Mobilizujeme.cz

Android 5.0 Jelly Bean – operační systém plný očekávání

  |  10 komentářů  |  autor:

Po úspěšném celosvětovém tažení Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich se na scéně již brzy objeví další softwarový produkt s operačními schopnostmi – Android 5.0 Jelly Bean. Dají se od něj očekávat nějaká zásadní vylepšení?

Co většinou uživatele u operačního systému zajímá nejvíce, je výchozí prohlížeč. V některých prohlížečích je velký problém se vůbec orientovat. Android 5.0 Jelly Bean by ale zájemce zaskočit v žádném případě neměl. Předinstalovaným webovým prohlížečem bude finální verze Google Chrome. Beta verzi Chromu pro Android si již nyní může vyzkoušet každý majitel zařízení s Androidem 4.0 ICS. Co se ale nejspíše stane novinkou, bude jednoduché přepnutí do šířkového režimu. Uživatel bude moci svůj chytrý telefon používat jako tablet, a tím tak dostane vše, co přístroj nabízí.

Android Jelly Bean (5.0) by měl také poskytovat naprosto bezproblémový chod, ať už jde o spolupráci s dvoujádrovými nebo čtyřjádrovými procesory. Podle předpokladů by neměl systém nijak omezovat uživatele v jeho oblíbených činnostech. Naopak díky optimalizaci se dá očekávat rychlejší a plynulejší přístup ze strany přístroje. Samozřejmě s jeho vyšším výkonem stoupají nároky na baterii a mnohdy se až překvapivě vypne uprostřed rozdělané práce. Android Jelly Bean pracuje s nejefektivnějšími možnými způsoby, které maximalizují časovou hranici v aktivním režimu.

Bohužel je tu i jedna nevýhoda, která by eventuelně při nedomyšlení tvůrců, mohla přijít. Od původní verze až po čtvrtou jsme se ještě nedočkali žádného výchozího souborového manažeru. Ze základních informací se nedá o tomto tématu nic vyčíst. Jako součást uživatelského rozhraní u Androidu se tedy správce souborů nakonec nedočkáme ani na Jelly Beanu, a tak zůstává ve hře nadále alternativa, neboli pouhá stažená aplikace z Google Play, která něco podobného umožní.

Jaké vlastnosti a funkce byste chtěli, aby nový Android 5.0 Jelly Bean nabízel? Podělte se o své názory s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:, ,
Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

Galaxy Note 8 se objevil na webových stránkách Samsungu

DNES  |    |  diskuze (0)

Do představení nového phabletu Note 8 již zbývá jen pár dní. O tomto zařízení víme snad vše, a to díky předešlým únikům,…

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

Recenze Sony Xperia XZ Premium: film pro pamětníky v HDR

DNES  |    |  3 komentáře

Prémiové materiály, prémiové funkce, ale hlavně prémiový displej. To jsou devizy, kterými se teď druhdy odepisovaný japonský gigant snaží zaujmout zájemce o…

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

Google představí nový Android 8 v pondělí. Bude to Oreo?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ačkoliv z Googlu unikla informace, že nový Android jen tak nevyjde, nakonec odložení nebylo tak drastické. Konečně se totiž dozvídáme skutečné datum…

Mobilní zobrazení