Android byl v roce 2016 nejzranitelnějším operačním systémem

11. 1. 2017  |    |  1 komentář

Úspěšné operační systémy mají také své problémy. Jedním z největších jsou nepřející „Ajťáci”, kterým se po celém světě říká Hackeři. Ochrana proti nim není jednoduchá, ale není nemožná. Každý operační systém to řeší jinak a proto se citlivost na útoky u jednotlivých systémů liší…

Možná právě z tohoto důvodu se každý rok skládá pořadí těch nejzranitelnějších. Pořadí pro minulý rok 2016 čítá hned 50 umístění a na jeho vrcholu s číslem 1 se umístil Android. Otevřený operační systém od Googlu měl 523 vad.

S tímto číslem zaujímá i slušný náskok nad druhým systémem v pořadí, kterým je Linux. Pro srovnání, iOS od Applu drží patnácté místo se 161 vadami. Zajímavostí je, že v roce 2015 tomu bylo přesně naopak. Android se držel na 15. místě a naopak iOS vedl celou tabulku, tehdy s 387 vadami.

Čísla shromážděná společností CVE Details tak odhalují, že minulý rok byl zelený robůtek mnohem jednodušší cíl než operační systém nakouslého jablíčka. Takovouto zranitelnost mohli hackeři využít k věcem, které se normálně prostě nedělají. Například mohli zjistit informace, jako jsou například kontakty, textové zprávy, volání, čísla, IMEI a v neposlední řadě také hesla.

Nakonec tady máme malou kuriozitku. V celém pořadí se totiž objevil i Apple watchOS, který se, jak asi každému hned došlo, používá u chytrých hodinek tohoto výrobce. Systém využívaný u Apple Watch zaujímá 35. místo a se svými 77 vadami na tom není vůbec špatně.

Zdroj: PhoneArena

Články: , , , , , , , ,

Diskuze k článku (1 komentář)

  1. Ruafa
    Napsal(a) 11.1.2017 v 19:22

    Vzhledem k nízkému podílu na trhu smartphonů se ve výsledcích vůbec nevyskytuje Windows 10 Mobile, jehož používání je tak velmi bezpečné.

    Odpovědět

Přidat komentářText

NOVÉ ČLÁNKY

Uživatelé Galaxy S8 a S8+ hlásí problémy s bezdrátovým nabíjením

Samsung již jeden problém se Samsungem Galaxy S8 a S8+ řešit musel: konkrétně šlo o červený nádech obsahu zobrazovaného na displeji u některých kusů…. (diskuze 2)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: DNES

Letos budou hned tři Google Pixely, všechny se Snapdragonem 835

Je všeobecně známo, že Google každoročně uvádí nové telefony s Androidem, počet těchto zařízení se však čas od času liší. V uplynulých několika letech představoval americký… (diskuze 1)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: DNES

iPhone 8 se kvůli čtečce integrované do displeje zřejmě opozdí

V září se od Applu čekají velké věci. Samozřejmé je představení mezigeneračních iPhonů 7S a 7S Plus, ale také představení jubilejního iPhonu 8 (nebo také… (diskuze 3)

Marek Smékal  |   publikováno: DNES

Recenze Doogee Y6: celkem bohatá výbava pod 3 tisícovky

Vyrobit atraktivní smartphone nemusí být vždy jen o tom vměstnat do zařízení co nejvíce funkcí a mít co nejzajímavější parametry za příznivou cenu. Někdy je to… (diskuze 2)

Luboš Srb  |   publikováno: DNES

Předprodeje Galaxy S8 překonaly loňský Galaxy S7 o 30 %

Samsung moc dobře ví, že Galaxy S8 se jim zkrátka povedl a hodlají se tím chlubit, jak jen to půjde. O smartphone je rekordní zájem… (diskuze 1)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES
Klasické zobrazení