Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Apple AirPods 2: první střípky informací

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

V Cupertinu je ohledně nové generace bezdrátovách sluchátek ticho jako po pěšině. To, že se na trhu objeví v příštím roce, je téměř jisté, ale kdy přesně, to ví jen Apple sám. Pojďme se podívat, co zatím víme.

Tip: Apple AirPods: nová úroveň bezdrátového zvuku

S příchodem bezdrátových sluchátek AirPods se uživatelé telefonů rozdělili na dva nesmiřitelné tábory. Jedni tento krok vítali, zatímco druzí jej kritizovali a poukazovali na to, že drát je drát a zachování 3,5 mm jack konektoru je pořád nutnost s ohledem na kvalitu zvukového výstupu. Vy jste si jistě názor udělali sami, ale skutečnost je taková, že iPhone 7 na trh přišel bez zmiňovaného jacku, aby to pak po čase napodobilo i pár dalších výrobců, vzpomínáte?

V současné době je segment s bezdrátovými sluchátky vcelku dost přeplněný. Každý se snaží předběhnout konkurenci a nabídnout něco navíc, ať už jde o design nebo funkce. Jak moc se bude muset Apple snažit, aby znovu zabodoval, a co dostanou nová sluchátka oproti předchozí generaci pravděpodobně do vínku? S názorem na AirPods 2 přispěchal známý analytik Ming-Chi Kuo, který se domnívá, že nová sluchátka se na trh dostanou až ve druhé polovině příštího roku a očekává následující změny a novinky.

Monitorování zdraví a Fitness

Již v červenci si společnost Apple podala patent na biometrické senzory, které by AirPods 2 daly schopnost sledování kondice, jako je tomu například u zařízení Jabra Elite Wireless. Ještě zajímavější vychytávou než snímání tepové frekvence se zdá být přítomnost snímčů, které v kombinaci se srdečním tepem dokáží vypočítat základní parametry srdečního výkonu.

Lepší filtrování zvuků na pozadí

Další patent z července naznačoval, že Apple pracuje na nějaké nové technologii, jak se sluchátka ještě lépe vypořádají s okolním zvukem. Má jít o speciální technologii, kdy se nepotřebný zvuk rozpýlí a nedostane se tak do ušního kanálku. Má to mít na svědomí mikrofon, který bude odfiltrování tohoto zvuku obstarávat.

Bezdrátové nabíjení

To, že Apple nyní podporuje bezdrátové nabíjení v některých svých zařízeních, není žádná novinka. O podpoře nového standardu nazývaného AirPower jste mohli slyšet v souvislosti s těmito modely iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, Apple Watch 3 a současná generace AirPods (prostřednictvím nového nabíjecího pouzdra). Takžeje samozřejmě nasnadě, že AirPods 2 na tom budou s podporou stejně.

V tuto chvíli toho víc nevíme, ale jakmile se něco dalšího objeví, určitě vám dáme vědět. Napište nám, co byste v nových AirPods 2 chtěli vy.

zdroj: techradar

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Oppo R15 je tady: dvojče očekávaného OnePlus 6

Oppo R15 je tady: dvojče očekávaného OnePlus 6

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Nové Oppo R15 je pro nás ze všeho nejzajímavější na papíře, neboť vesměs stejně by měl vypadat i chystaný…

Samsung chce vyrobit 3D čtečku tváře po vzoru iPhonu X

Samsung chce vyrobit 3D čtečku tváře po vzoru iPhonu X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Čtečku tváře už nabízejí telefony v různých cenových relacích, nicméně údajně nejvyspělejší řešení od Applu, zdá se, zatím nikdo…

První hra dosáhla rekordní 1 miliardy stažení na Google Play

První hra dosáhla rekordní 1 miliardy stažení na Google Play

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Na telefonech už obecně moc nehrajeme, a když, tak jednoznačně vedou jednoduché hříčky z dílny studia Ketchapp. Nebylo tomu…

Mobilní zobrazení