Amazfit GTS 2e a GTR 2e jsou nové hodinky s nízkou cenou, výdrží a teploměrem
- Čínské Huami rozšiřuje svou nabídku chytrých hodinek
- Představilo dvě novinky Amazfit GTS 2e a GTR 2e
- Lákadly jsou především nízká cena a výborná výdrž

Společnost Huami patří mezi poměrně známé výrobce nositelného příslušenství a populární jsou hlavně její hodinky Amazfit. Nové modely GTS 2e a GTR 2e vycházejí z hodinek GTS 2 a GTR 2, které byly představeny koncem října a jedná se vlastně o jejich odlehčené, levnější varianty. Ne ve všem jsou ale horší a třeba výdrží na baterii vyloženě potěší.
Úplně stejný vzhled
Design odlehčených modelů se oproti těm plnotučným vůbec nezměnil, takže GTS 2e mají oválný displej, trochu připomínají Apple Watch a GTR 2e se pyšní klasickým, kulatým displejem. Jediný zásadnější rozdíl najdeme v tom, že krycí sklo je o něco méně zaoblené a výrobce ho neoznačuje jako 3D, ale jako 2,5D. Obě varianty jsou vyrobeny z hliníkové slitiny a disponují klasickou vodotěsností 5ATM.
Displeje těchto hodinek jsou postaveny na AMOLED technologii a mají úhlopříčku 1,65 palce (348 × 442 pixelů), respektive 1,39 palce (454 × 454 pixelů).
TIP: Xiaomi má nové bestsellery. Přivítejte hodinky Watch GTR 2 a GTS 2
Solidní výbava
Stejně jako dražší sourozenci GTS 2 a GTR 2, i tyto novinky mají senzor BioTracker 2 PPG a nabídnou tak měření okysličení krve, monitorování srdečního rytmu či sledování spánku. Co ale mají oproti svým předobrazům navíc, je senzor schopný změřit teplotu. Samozřejmostí jsou pak různé styly ciferníků či sportovní režimy.

Výdrž si zaslouží pochvalu
Odlehčené verze přišly o možnost připojení přes Wi-Fi, takže se budete muset spolehnout pouze na připojený telefon, nicméně to se pozitivně promítlo do výdrže. Baterie jsou stejné a mají kapacitu 246 mAh u GTS 2e a 471 mAh u GTR 2e, ale na jedno nabití vydrží tyto hodinky díky absenci Wi-Fi mnohem víc.
U verze GTS se můžou uživatelé těšit až na 14 dnů při normálním používání a 24 dnů při používání v základním režimu, což je nárůst o 7, respektive 4 dny. Elegantní GTR pak nabídnou v těchto režimech 24 a 45 dnů (nárůst o 10, respektive 7 dnů). Co se týče dalších rozdílů, tak hodinky nemají dostatečné vnitřní úložiště, takže z nich nebude možné pouštět hudbu a schází také reproduktor, tudíž si z nich nezavoláte.
Cena potěší
O globální dostupnosti prozatím nepadlo ani slovo a obě tyto novinky tedy budou, alespoň prozatím, k dispozici pouze v Číně, a to od 24. prosince. Cena byla stanovena na 799 čínských jüanů, což je zhruba 2 700 korun bez daně.
Autor článku

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.
Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.