apple A5
512 MB RAM, vnitřní 16 / 32 / 64 GB flash paměť
Operační systémiOS 5
Fotoaparát8 Mpx (3264 x 2448 px), autofocus, nahrávání Full HD 1080p videa
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, stereo headset s peckovými sluchátky, datový USB kabel, sponka (pro vyjmutí SIM karty)
Cena a dostupnost20 000 Kč, listopad 2011

Krátké postřehy z testování Apple iPhonu 4S:

Co se nám líbilo: použité kvalitní prémiové materiály jako kov a sklo, odolné tvrzené sklo, sekundární mikrofon pro redukci okolního hluku, jednoduché a svižné prostředí iOS 5, jednoduchý multitasking, vtipné odpovědi hlasového asistenta Siri, propracované řešení pro synchronizaci a zálohu dat iCloud, propracované herní centrum, „iSlužby“ (iMessage, iBook, iTunes, Kiosek, FaceTime), rychlé spouštění fotoaparátu a focení, kvalitní hudební přehrávač s ekvalizérem, pohodlný internetový prohlížeč, Bluetooth ve verzi 4.0, Wi-Fi hotspot

Co se nám nelíbilo: vyšší hmotnost 140 gramů, použití microSIM (je potřeba vyměnit běžnou SIM za microSIM), nekompatibilita s dosavadním příslušenstvím Applu (díky posunutí některých prvků), úplně nedoladěný firmware (u některých majitelů dochází k rychlejšímu vybíjení baterie), zatím malé množství widgetů ke stažení do nového informačního centra, Google Mapy nedisponují plnohodnotnou navigací

TIP: Pro podrobné parametry telefonu Apple iPhone 4S navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: minimalistické prémiové balení

Apple si vždy potrpí na detailech a snaží se, aby všechny jeho části produktu byly přivedeny takřka k dokonalosti. Balení není výjimkou. V minimalistické kartonové krabičce najdeme navrchu příjemně usazený iPhone, v prostřední části návod, prospekty a sponku pro vyjmutí SIM karty z telefonu, a ve spodních patrech balení nechybí v bílé barvě vyvedený adaptér k nabíječce, datový USB kabel a stereo headset s peckovými sluchátky. Překvapením je, že Apple stále nedodává redukci z 30-pinového systémového konektoru na standardní microUSB port, i když se pod standardizaci a jednotnost microUSB pro nabíječky u telefonů už před více než rokem podepsal.

Vzhled a konstrukce: čtyřka téměř jako vyšitá

Apple iPhone 4S svým zevnějškem příliš nepřekvapí. Prakticky jde jen o více než rok starý iPhone 4, dostupný opět v černém a bílém barevném provedení. Rozměry se také nezměnily, tedy 115 x 59 x 9,3 milimetrů, pouze hmotnost narostla o 3 gramy na hodnotu 140 gramů. To už by mohlo být pro někoho celkem dost, zejména pro něžné pohlaví. Použité kvalitní prémiové materiály jako kov a sklo dávají tušit, proč tomu tak je, a v jistém smyslu vyšší hmotnost tak trochu omlouvají.

Luxusní design však zapříčinil kromě vyšší hmotnosti i snazší ulpívání otisků prstů, a to jak na přední straně s displejem, tak na celé zadní straně.

Povrch je dokonale lesklý, otisky prstů jsou ale velmi dobře zpozorovatelné jen pod určitým úhlem. Platí to zejména u námi testované černé verze. V případě bílé varianty budou nečistoty ještě více viditelné.

Konstrukce iPhonu 4S se od předchozího iPhonu 4 svými vlastnostmi neliší. Tělo je opět velmi pevné a jednotlivé díly z kovu a skla na sebe dokonalé lícují. Prakticky žádný prvek ani nemá možnost, aby tropil sebemenší neplechu. Například baterie je opět nevyjímatelná, což hodně přispívá k celistvosti a celkové pevnosti telefonu.

Rozmístění jednotlivých prvků na telefonu je s jednou jedinou výjimkou stejné, jako u iPhonu 4. Tlačítko pro volbu mezi hlasitým a tichým režimem se přestěhovalo o kousek blíže k tlačítkům pro ovládání hlasitosti. Kvůli tomu bohužel odpadá kompatibilita některých dosavadních příslušenství, jako jsou například ochranné kryty, s tímto nejnovějším iPhonem 4S. Majitelé, kteří přecházeli z předchozího iPhonu, tak nevyužijí veškeré dříve zakoupené příslušenství.

Na přední straně iPhonu 4S najdeme v části nad displejem tradičně reproduktor, kamerku pro videohovory, senzor jasu pro automatickou regulaci podsvícení displeje a senzor vzdálenosti pro automatické vypnutí displeje během hovoru. Pod displejem je k dispozici tradičně jediná klávesa domů. Pravý bok telefonu nabízí pouze slot pro microSIM kartu, pro jehož vyjmutí je potřeba pomocí dodávané sponky zatlačit do malého kulatého otvoru.

Na levém boku najdeme tlačítka pro regulaci hlasitosti a přepínač mezi hlasitým a tichým režimem. Horní strana pak přináší 3,5 mm konektor Jack, vypínací klávesu a sekundární mikrofon pro redukci okolního hluku během hovoru. Na spodní straně nechybí mikrofon, reproduktor a 30-pinový systémový konektor. Zadní strana nově nabízí 8 Mpx fotoaparát s LED bleskem.

Displej a ovládání: kvalitní IPS Retina

Displej iPhonu 4S je ukryt těsně pod odolným tvrzeným sklem, které zabraňuje snadnému poškrábání. Samotné parametry dotykového displeje pak jsou následující: typ IPS (TFT), rozlišení 640 x 960 px, 16 milionů barev a úhlopříčka 3,5“. Oproti předchozímu modelu se tak nic nezměnilo. Z nastavení je vhodné zmínit, že regulaci podsvícení můžeme nechat na světelném čidlu a schémata jsou k dispozici opět dvě, a to bílé a černé.

Dotyková technologie je opět kapacitní a nechybí oblíbený multi-touch s dotykovými gesty. Ovládání je stejně pohodlné jako u předchozích iPhonů. Výrobce v tomto směru prakticky ani neměl co zlepšovat. Čitelnost na přímém slunečním světle zůstává na velmi dobré úrovni. Čím ale displej vyloženě vyniká, je jemnost displeje a věrohodnost barev spolu s velmi dobrými pozorovacími úhly. Ne náhodou tak patří IPS displej iPhonu mezi to nejlepší, co na trhu najdeme. Pro odlišení dal Apple displeji marketingová název Retina displej.

Baterie a výdrž: počáteční potíže u některých uživatelů

Baterie iPhonu 4S je tradičně nevyjímatelná, takže při každých potížích je nutné navštívit odborný servis. Jak ale bylo zmíněno v kapitole s designem a konstrukcí, díky nevyjímatelné baterii je celé tělo telefonu pevnější. Apple navýšil kapacitu Li-Ion baterie o nepostřehnutelných 10 mAh, takže celková hodnota činí 1430 mAh. I přes nepatrný nárůst se však výdrž v porovnání s iPhonem 4 o něco zkrátila.

Za kratší výdrž může obzvláště výkonnější dvoujádrový procesor a zatím ne úplně doladěný firmware. Řada prvních majitelů iPhonu 4S a majitelů iPhonu 4 aktualizovaných na nejnovější iOS 5 si stěžovala, že ukazatel baterie klesá poměrně rychle. Apple odhalil možnou příčinu a již během dvou týdnů vydal opravnou verzi firmwaru iOS 5.0.1. U našeho testovaného kusu však problém s kratší výdrží nenastal ani u původní verze iOS 5, ani u aktualizované iOS 5.0.1. Záleží tedy například na používaném operátorovi a dalších aspektech. Majitelé hlásili problém zejména v sítích T-Mobilu.

Výdrž se v našem případě pohybovala s běžnou denní zátěží mezi jedním až dvěma dny. Zatížené bylo zhruba následovné: denně uskutečnění hovorů o celkové délce kolem 10 minut, poslání desítky zpráv, čtvrt hodinové brouzdání na internetu přes Wi-Fi a půl hodinové brouzdání na internetu přes mobilní data, dále půl hodiny poslechu hudby a půl hodiny zábavy (tj. video a hry). Pokles výdrže je oproti předchozímu iPhonu znatelný, ale není zas tak dramatický. Dobíjení je následně možné jak přes nabíječku, tak přes USB kabel připojený k počítači.

Operační systém iOS 5

Nový iPhone 4S nabídl v době zahájení prodeje tradičně jako první zařízení nejnovější verzi operačního systému iOS 5, která přináší řadu významných změn a vylepšení. Mezi ty největší patří nové notifikační centrum, zprávy iMessage, aplikace Kiosek a Připomínky, integrace služby Twitter či funkce PC Free pro aktivaci zařízení ihned po vybalení bez potřeby připojení k počítači a vylepšené možnosti pro synchronizaci a aktualizaci systému přes Wi-Fi. O všech vylepšeních si můžete přečíst v článku Apple iOS 5 – nová verze má 200 novinek, ale dorazí až na podzim.

Logika celého operačního systému stále staví na jednoduchosti. Po odemknutí telefonu se dostanete na základní obrazovky s ikonkami zastupující jednotlivé aplikace. Ikonky můžete libovolně přemisťovat či vytvářet složky přesunutím jedné aplikace do druhé. Spuštěné aplikace pak lze ukončovat přes jednoduchý multitasking vyvolaný dvojitým stisknutím klávesy domů. Podstatnou novinkou je notifikační centrum, které se objeví stažením horní lišty alá Android. V liště zatím najdeme jen počasí, akcie a nové události jako přijaté zprávy, upozornění apod. Do budoucna by mělo být možné z App Storu stáhnout i další widgety jako je počasí, přichází tedy v úvahu například ovládací panel pro rychlou správu bezdrátových funkcí (Bluetooth, Wi-Fi, mobilní data, GPS).

Notifikační centrum se dá velmi rozsáhle nastavit. Pro každou aplikaci si můžete zvolit, zdali se nová událost má zobrazit jako banner v horní části displeje či jako dosavadní pop-up okno uprostřed displeje, popřípadě se nemá vůbec zobrazovat. Dále se dá nastavit počet zobrazených posledních položek, odznak na aplikaci a zobrazení na zamčené obrazovce. Možnosti jsou skutečně velmi rozsáhlé a Apple tak v tomto směru předběhl dokonce i Android, který s notifikační oblastí přišel jako první.

Po celkové stránce je operační systém iOS 5 vyspělá a moderní platforma. Díky nově použitému rychlému dvoujádrovému 1 GHz procesoru Apple A5, operační paměti 512 MB RAM a grafickému procesoru PowerVR SGX543MP2 navíc dosahuje ještě lepších výsledků než v případě předchozí generace iPhonu. V samotném prostředí a průchodu nabídkami ale změnu prakticky nepostřehnete.

Hlasový asistent Siri: pomůže, poslechne i zavtipkuje

Jednou z největších inovací oproti předchozímu iPhonu, je hlasový asistent jménem Siri. Stačí jen přidržet tlačítko domů či zvednout telefon k hlavě, a rázem můžete zahájit hlasové pokyny směrem ke svému iPhonu 4S. Podstatnou nevýhodou však zatím je, že Siri je ještě v beta verzi a zvládá jen Angličtinu, Francouzštinu a Němčinu. Příští rok se má podle slov Applu přiučit také Japonštině, Čínštině, Korejštině, Italštině a Španělštině. Na Češtinu se s největší pravděpodobností v příštích měsících nedostane.

Pokud ale umíte prohodit pár slov v některém ze současně podporovaných jazyků, může pro vás být Siri pomocníkem. Funguje totiž s řadou aplikací, jako jsou poznámky, připomínky, kontakty, počasí, kalendář, budík, webový prohlížeč a mnoho dalších. Stačí zadat pokyny a Siri vše provede. Dokáže nastavit budík, přidat připomínky, vytočit kontakt, napsat zprávu atd. Zajímavé pak jsou lokalizační služby, kdy se stačí zeptat, kde je nejbližší restaurace a Siri na základě vaší polohy, map a internetu zjistí nejbližší restauraci. Tato služba však zatím nefunguje jinde než v USA. Její rozšíření bychom se měli dočkat od roku 2012.

“iSlužby“ všechny pohromadě

Apple obvykle nezapomněl na tzv. „iSlužby“. Jde zejména o iMessage pro bezplatnou komunikaci mezi zařízeními Apple, dále iBook pro stahování elektronických knih, iTunes pro synchronizaci obsahu s počítačem a stahování audio a video obsahu, Kiosek pro stahování novin a časopisů, FaceTime pro videohovory mezi zařízeními Apple, herní centrum pro vyzívání dalších majitelů Apple produktů a tradičně nejsilnější App Store se spoustou kvalitních aplikací a herních titulů.

Telefonování a zprávy: nic nového pod sluncem

Po stránce telefonování se prakticky nic nezměnilo. V kvalitním telefonním seznamu, který pojme tisíce položek, můžete vyhledávat pomocí postranní lišty s písmeny abecedy, u každého kontaktu je možné přidat kromě telefonního čísla i e-mail, vyzvánění, zvuk SMS, obrázek, přezdívku, firmu a další údaje. Nejpoužívanější kontakty si můžete zařadit do seznamu oblíbených. Vyzváněcí profily jsou v telefonu opět de facto pouze dva, a to hlasitý a tichý režim, přičemž u obou si můžete aktivovat vibrace a u hlasitého pak ještě mnoho dalších parametrů a způsobů upozornění.

Změna nastala v oblasti zpráv. Díky nejnovější verzi iOS 5 mohou majitelé zařízení od Applu mezi sebou posílat zprávy přes internet a neplatit tak za klasické SMS. Podobně jako v případě aplikace FaceTime pro videohovory, která mimochodem ani u iPhonu 4S standardně nechybí. Ale zpátky ke zprávám. V aplikaci zprávy najdeme veškerou textovou komunikaci jak mezi zařízeními Apple, tak klasické SMS, ve formě konverzací. Editor zpráv opět disponuje pohodlnou softwarovou QWERTY klávesnicí v režimech na výšku i na šířku. V nastavení lze aktivovat automatickou kontrolu pravopisu, přidat zkratky (například njn znamená No jo no), zapnout doručenky a další možnosti. E-mailový klient opět patří k tomu nejlepšímu na trhu.

Zábava: hudba, video a hry

iPhone vždy byl a zřejmě také vždy bude zařízení bohaté na multimediální funkce. Z toho důvodu přináší nejnovější iPhone 4S maximální vnitřní paměť vysokých 64 GB (dále 16 a 32 GB verze) a ještě k tomu úložný prostor na iCloudu. Rozšíření pomocí paměťových karet, které telefon tradičně nepřináší, tak prakticky není potřeba.

Hudební přehrávač podporuje nejrozšířenější audio formáty. Obsah třídí podle umělců, skladeb, alb, skladatelů, žánrů a seznamů skladeb. U skladeb se objevují obrázky alb, pokud jsou k daným souborům připojeny pomocí ID3 tagů. Po překlopení iPhonu na šířku se zobrazí jako u dřívějších generací efektivní prostředí se všemi alby, které jsou v telefonu. Z nastavení je k dispozici opakování skladeb, náhodná skladba a nechybí ani oblíbený ekvalizér s řadou přednastavených režimů či funkce zamíchat zatřesením. Jen je škoda, že nastavení není přístupné přímo z hudebního přehrávače, je potřeba zavítat přímo do aplikace nastavení.

iPhone 4S sice nenabízí FM rádio, ale není problém si stáhnout některou z aplikací z App Storu, které do telefonu dostanou internetová rádia. Spolu s telefonem je dodáván stereo headset s peckovými sluchátky běžné kvality a 3,5 mm konektorem Jack. Kromě hudby a rádia je jistě velmi oblíbený video přehrávač. Ačkoliv není úplně tak jednoduché si na iPhonu pustit svůj oblíbený seriál jako například na Androidu, pochopitelně to jde. Přes iTunes se totiž nedají synchronizovat titulky, a musíte je tak vložit buď přímo do videa nebo video s tituly streamovat z počítače do iPhonu například pomocí přehrávače VLC. Důvod, proč je řešení takto složité, je jednoduchý. Apple nabízí filmy ke stažené přes iTunes a nechce podporovat jejich přehrávání zkopírováním do iPhonu, čímž by si řezal vlastní větev pod sebou.

Fotoaparát: 8 mega s Full HD videem

Oblast fotoaparátu doznala oproti předchozí generaci iPhonu značných změn. Rozlišení pro focení bylo navýšeno z 5 Mpx na 8 Mpx (3264 x 2448 px), stejně tak rozlišení pro nahrávání videí poskočilo ze HD 720p na Full HD 1080p (1920 x 1080 px) s 30 snímky za sekundu. Díky tomu iPhone 4S srovnal krok s konkurencí, která podobné parametry nabízela již před více než půl rokem.

Nebyl by to ale Apple, kdyby se nesnažil funkce dovést téměř k dokonalosti. Oproti ostatním výrobcům se může iPhone 4S pochlubit skutečně rychlým pořízením první fotky. Pokud stisknete dvakrát klávesu domů a poté na odemykací obrazovce zvolíte ikonku fotoaparátu, ihned se načte prostředí fotoaparátu a můžete rychle fotit. Z nastavení pak je dobře použitelná funkce HDR pro vylepšení fotek či detekce tváří. Ještě nutno zmínit, že nechybí autofocus a jeden LED blesk pro přisvětlení scény. Focení je možné jak pomocí softwarového tlačítka, tak pomocí hardwarové spoušti v podobě tlačítka pro regulaci hlasitosti.

Zkušební fotografie – Apple iPhone 4S:

iPhone 4S fotí, stejně jako předchozí generace, poměrně kvalitně. Za dobrých světelných podmínek telefonu nedělá nic větší problémy, za o něco horších světelných podmínek, které jsme měli u našich zkušebních fotografií, pomůže funkce HDR a citlivý senzor dodávaný od Sony. Snímky jsou dostatečně ostré, s dobrým barevným podáním.

Organizační, datové funkce a navigace

Organizační i datová stránka telefonu byly oproti předchozímu iPhonu 4 vylepšeny, a to konkrétně o připomínky a rychlejší mobilní data. Připomínky jsou takové úkoly s možností nastavení notifikace a splnění – velmi jednoduché a účelné. Z běžné výbavy pak nechybí kalendář, budík, poznámky, kalkulačka, diktafon, stopky, časovač či prohlížeč Office dokumentů (Word, Excel, PowerPoint) a PDF. Nespočet dalších aplikací a her můžete stáhnout na App Storu. Komu například nebudou stačit běžné Google Mapy, určitě rád sáhne po navigaci TomTom, Sygic či jiných. Mapy Googlu jsou totiž v případě iPhonu dosti indisponované, když nenabízejí plnohodnotnou navigaci jako v případě Androidu.

Datová oblast iPhonu 4S doznala takřka dvojnásobného vylepšení v rychlosti u nejrychlejších dat HSPA (HSDPA až 14,4 Mb/s, HSUPA až 5,76 Mb/s). Nechybí ani starší GPRS/EDGE. Pro přístup na internet lze také využít Wi-Fi (standardy b/g/n). Apple nezapomněl ani na podporu Wi-Fi tetheringu a nově přidal možnost Wi-Fi synchronizace a aktualizace firmwaru FOTA (vzdušná aktualizace přes mobilní připojení či Wi-Fi). Internetový prohlížeč Safari patří, stejně jako u předchozích iPhonů, k tomu nejlepšímu, co je aktuálně k dispozici. Zvládá práci s více okny, podporuje multi-touch gesta a nově například umí pomocí služby čtečka zobrazit na stránce jen čistý text. Nezvládá jen Flash. Z datových funkcí ještě nutno zmínit nejnovější Bluetooth 4.0 a USB 2.0.

Závěr recenze Apple iPhonu 4S

Pátá generace mobilního telefonu od Applu – iPhone 4S, je ve znamení spíše jen evoluce. Kdo čekal iPhone 5, může být zklamán. Apple ale opět ukázal, že maličkosti a detaily dělají dokonalost, a tak se snažil zdokonalit iPhone 4. Použil stejnou kostru a do ní zasadil výkonnější hardware i software. Přídomek 4S jako „Speed“ (tj. rychlost) pak nese, řekněme, díky rychlejšímu procesoru, grafice, fotoaparátu a datům.

S většinou vylepšení oproti přechozí generaci iPhonu však tentokrát Apple netradičně pouze doháněl konkurenci, a nijak, řekněme marketingově, nezazářil. Za pomyslné nové odlišení ve specifikaci a výbavě se dá považovat hlasový pomocník Siri, který může mít před sebou zajímavou budoucnost. Pro české zákazníky však zatím celkově není příliš využitelný díky omezením, ať už jazykovým, tak i funkčním, neboť například lokalizační služby u Siri zatím v Česku nefungují.

Ačkoliv je pátá generace iPhonu pouze evolucí předchozí verze, podobně jako byl iPhone 3GS evolucí pro iPhone 3G, tak celosvětově trhá prodejní rekordy. Ukazuje to, že Apple už popáté v řadě úspěšně zvládl celý cyklus kolem uvedení mobilního telefonu iPhone na trh. Zdali k úspěchu přispějete a pořídíte si nejnovější generaci iPhonu 4S, nebo zvolíte například čtyřkovou verzi, záleží na vás. Obě verze dnes patří mezi nejlepší smartphony na trhu.

Aktuální cena Apple iPhone 4S 16GB v českých e-shopech: .
(Zdroj: Heureka.cz, .)

kvalitní 9,3 mm tenké kovové tělo asistent Siri neumí Česky
skvělý IPS Retina displej chybí podpora Flash
nejnovější iOS 5 chybí plnohodnotné Mass Storage
1 GHz dvoujádrový procesor
8 Mpx fotoaparát, autofocus, blesk
nahrávání Full HD videa
hlasový asistent Siri

..

Testovaný produkt: Apple iPhone 4S, autor recenze: Luboš Srb, hodnocení: 5/5
ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MarekmilkaVáclav 22Libor PešekVena17 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mengi
Mengi

Až na tu fotku Barcelónské vlajky bezva článek! Prostě Iphone <3

JaBR
JaBR

Pekna dlouha recenze. Jen bych upresnil docela dulezitou vec a to ze foceni v iOS 5 je mozne hardwarovym tlacitkem coz tu mylne uvadite ze neni.
Musim rict ze je to super.

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, díky za opravu, nějak jsem na to při psaní recenze úplně zapomněl. Opraveno.

milka
milka

Dobry den potrebovala bych poradit,prcek mi nejakym zpusobem zmenil zamek telefonu a nemuzu se do nej dostat.Nemuzete mi poradit jak klavesnici nebo telefon odblokovat.Muzete odepsat na email milkka.h@seznam.cz dekuju moc

mary-jane
mary-jane

Máte v článku chybu. Procesor není 1GHz, ale je podtaktován na 800Hz.

Luboš Srb
Luboš Srb

Dobrý den, procesor je oficiálně 1 GHz, proto údaj v článku uvádíme, ale máte pravdu, že podle měření Apple procesor raději kvůli výdrži podtaktoval.

Vena17
Vena17

Dobrý den, píšete že je možné zapnout v nastavení doručenky. Mě to však nastavení neumožňuje. Neměli byste nějakou radu?
Díky

Libor Pešek
Libor Pešek

presne tak ! kde je v 4S nastaveni dorucenek ? v mym nic takovyho neni

Václav 22
Václav 22

Iphone 4S je sice bezchybný chytrý telefon jediná nevýhoda je v přeposílání souborů přes bluetooth nelze se spárovat např. s telefonem Samsung Galaxy Young

milka
milka

Dobry den potrebovala bych poradit,prcek mi nejakym zpusobem zmenil zamek telefonu a nemuzu se do nej dostat.Nemuzete mi poradit jak klavesnici nebo telefon odblokovat.Muzete odepsat na email milkka.h@seznam.cz dekuju moc

Marek
Marek

Dobrý den,
prosím o radu, v nastavení to nemůžu nikde najít. U přidávání nových kontaktů se mi neobjeví klavesnice, tudíž nemohu napsat jak číslo, tak jméno. Díky

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Armani se znovu přidává ke skupině výrobců chytrých hodinek. Ty svoje, které běží na Wear OS, samozřejmě nabízí…

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Slavné herní studio Telltale Games je nejspíš na konci své cesty. Firma propouští 225 z 250 svých lidí a chystá…

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Jak známo, chystá Samsung na 11. října představovací akci, kde by měl být představen nový smartphone řady Galaxy se…

Mobilní zobrazení