Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Ani jedna Xperia roku 2011 nebude mít Android 4.1 Jelly Bean. Možná bude (aktualizováno)

  |  9 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Jak už bylo několikrát předesíláno, updatový kolotoč s různými verzemi operačního systému Android se snad nikdy nezastaví. Dnes nejpopulárnější téma updatu na Android 4.1 Jelly Bean bohužel vyznívá negativně pro majitele loňských Xperií. Android 4.0 je pro ně zřejmě konečná.

(aktualizováno 1. srpna) Společnost Sony honem přispěchala s nápravou níže zmíněného prohlášení. Snaží se tak zabrzdit vlny nevole, které se po facebookovém prohlášení strhly. I když nové prohlášení nedává žádnou určitou naději, rozhodně je to krok správným směrem. Tedy, pokud se ukáží nějaké výsledky, samozřejmě. Oficiální prohlášení Sony zní:

V průběhu Questions&Answers na naší facebookové stránce ve Velké Británii jeden z našich zaměstnanců nesprávně zodpověděl otázky ohledně updatů na nejnovější Android 4.1 Jelly Bean pro Xperie roku 2011. Intenzivně testujeme nejnovější updaty operačního systému pro všechny naše modely, mezitím však úspěšně a podle plánu dokončujeme updaty na Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

(původní text) Velmi nemilá zpráva, že se ani jedna z Xperií roku 2011 nedočká updatu na Android 4.1 Jelly Bean, včera obletěla světem. Stalo se tak poté, co se na facebookové stránce Sony Mobile UK objevila následující konverzace.

Produktový manažer Sony Mobile UK odpověděl na dotazy uživatelů, že se ani Xperia Arc S, ani Xperia Mini Pro nedočkají aktualizace na Jelly Bean. Z toho všichni logicky vyvodili, že když se nedočká nejlépe vybavená Xperia roku 2011, tedy Xperia Arc S, nedočká se ani žádná jiná. Sony se k této smutné dedukci zatím ještě nevyjádřilo, a tak je tu pořád naděje, i když jen velmi malá. Zatím také čekáme na to, pro které letošní Xperie Sony update potvrdí. Třeba se to dozvíme v Berlíně před výstavou IFA, kde Sony pořádá vlastní akci, na níž se očekává představení alespoň dvou telefonů.

Update nedostanou tyto modely: Xperia Arc, Xperia Arc S, Xperia Neo, Xperia Neo V, Xperia Pro, Xperia Play, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Ray, a Xperia Active.

via: UnwiredView

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal
Michal

Mi odpověděli tohle? Sony Mobile
It’s a little early to talk about Jelly Bean, but you can subscribe to our product blog for news about this update: http://blogs.sonymobile.com/

Zdeněk
Zdeněk

Přesně tak,proto sem odešel k HTC .

Michal
Michal

No to ja bych šel už radši i k Nokii než HTC.

P1t
P1t

upgrade nebude, kdo by pak kupoval nové telefony?! :)

abcdef
abcdef

Arc S je solidni kousek a u toho sem cekal ze jej Sony podrzi i v JB, no to je skutecne super, sou to *ur*c* :-/

i-dela
i-dela
Cože??? Tato zpráva je snad jenom vtip. Na spoustu fórech pořád jenom čtu, že je mnoho uživatelů s loňskými xperiemi, kteří po poslední aktualizaci na ICS, pocítili celkový pokles výkonu telefonu, odezvy jsou mnohem pomalejší (například, když vstupujeme do kontaktů) a spoustu dalších chyb, která tato poslední aktualizace obsahuje. Sám jsem majitel vlajkové lodi Xperia ARC S u kterého můžu sám celkový pokles výkonu telefonu potvrdit a přiznám se, že jsem dost zaskočen tímto výrokem a upřímně by mě i sony dost zklamalo pokud by tyto problémy, které nastanou s poslední aktualizací nechtěli vůbec řešit. Pořád věřím, že to jsou… Číst vice »
Fazy
Fazy

Také mám ARC S s ICS a výkon je horší a absolutně všechno pomalejší ,… Docela by mě nasra*i kdyby pro tento telefon neudělali když už ne JB tak alespoň opravu, protože to je šílené !

David
David

A bude JB pro Xperii mini, když nebude pro Pro?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

VČERA  |  Tomáš Richter  |  5 komentářů

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Mobilní zobrazení