Mobilizujeme.cz

Android se stal poprvé celosvětově jedničkou na trhu

  |  5 komentářů  |  autor:

Mobilní platforma Android od Googlu poprvé předběhla doposud dominantní Symbian a stala se tak celosvětově jedničkou na trhu. V posledním kvartálu roku 2010 totiž bylo prodáno nejvíce smartphonů s operačním systémem Android.

Nokia před pár dny zveřejnila své finanční výsledky za poslední kvartál roku 2010. Podle oficiální zprávy v daném období prodala 31 milionů smartphonů s operačním systémem Symbian. Čekalo se, jakých prodejních čísel dosáhnou ostatní výrobci, ale mimo jiné, jak na tom bude prodej mobilních telefonů s operačním systémem Android. Nyní agentura Reuters na základě údajů společnosti Canalys uvedla, že za poslední čtvrtletí roku 2010 se prodalo celkem 33,3 milionů smartphonů s Androidem. To znamená jediné. Android poprvé v historii předstihl doposud dominantní Symbian a stal se celosvětovou jedničkou na trhu. Gratulujeme.


Statistika prodejnosti smartphonů

Finská Nokia to nebude mít jednoduché. Pokud by chtěla pro operační systém Symbian získat zpátky první pozici, musely by se dít opravdu velké věci. Symbian sice vykázal i v posledním kvartálu nárůst, a to z 29,9 milionů prodaných kusů na 31 milionů, ovšem Android roste rychleji. Ve 3. čtvrtletí 2010 se prodalo 20,3 milionů kusů a ve 4. čtvrtletí 2010 to již bylo 33,3 milionů.


Stephen Elop – výkonný ředitel společnosti Nokia

Nokia by se mohla alespoň pokusit o oslabení Androidu, například představením prvního mobilního telefonu s očekávaným operačním systémem MeeGo. Nebo se naopak svést na vlně úspěchu Androidu. Tak jako tak, jak na tom letos bude Nokia a jakým směrem se vydá, to zřejmě 11. února poodhalí výkonný ředitel Nokie – Stephen Elop, na kdy chystá zveřejnění strategie společnosti. Další informace bychom se měli dozvědět na kongresu MWC v Barceloně, který se koná již za 2 týdny.

via: Yahoo! News

ČLÁNKY:,
Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Mobilní zobrazení