Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Android je Android: Po rootnutí Nokií X nainstalujete kompletně vše

  |  7 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Nokia s řadou X vstoupila do vod systému Android, i když ne až tak jasně. Telefony X, X+ a XL přišly s kompletně přepracovaným prostředím, na kterém půjde rozchodit jen 75% Android aplikací. Po rootnutí se vám však Android otevře a umožní instalaci prakticky čehokoliv.

Při rozdávání vývojářským jednotek asi i Nokia očekávala, že toto přijde. Ano, došlo k rootnutí přístroje. Co to znamená pro uživatele? Znamená to možnost nahrát si do zařízení kteroukoli aplikaci dostupnou pro Androidí produkty. Samozřejmě se jedná i o originální Google aplikace, jejichž integrace nebude příliš finským výrobcem vítána. Vždyť právě Microsoft Nokii vlastní a on má svůj vlastní systém Windows Phone se svými aplikacemi, včetně těch pro Nokii exkluzivních a Android je jeho přímým konkurentem.

Tip: Podívejte se na naše první dojmy z nových Nokií X, X+ a XL.

Nokia vám tedy umožní využívat veškerých služeb firmy Google, i přes nevoli výrobce, stejně tak si můžete nainstalovat aplikace od Amazonu a dalších. To vše proto, že aplikační framework byl ponechán v nových Nokiích beze změny. Na videu níže si můžete všimnout, jak na Nokii X běží Google Now Launcher.

Nejen díky tomuto řešení se z Nokie X a jejích dvou lepších sourozenců X+ a XL stávají o to zajímavější zařízení, navíc když si domyslíme cenu, se kterou by měly přijít. Jsou názory, že je lepší koupit si třeba Lumii 520 či Moto G, avšak toto mění situaci a pokud bychom chtěli ušetřit peníze a máme třeba ještě k tomu rádi značku Nokie, nejeví se X jako špatná volba.

Zdroj: AndroidCentral, XDA

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MichallokoPillowrecker Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pillowrecker
Pillowrecker

Nemyslím že Microsoft bude až tak naříkaz. Vlk se nažere a koza zůstane celá = Nokia bude mít Androidy, ale Googlu nezaplatí ani cent, protože nad AOSP postaví vlastní ekosystém. Těm uživatelům kterým MS ekosystém nezavoní již budou mít jistě dostatek znalostí na root a instalaci Google aplikací. BFU to ale bude jedno a spokojí se s tím, co Nokia naservíruje = všichni budou spokojeni. Ve své podstatě je to od Nokie geniální. Osadí podhoubí systému s většinovým rozšířením a pokročilému uživateli dá vlastně volbu mezi ekosystémy bez toho aniž by Googlu cokoli platil na licencích za GPS (Google Play… Číst vice »

Michal
Michal

Děláš, jako by google žil z licencí androidu, vždyť z toho nic nemá, peníze mu plynou z používání androidu.

Pillowrecker
Pillowrecker

To se pleteš, licence má z osazení Androidu jeho službami (GPS – Obchod, Mapy …). Ze samotného Androidu (AOSP) nemá pochopitelně nic.

Michal
Michal

To má, ale je to pouze pár centů, to ho rozhodně neživí, co ho živí jsou příjmy z reklamy. Tak že nějaká nokia ho rozhodně nevytrhne.

Pillowrecker
Pillowrecker

Pochopitelně, o tom se nepřu. Nicméně pro Nokii je vzhledem k tomu, že s těmito telefony hodlá zaplavit země, kterým Ashe už příjdou příliš hloupé je významná úspora každých pár centů na kusu :)

Pillowrecker
Pillowrecker

Mělo tam být „… peníze má za osazení …“

loko
loko

Pillowrecker +1
—————-
On už se prodává? Možná jsem něco zaspal, ale nepředstavovali ho teprve před pár dny?:) Přijde mi, jako by to celé byl marketing Nokie, asi tak jako když „unikají“ prototypy telefonů, atd..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  5 komentářů

Známý lovec úniků Ben Geskin (@venyageskin1) zveřejnil svou vizi toho, jak by mohl vypadat smartphone s téměř stoprocentním poměrem displeje…

Mobilní zobrazení