Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Android mají „šetřílci“ a iPhone hlavně Pražáci, ukazují data od O2

  |  12 komentářů  |  autor: Pavel Kreuziger

Operátor O2 publikoval docela zajímavé statistiky jednotlivých operačních systémů používaných zákazníky v jeho síti. A vzhledem k poklesu podílu Microsoftu srovnal jen Android a iOS.

ios-android

Tip: iPhone s Androidem skutečností, stačí jen speciální „pouzdro“

Celých 42 procent mobilních zákazníků O2 totiž běží na Androidu, na iPhonech pak 5 procent (což je stále statisticky významné číslo). I přes nižší podíl zastánců Applu je v této skupině zřejmá vyšší aktivita – zatímco „androiďáci“ měsíčně napíšou v průměru 135 SMS a provolají 254 minut, u majitelů iPhonu je to 161 SMS, respektive 270 minut.

Ještě výraznější rozdíl operátor sleduje u spotřebovaných dat, která u iPhonu dosahují průměrné hodnoty 1,1 GB měsíčně, u Androidu pak pouhých 470 MB. Celých 95 % vlastníků telefonu s nakousnutým jablkem ve znaku pak využívá nějaký datový tarif, u majitelů androidových smartphonů je to ale jen 82 %.

Zajímavé srovnání nabízí i délka „pobytu“ v roamingu, která u iPhonistů činí 12 dní, u lidí využívajících platformu Googlu pak jen 7,2 dne. Skupina, která dává přednost Applu, je evidentně dost specifická. Třeba nejvýraznější podíl jich najdeme v Praze (26 %) a u uživatelů mezi 19 a 25 lety (27,6 %).

Zdroj: TZ O2

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

12
Komentujte

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
hate_appleTerminator3MiroslavJirka LMartin P. Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radim
Radim

Článek přažské kurvičky?

tojsemja
tojsemja

nějaký ubohý beďar, co vůbec nerozumí číslům, právě objevil, že dražší zboží si kupují bohatší lidé :-D
kdyby iPhone stál 3000 tis., tedy odpovídající cena Androidům se stejnými parametry (i tak jsou lepší), tak by se kupodivu zjistilo, že iPhone kupují šetřílci a drahé Android telefony Pražáci ;)

mira
mira

„…..a u uživatelů mezi 19 a 25 lety“ docela logický..pro děti je totiž nedůležitější mobil..dospělý člověk vydává finance úplně jinam :)

Mike
Mike

Asi stejně vypovídající jako konstatování, že prémiové vozy Audi a BMW jsou vlastněny častěji rezidenty z Prahy (přirozeně koncentrovaná demografická lidnatost a k tomu administrativní sídlo většiny firem v ČR), kteří mají vyšší roční nájezd i pobyt v zahraničí. Kdo by to byl čekal, když průměr ostatních aut (telefonů) stahuje nadpoloviční majetkový podprůměr u ostatních značek (androidu). Operátor tím zřejmě pouze chtěl naznačit, že iPhonysti jsou víc COOL a FREE, kupují si je jen opravdové kapacity. Lidé s trochou rozumu už tuší, že snahou je ještě více podpořit branding Applu, jakožto té právé kvality, z které operátor více vytěží –… Číst vice »

Xoo
Xoo

Ještě výraznější rozdíl operátor sleduje u spotřebovaných dat, která u iPhonu dosahují průměrné hodnoty 1,1 GB měsíčně, u Androidu pak pouhých 470 MB. Celých 95 % vlastníků telefonu s nakousnutým jablkem ve znaku pak využívá nějaký datový tarif, u majitelů androidových smartphonů je to ale jen 82 %.

Weby věnované Apple jsou plné návodů jak snížit datovou náročnost iOS… větší Plus model dokonce jentak „krade“ dvakrát více dat přes cellular než menší iPhone, řekl bych, že uživetelé iPhone jsou tímto pro operátory zlatý důl, protože iOS je při srovnatelném použití datově náročnější než Android.

Lukáš
Lukáš

To je zase článek jak z bulváru. Odpovídající hodnota nula a prd. Do jedné skupiny dáme jen telefony za 20 tisíc a výš a do druhé všechny ty babičky a ostatní, kteří telefonují z nutnosti a ne „jen tak“. Až udělají skupiny podle reálného rozdělení, tak to bude mít co říct. Apple totiž nedělá telefony pod 10, takže si je kupují lidé (odmyslím si urážku) kteří dle svého ponětí telefon využívají. Proto do něj jsou ochotni investovat. Udělejte skupinu android 15+ (top telefonů ostatních značek) a pak to vyjde nastejno. (Asi si s S7 edge či top Xperií nebudu nedávat… Číst vice »

tojsemja
tojsemja

přesně, dnes už ani tzv. „novináři“ neumí počítat 1+1

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Geecoo Mini 1: chytré zrcátko, hloupý telefon

Recenze Geecoo Mini 1: chytré zrcátko, hloupý telefon

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

V době, kdy výrobci mobilních telefonů skoro bojují o každý milimetr úhlopříčky navíc a velikost je pro ně dost zásadní,…

Na světě je nová varianta Xiaomi Mi 8 s 8 GB RAM

Na světě je nová varianta Xiaomi Mi 8 s 8 GB RAM

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  2 komentáře

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition je nejvyšší variantou vlajkové lodi Xiaomi Mi 8. Má čtečku otisků prstů v displeji, možnost odemykání…

Auto značky Apple znovu na scéně. Co nového o něm víme?

Auto značky Apple znovu na scéně. Co nového o něm víme?

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple se údajně vrací k myšlence vyrobit vlastní auto, které by bylo kompletně celé navrženo jablečnou společností. Tip: Wozniak: příští velká…

Mobilní zobrazení