Mobilizujeme.cz

Američané jsou s používáním hlasové asistentky Siri spokojeni (anketa)

  |  2 komentáře  |  autor:

Jak populární je hlasová virtuální asistentka Siri od Applu na novém iPhonu 4S? Jak často a k čemu ji lidé používají? Nejen na tyto otázky našla odpověď anketa od Park Associates.

Ankety se zúčastnilo 482 majitelů telefonu iPhone 4S, který jako první a zatím jako jediný přináší virtuální asistentku Siri. Dotazováni byli pouze američtí uživatelé, proto výsledky nemusí být úplně směrodatné, ovšem i tak jsou ale rozhodně zajímavé.

Podle ankety využívá asistentku Siri alespoň jednou měsíčně 87% uživatelů iPhonu 4S. To potvrzuje, že jedno z nejlepších vylepšení nového iPhonu čtvrté generace nepřijde nazbyt ani po několika měsících po zahájení prodeje.

Co je ale rozhodně zajímavější, je zjištění, k čemu majitelé asistentku Siri využívají. Z mnoha funkcí vítězí vytáčení hovorů, psaní zpráv a hledaní na internetu. Celkem zhruba třetina majitelů využívá Siri k této trojici nabízených funkcí.

Na druhou stranu, také třetina majitelů Siri nikdy nevyužila k vytáčení hovorů, psaní zpráv či hledání na internetu. Stejně tak 30% dotázaných nikdy nevyzkoušelo schopnosti Siri u e-mailů, přičemž 26% ji naopak k tomuto denně nebo téměř denně využívá. Se Siri je převážná část lidí spokojena, asi 3/4 dotázaných jsou s ní velmi spokojení nebo jen spokojeni. Nespokojena je jen zhruba 1/12 dotázaných.

Jak jste se Siri spokojení vy? A jak často a k čemu ji u svého iPhonu 4S využíváte?

zdroj ankety: Park Associates, via: phonearena

ČLÁNKY:, , , ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení