Mobilizujeme.cz

Android 5.0 Jelly Bean – operační systém plný očekávání

  |  10 komentářů  |  autor:

Po úspěšném celosvětovém tažení Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich se na scéně již brzy objeví další softwarový produkt s operačními schopnostmi – Android 5.0 Jelly Bean. Dají se od něj očekávat nějaká zásadní vylepšení?

Co většinou uživatele u operačního systému zajímá nejvíce, je výchozí prohlížeč. V některých prohlížečích je velký problém se vůbec orientovat. Android 5.0 Jelly Bean by ale zájemce zaskočit v žádném případě neměl. Předinstalovaným webovým prohlížečem bude finální verze Google Chrome. Beta verzi Chromu pro Android si již nyní může vyzkoušet každý majitel zařízení s Androidem 4.0 ICS. Co se ale nejspíše stane novinkou, bude jednoduché přepnutí do šířkového režimu. Uživatel bude moci svůj chytrý telefon používat jako tablet, a tím tak dostane vše, co přístroj nabízí.

Android Jelly Bean (5.0) by měl také poskytovat naprosto bezproblémový chod, ať už jde o spolupráci s dvoujádrovými nebo čtyřjádrovými procesory. Podle předpokladů by neměl systém nijak omezovat uživatele v jeho oblíbených činnostech. Naopak díky optimalizaci se dá očekávat rychlejší a plynulejší přístup ze strany přístroje. Samozřejmě s jeho vyšším výkonem stoupají nároky na baterii a mnohdy se až překvapivě vypne uprostřed rozdělané práce. Android Jelly Bean pracuje s nejefektivnějšími možnými způsoby, které maximalizují časovou hranici v aktivním režimu.

Bohužel je tu i jedna nevýhoda, která by eventuelně při nedomyšlení tvůrců, mohla přijít. Od původní verze až po čtvrtou jsme se ještě nedočkali žádného výchozího souborového manažeru. Ze základních informací se nedá o tomto tématu nic vyčíst. Jako součást uživatelského rozhraní u Androidu se tedy správce souborů nakonec nedočkáme ani na Jelly Beanu, a tak zůstává ve hře nadále alternativa, neboli pouhá stažená aplikace z Google Play, která něco podobného umožní.

Jaké vlastnosti a funkce byste chtěli, aby nový Android 5.0 Jelly Bean nabízel? Podělte se o své názory s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:, ,
Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

DNES  |    |  diskuze (1)

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

DNES  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Lenovo Moto G4 Plus nakonec Android 8 Oreo dostane

Lenovo Moto G4 Plus nakonec Android 8 Oreo dostane

DNES  |    |  diskuze (0)

Smartphony od společnosti Lenovo, potažmo jejich divize Motorola, se pyšní povedenými telefony. V nich najdeme také téměř čistý Android, který nabízí pouze…

Mobilní zobrazení