Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Apple dost možná přesune výrobu iPhonů do Spojených států

  |  11 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Velké společnosti, tím spíš pokud jsou mimo Asii, většinou situují výrobny svých produktů do zemí třetího světa (například Indie), nebo právě do zemí východní Asie, typicky do Číny. Podobná situace panuje u americké firmy Apple, do budoucna se ale filosofie výroby může změnit a továrny na iPhony se možná budou stěhovat do USA.

Foxconn City

Kdo někdy držel v ruce jakékoliv zařízení od Apple, mohl si povšimnout dvou větiček ukrytých někde vzadu na přístroji, kde stojí „Assembled in China“, což má znázorňovat, že všechny produkty od Apple jsou amerického původu, ale jsou konstruovány v Číně a to pod hlavičkou společností Foxconn a Pegatron. A právě v tuto chvíli nám do příběhu vstupuje nově zvolený prezident Spojených států Donald Trump, který je rázně proti tomu, aby se na výrobě (nebo jen „skládání“) produktů z USA podílela i jiná země, ačkoliv to do této doby bylo zcela běžné.

Proti tomuto názoru je pochopitelně celý Apple, neboť podobný krok by nejspíše znamenal nutnost rozvázání smlouvy s Foxconnem a především značnou finanční injekci do nových prostor, o pravděpodobném zdržení výroby nemluvě. Jen vzpomeňme na rok 2014, kdy se o podobný experiment pokoušela společnost Motorola, když chtěla svou výrobu přesunout do Ameriky. Výsledek nebyl pozitivní, jelikož Motorolu potopily logicky větší náklady na výrobu v USA, než v „levnější“ Číně. Doufejme tedy, že se nic podobného již nebude opakovat.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

11
Komentujte

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
michalx079halucinoStalkerPetrSamson Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Daniel
Daniel

Ve své podstatě je to správný krok a přinese prospěch celé zemi, ale může si to dovolit jen Apple. A to díky „vlastnostem“ svých zákazníků, pro které nebude problém dávat 50 tisíc za mobil každé dva roky.

anawarr
anawarr

Apple, bude vyrábět telefony v USA? No,to znamená, že zatím prodává „šunt“, vyrobený asijskými zemědělci?

Richy
Richy

Přesně, jebat socany z východu. Pouze kopírujou a licencujou. Nic jiného neumí a nijak nepřizpívají. Jenom vařej z toho co vymyslí někdo jinej.

Radek
Radek

Apple je skládanka Samsungu,LG,Toshiby,Sharpu a dalších výrobců co pošlou součástky do Foxconnu. Apple nic neumí,je na tom bídně asi jako ty s češtinou.

Richy
Richy

Další grammar nazi debílek… To, že nepíšu spisovně, mě nezajímá. Nechápeš asi jednu věc, Apple má vlastní systém a co maj ostatní? Živí se na Google android, ani Samsung nemá koule na vlastní systém.

x079
x079

Samsung měl před pár lety Badu, nyní má Tizen. Samozřejmě že všichni dávají do mobilu Android, jako dávají do počítačů Windows – masy jsou zvyklé.

michal
michal

Pravě Apple má pouze ten systém, takže kdyby Čínské vládě prdlo v kouli a nechtěla prachy z Applu, tak končí bo jinde výrobu nejbližší roky nerozjedou.

Radek
Radek

Ano Samsung Badu ani Tizen neprosadil a je závislý na cizím systému,ale je to především výrobce hardware převážně v jihokorejských továrnách. Až Trump nařídí stěhování z Foxconnu do USA tak Apple pěkně zchudne.

Samson
Samson

Bohuzel, zapad je stvoril a ted uz je jen tezko nekdo zastavi, kdyby se vsichni domluvili, stahli by od nich vyrobu a uzavreli by pristup jejich suntu na trhy, tak pak snad, ale stalo by to hromadu penez

halucino
halucino

Samsone, o penize jde v prvni rade. A nikdo takto neodstrihne cinany, potrebuji je. Duvod, zase prachy. Pokud chce zapadni spolecnost konzumovat tak jak doposud, cinani pojedou na plny pecky.

StalkerPetr
StalkerPetr

Tak to je celej Apple v prde…. Teď už nic nesloží dohromady. Ještě že vydali tu svoji pamětní knihu – teď se bude hodit

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

Únik prozradil chystaný telefon Samsung s Androidem Go

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V dubnu se díky benchmarku prozradil připravovaný low-endový smartphone od Samsungu. Nyní víme díky úniku víc. Prozatímní název je Samsung J260F,…

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

Stylus S Pen ke Galaxy Note 9 může přinést převratné funkce

DNES  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Dne 9. srpna by mělo dojít k představení Samsungu Galaxy Note 9. V posledních dnech se však začalo hovořit o tom,…

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

DNES  |  Jakub Foltýn  |  3 komentáře

OnePlus nedávno uvolnil OTA update pro několik svých zařízení – OnePlus 3 a 3T, OnePlus 5 a 5T, a také nejnovější OnePlus…

Mobilní zobrazení