Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Androidu vládne nadále Gingerbread. Jelly Bean pokořil 1% trhu, ICS už zajímavých 21%.

  |  3 komentáře  |  autor: Petr Dolanský

Další měřené období všech aktualizací Androidu je kompletně za námi. V srpnu se toho oproti červenci příliš neudálo. Tedy pokud nemluvíme o verzi s označením Jelly Bean, která svůj podíl zvýšila za čtrnáct dní o 50%.

Pro začátek je dobré zmínit celkové množství prodaných smartphonů s operačním systémem Android. Za celou dobu, co je Android na trhu, bylo aktivováno s příslušnými verzemi přes 480 milionů zařízení. Z tohoto počtu teprve můžeme vycházet jinak, než jen s ohledem na procenta. Ta ve skutečnosti říkají pouze zastoupení dané verze na trhu. Konkrétní čísla si ovšem pod nimi představit neumíme.

 

Zatímco Android 4.1 Jelly Bean poskočil z podílu 0,8% na 1,2% (rozdíl asi 2,23 miliony smartphonů), Ice Cream Sandwich poznamenal nárůst přesně o 5% (z původních 15,9% na 20,9%). Nyní má tedy verze 4.1 Jelly Bean 5,76 milionové zastoupení na chytrých androidích telefonech. Naopak Ice Cream Sandwich právě pokořil stomilionovou hranici. S ohledem na poměrně velký vzrůst ovšem na verzi 2.3 Gingerbread stále zdaleka nemá.

Pochopitelný pokles zasáhl poněkud starší verze. Zatímco Android 2.3 Gingerbread zaznamenal změnu z původního podílu 60,6% na 57,2%, Android 2.2 Froyo očekávaně zeslábl z 15,5% na 14%. S aktuálním náporem mobilních telefonů od všech výrobců se dá do konce tohoto měsíce očekávat, že bude Jelly Bean i Ice Cream Sandwich pod velkým tlakem ze stran aktualizací i přímých integrací.

Zdroj

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Luboš Srbs.s.rock Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
s.s.rock
s.s.rock

s.s.rock: Bodejť by ne kdyz výrobci aktualizujou až po více jak půl roce po uvedení verze a některý neaktualizujou vůbec. Na to je JB moc novej. Každý nemá na to aby si kupoval novy telefon při každý novy verzi systému. :-( Já jsem třeba na svuje HTC Desire S nahrál oficiální 4.0.4 teprve předevčírem a to ještě z HTC dev. OTA aktualizace pořád ještě není k mání a kdoví kdy ji pustí. :-(

s.s.rock
s.s.rock

Koukám že tady funguje cenzura jak za komunistů! Nemůžete přenést přes srdce že někdo přinesl nejako zprávu jako první? Nebo o co jde? Že mazete kometare. ???

Luboš Srb
Luboš Srb

Mažeme neplacené odkazy, které navíc nepřinášejí našim čtenářům nic nového. Pokud někdo sepíše zprávu dříve než my, nemáme ji psát? Nic takového by jistě žádného rozumného člověka ani nenapadlo :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

21. 9. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

21. 9. 2018  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení