Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Android 5.0 Lollipop konečně umožní cílenou obnovu dat

  |  3 komentáře  |  autor: Filip Kříž

Po dlouhou dobu je přechod na nový telefon s Androidem velké utrpení, protože bez zásahu do systému nelze nijak zálohovat ani obnovit data ze stažených aplikací či her a jiná důležitá nastavení. S příchodem nové verze Androidu 5.0 Lollipop se snad blýská na lepší časy.

Android-Lollipop-statue

Všichni už jsme to zřejmě zažili. Získali jsme nový telefon nebo tablet s Androidem a chtěli jsme svá data ze starého přístroje přenést do nového. V samotném Androidu nechybí funkce „obnovení dat“, avšak ta vám nainstaluje všechny aplikace, které jsme kdy z Obchodu Play stáhnuli, a to navíc ještě bez dat – tedy funkce prakticky skoro k ničemu. A když z jakéhokoliv důvodu nechceme provádět root (nebo to ani není možné), jsme nahraní.

Nový Android 5.0 Lollipop tuto banální, leč elementární funkci, konečně přinese. A dokonce to nemá ani žádné háčky, aplikace funguje přesně tak, jak byste očekávali. Namísto jedné možnosti v nastavení pro zálohu i obnovu zůstane pouze první z nich a obnova se přenese právě do nového prostředí s poměrně pokročilými možnostmi.

Lollipop 2 Lollipop 3 Lollipop 4

Na výběr bude ze dvou základních postupů – pokud máte zařízení s NFC, lze data po spárování rovnou přeposlat pomocí Bluetooth. Jestliže takový přístroj nevlastníte, druhá možnost je ta pravá. Zde si můžete vybrat jakékoliv zařízení, které je propojeno s vaším účtem a mimo nastavení a hesel k Wi-Fi sítím si také budete moci vybrat u každé aplikace zvlášť, chcete-li ji obnovit také. Sice je postup o něco složitější než v prvním případě, ale fungovat bude každému.

Extrémně užitečná bude nová funkce zejména, pokud jste jakýmkoli způsobem přišli o dotyčné zařízení. Za předpokladu, že položka „zálohovat data do účtu Google“ byla zaškrtnuta, vaše data budou uložena na vzdálený server a vy si je budete moci kdykoliv, kdekoliv a na čemkoliv obnovit.

Aby všechno nevypadalo až moc dobře, jeden menší nedostatek se přeci jen najde. Zálohování dat u aplikací, respektive jejich obnovu, musí povolit každý vývojář individuálně. U novějších a pravidelně aktualizovaných aplikací by to neměl být problém, ten by však mohl nastat, budete-li chtít obnovit některou ze starších, již nepodporovaných aplikací. Ať tak či onak, jednoznačně se jedná o posun vpřed a vyslyšení mnoha zlých hlasů, které si na absenci této základní funkce stěžovali.

zdroj: AndroidPolice

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Clouseau_CZpedroGanimoth Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Ganimoth
Ganimoth

No ze to trvalo…

pedro
pedro

Konečně.

Clouseau_CZ
Clouseau_CZ

Již léta používám Titanium backup ale ten bez rootu nefunguje. Zaplať pámbu za toto.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  5 komentářů

Známý lovec úniků Ben Geskin (@venyageskin1) zveřejnil svou vizi toho, jak by mohl vypadat smartphone s téměř stoprocentním poměrem displeje…

Mobilní zobrazení