Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Android a iOS jasně dominují trhu, Windows Phone ztrácí

  |  44 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Jak si na celosvětovém trhu vedou jednotliví výrobci mobilních operačních systémů? Android dál navyšuje náskok, iOS také roste, ale jen díky celému nárůstu trhu, a Windows Phone naopak ztrácí.

Apple-vs-Android-vs-Windows

Ve druhém čtvrtletí letošního roku bylo prodáno 301,3 milionu smartphonů. Pořadí hráčů na trhu pravděpodobně nepřekvapí. Google se svým Androidem stále okupuje první příčku s 84,7 % z prodaných. Od začátku dubna do konce června 2014 se tedy prodalo 255 milionů přístrojů s Androidem. V porovnání se stejným obdobím předešlého roku si vede Android o 33,3 % lépe.

Operační systém původem z Cupertina, tedy iOS, se neprodává v tak masivním objemu jako Android. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že na trhu je mnohem méně přístrojů, v nichž koluje výše zmíněný systém. Druhá čtvrtina roku 2014 pro Apple znamenala 35 milionů prodaných zařízení, tedy 11,7 % podíl na všech prodaných smartphonech. Oproti předešlému roku si polepšil o 12,7 %.

Rodiště dalšího z operačních systémů je samozřejmě Redmond. Windows Phone obsazuje třetí příčku. Na rozdíl od svých výrazně lépe prodávaných rivalů však meziročně ztratil. Přístrojů s Windows Phone se ve druhém čtvrtletí 2014 prodalo 7,4 milionu. Nese tedy 2,5 % ze všech prodaných smartphonů v druhém kvartálu 2014. Meziročně si pohoršil o 9,8 procenta.

Na posledním místě v konkurenčním boji stanul BlackBerry OS, s nímž to již posledních pár let jde hodně z kopce, co se prodejnosti týče. Za druhé čtvrtletí prodal 1,5 milionu přístrojů. Čímž si ukousl pouhého 0,5 procenta z koláče prodaných smartphonů. Meziročně si BlackBerry pohoršilo o neuvěřitelných 78 %.

Celý trh se smartphony, co se týče meziročního srovnání Q2 2013 a Q2 2014, vzrostl o 26,3 % a stále má rostoucí tendenci. Na prvních příčkách, kde místo tradičně obhájili Google a Apple, se neudály žádné velké změny. Kupodivu se mírně zhoršily prodeje čím dál lepšího Windows Phone od Microsoftu. Zamrzí též pohled na ztrácející BlackBerry, které se ještě před několika lety hřálo na výsluní prémiových smartphonů.

 Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, , , ,
Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada Mi Mix od Xiaomi odstartovala vlnu takzvaných bezrámečkový smartphonů. Modely Mi Mix a Mi Mix 2 tedy nabízejí velký displej…

Potvrzeno: Apple kupuje Shazam, detaily akvizice zůstávají tajné

Potvrzeno: Apple kupuje Shazam, detaily akvizice zůstávají tajné

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Apple si plácnul se společností Shazam, která má na kontě velepopulární aplikaci pro rozpoznání skladeb na základě poslechu hudby z okolí.…

Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

O rychlém nabíjení se v poslední době mluví poměrně dost a není také divu. Nabít svůj telefon až dvakrát rychleji se v situacích,…

Mobilní zobrazení