Mobilizujeme.cz

Apple iOS 5.0.1 uvolněn – výdrž baterie (ne)opravena

  |  8 komentářů  |  autor: ,

Mnozí uživatelé iPhonu 4S a dalších zařízení s novým iOS 5 si stěžovali na mizernou výdrž baterie. Apple však neváhal a usilovná práce inženýrů je znát. Vyřešení celého problému netrvalo ani dva týdny. Ne všichni však jsou spokojeni.

(Aktualizováno – 19.30) Zdá se, že i přes veškeré sliby Applu, aktualizace na verzi iOS 5.0.1 problém s vybíjením baterie zcela neodstraňuje. Ba naopak, dle některých ohlasů od uživatelů, kteří si update stáhli, se situace ještě zhoršila. Diskuzní fóra Applu se doslova hemží ohlasy nespokojených zákazníků, kteří si novou verzi operačního systému stáhli. O tom, že tento problém nezasáhl pouze malou skupinu uživatelů, hovoří i fakt, že dané téma na diskuzním fóru má již třista stran, obsahující většinou negativní ohlasy. Nejhorší zprávy hovoří až o 20-ti % vybití akumulátoru po pouhé hodině a půl používání. Zdá se, že kvapná práce se Applu příliš nevyplatila, jelikož pobouřila další nespokojené zákazníky. Budeme sledovat, jak americká společnost na situaci zareaguje. Jaké máte s novým updatem zkušenosti vy? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

(Původní text) Na začátku listopadu jsme vás informovali o problému s výdrží zařízení, používajících iOS 5. Chyba byla uživateli i inženýry Applu označena za softwarovou, což se následně potvrdilo. Oliver Haslam z iDownloadBlog sdělil britskému deníku The Guardian, že za tento problém pravděpodobně může neustálá komunikace telefonu s nejbližšími vysílači, díky níž si telefon neustále zjišťuje svoji polohu a udržuje aktuální čas, a to i při změně časového pásma. Tuto funkci si můžete vypnout, jak je znázorněno v našem dřívějším článku.

Testování skupinou nazvanou Appleseed očividně proběhlo bez problémů, a tak Apple začal aktualizaci vypouštět do světa. Co tedy aktualizace přináší? V první řadě řeší bug s životností baterie, dále přináší vylepšení multitaskingu pro původní iPad, řeší bezpečnostní chybu dokumentů v iCloudu, a pro uživatele z Austrálie přináší vylepšení asistentky Siri, která nyní lépe rozpozná jejich řeč.

Aktualizace je dostupná v podobě OTA (= over the air) pro následující modely: Apple iPhone 3GS, Apple iPhone 4 a Apple iPhone 4S, obě verze Apple iPad a třetí a čtvrtou generaci Apple iPod Touch.

(Doporučujeme aktualizovat raději přes Wi-Fi než přes GPRS/3G! – velikost 55,5 MB)

ČLÁNKY:, , ,
Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (1)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Mobilní zobrazení