Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Android je Android: Po rootnutí Nokií X nainstalujete kompletně vše

  |  7 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Nokia s řadou X vstoupila do vod systému Android, i když ne až tak jasně. Telefony X, X+ a XL přišly s kompletně přepracovaným prostředím, na kterém půjde rozchodit jen 75% Android aplikací. Po rootnutí se vám však Android otevře a umožní instalaci prakticky čehokoliv.

Při rozdávání vývojářským jednotek asi i Nokia očekávala, že toto přijde. Ano, došlo k rootnutí přístroje. Co to znamená pro uživatele? Znamená to možnost nahrát si do zařízení kteroukoli aplikaci dostupnou pro Androidí produkty. Samozřejmě se jedná i o originální Google aplikace, jejichž integrace nebude příliš finským výrobcem vítána. Vždyť právě Microsoft Nokii vlastní a on má svůj vlastní systém Windows Phone se svými aplikacemi, včetně těch pro Nokii exkluzivních a Android je jeho přímým konkurentem.

Tip: Podívejte se na naše první dojmy z nových Nokií X, X+ a XL.

Nokia vám tedy umožní využívat veškerých služeb firmy Google, i přes nevoli výrobce, stejně tak si můžete nainstalovat aplikace od Amazonu a dalších. To vše proto, že aplikační framework byl ponechán v nových Nokiích beze změny. Na videu níže si můžete všimnout, jak na Nokii X běží Google Now Launcher.

Nejen díky tomuto řešení se z Nokie X a jejích dvou lepších sourozenců X+ a XL stávají o to zajímavější zařízení, navíc když si domyslíme cenu, se kterou by měly přijít. Jsou názory, že je lepší koupit si třeba Lumii 520 či Moto G, avšak toto mění situaci a pokud bychom chtěli ušetřit peníze a máme třeba ještě k tomu rádi značku Nokie, nejeví se X jako špatná volba.

Zdroj: AndroidCentral, XDA

ČLÁNKY:,

Diskuze

7
Komentujte

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MichallokoPillowrecker Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pillowrecker
Pillowrecker

Nemyslím že Microsoft bude až tak naříkaz. Vlk se nažere a koza zůstane celá = Nokia bude mít Androidy, ale Googlu nezaplatí ani cent, protože nad AOSP postaví vlastní ekosystém. Těm uživatelům kterým MS ekosystém nezavoní již budou mít jistě dostatek znalostí na root a instalaci Google aplikací. BFU to ale bude jedno a spokojí se s tím, co Nokia naservíruje = všichni budou spokojeni. Ve své podstatě je to od Nokie geniální. Osadí podhoubí systému s většinovým rozšířením a pokročilému uživateli dá vlastně volbu mezi ekosystémy bez toho aniž by Googlu cokoli platil na licencích za GPS (Google Play… Číst vice »

Michal
Michal

Děláš, jako by google žil z licencí androidu, vždyť z toho nic nemá, peníze mu plynou z používání androidu.

Pillowrecker
Pillowrecker

To se pleteš, licence má z osazení Androidu jeho službami (GPS – Obchod, Mapy …). Ze samotného Androidu (AOSP) nemá pochopitelně nic.

Pillowrecker
Pillowrecker

Mělo tam být „… peníze má za osazení …“

Michal
Michal

To má, ale je to pouze pár centů, to ho rozhodně neživí, co ho živí jsou příjmy z reklamy. Tak že nějaká nokia ho rozhodně nevytrhne.

Pillowrecker
Pillowrecker

Pochopitelně, o tom se nepřu. Nicméně pro Nokii je vzhledem k tomu, že s těmito telefony hodlá zaplavit země, kterým Ashe už příjdou příliš hloupé je významná úspora každých pár centů na kusu :)

loko
loko

Pillowrecker +1
—————-
On už se prodává? Možná jsem něco zaspal, ale nepředstavovali ho teprve před pár dny?:) Přijde mi, jako by to celé byl marketing Nokie, asi tak jako když „unikají“ prototypy telefonů, atd..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení