Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Apple iPadu 3 se dočkáme u příležitosti připomenutí narozenin Steva Jobse

  |  komentovat  |  autor: David Kovařík

V posledních týdnech se internet stále častěji plní spekulacemi o novém tabletu z dílny americké společnosti Apple. iPad 3 bude pokračovat v linii iPadů předchozích dvou generací, které patří mezi nejoblíbenější tablety na světě. Asijští dodavatelé komponentů prý pracují na plné obrátky ve snaze stihnout termín prvního čtvrtletí příštího roku. Nabízí se tak možnost uvedení nového iPadu na datum narozenin Steva Jobse – bývalého šéfa společnosti Apple, který zemřel po vážné nemoci. Jednalo by se tak o jakési symbolické gesto k uctění jeho památky.

Podle informací ze serveru Focus Taiwan se asijští dodavatelé komponent na výrobu třetí generace iPadu usilovně snaží stihnout termín konce února. A shodou okolností je 24. února datum narození bývalého šéfa, vizionáře a ikony celé společnosti – Steva Jobse. Ten v říjnu letošního roku zemřel na následky rakoviny slinivky břišní. Jednalo by se tak o skvělou příležitost k uctění jeho památky a také, co si budeme povídat, povedený marketingový tah ze strany Applu. A právě zmiňované datum se z různých zdrojů ozývá stále častěji ve spojení s chystaným tabletem.


Představení nového iPadu se Steve Jobs bohužel už neujme

Výroba součástek je prý kvůli hardwarovým parametrům náročnější, než kdy dříve. Výrobci kladli co největší důraz na hladký průběh jejich dodávání. Nejčastěji se spekulace točí kolem superjemného Retina displeje (rozlišení 2048 x 1536 px), otázkou však zůstává kompatibilita starších aplikací s tímto rozlišením. Takto jemný displej by bezesporu vyžadoval vysoký výpočetní výkon, který by mohl zajistit chystaný čip Apple A6, do kterého jsou vkládány velké naděje. Tento čtyřjádrový procesor vyrobený 28 nm technologií by měla pro Apple vyrábět korejská společnost Samsung.


Do procesoru Apple A6 jsou vkládány velké naděje

iPad 3 před sebou nebude mít vůbec lehký úkol. Pokračovat ve šlépějích svých veleúspěšných předchůdců nebude v době stále rostoucí konkurence vůbec jednoduché. Pokud se však splní odhadované hardwarové parametry, které zní na první pohled velmi lákavě, a přidají se skvělé marketingové schopnosti této firmy, bude mít třetí generace legendárního tabletu na úspěch zaděláno.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení