reklama

Mobilizujeme.cz

reklama
reklama

Alcatel MoveTime Watch: chytré hodinky pro nenáročné uživatele

  |  komentovat  |  autor:

Vzpomínáte ještě na ty jedny z prvních „známých“ chytrých hodinek, za kterými stála firma Alcatel, jmenovaly se OneTouch Watch. Byly to vůbec první chytré hodinky, které jsem měl kdy na ruce a ta revolučnost z nich přímo sálala. Dnes bychom nad nimi ale jen tak mávli rukou, právě proto si možná Alcatel přivezl na veletrh IFA jejich nástupce – MoveTime Watch.

alcatel-movetime3

Kulaté a použitelné, proč ne

Co si vzpomínám, OneTouch Watch byly velmi orientovány na sport a trackování sportovních aktivit a MoveTime Watch v tomto odvětví pokračují. Designově byly OneTouch Watch vyvedeny pěkně, i když se jednalo o souznění plastu a silikonového pásku, působily rozhodně kvalitním dojmem; výrobu hodinek přece nepodcení. Nové hodinky od Alcatelu působí o to exkluzivněji a například ve zlaté variantě vám ani nemusí dojít, že jsou to „hodinky na sport“, i když to prakticky mají v názvu. Hodinky mají kruhový ciferník, displej o velikosti 1,39″ a s rozlišením 400 x 400 pixelů; poslední dobou se jedná o těžký evergreen. Na těle hodinek vidíme jediné tlačítko, těžko říct, k čemu bude dobré, ale minimálně tím půjdou hodinky vypnout a zapnout. Skutečný šok ale přijde ve chvíli, kdy zjišťujete, že hodinky se na renderech jen jako kovové tváří, opět se totiž bude jednat o plast, z čeho je tělo stvořeno.

alcatel-movetime2

Mezi dostupné barevné varianty se zařadí stříbrná, tmavě šedá a zlatá, u které si lze na renderech povšimnout koženého pásku, osobně bych ale měl obavy, jestli se nebude jednat o koženku, už jen kvůli flexibilitě hodinek a jejich častému potápění, když na to přijde. Další novinkou je mikrofon na těle hodinek, čili by hodinky měly být schopné přes váš smartphone prostředkovat telefonní hovory. Design je ale záležitost, ve které není úplně správné porovnávat hodinky s minulou generací, neboť dřívější hodinky působily extravagantněji, ale mohly si to dovolit, jelikož trh s hodinkami se teprve dotvářel, zatímco na MoveTime Watch je podepsaný trh současný a jejich design se tomu zkrátka podřídil, právě proto ta podoba s Huawei Watch.

alcatel-movetime4

Nová generace, téměř stejný software

Jak už nadpis napovídá, Alcatel se stále drží svých osnov a „nejdou do Android Wear„. To má za následek především to, že, i když hodinky z jakéhosi podivného důvodu umí přijímat Wi-Fi, nemají vlastní obchod s aplikacemi a je tedy evidentní nulová perspektivita systému; patrně hodinky pro nenáročné uživatele. Na obranu vývojářů musím uznat, že OS u prvních OneTouch Watch se mi graficky líbil a funkčně splňoval moje představy o chytrých hodinkách v roce 2015.

alcatel-movetime5

Hodinky budou typicky pozorovat vaši ušlou vzdálenost, počet ušlých kroků, spálených kalorií a upozorní vás, když budete dlouho sedět (tuto funkci vždy vypínám). Stejně jako loňské chytré hodinky od Alcatelu, tak i tyto mají senzor srdečního tepu, který funguje asi tak, jak byste čekali – nejedná se o lékařskou proprietu, čili v závěru jsou hodnoty spíše orientační; dočtete se to v každém manuálu. Pochopitelně nezmizely ani „užitečné“ funkce z loňska, tedy vzdálená spoušť fotoaparátu anebo ovládání hudebního přehrávače. Samotnou kapitolou jsou notifikace, protože ty využijete nejvíce a budete skutečně rádi, že hodinky je umí, to mi věřte. Pokud si vývojáři vezmou inspiraci u OneTouch Watch, notifikace budou vypadat dobře a přímo úměrně k tomu i fungovat.

Konkurence je zase napřed

Z nadpisu jde, myslím si, jasné poselství. Nechci tím naznačit, že koupě nemá smysl; jistěže má. Pokud se vám zdá, že jsem v článku zapomněl zmínit hodnoty ohledně ceny nebo výdrže na baterii, tak se vám to nezdá. Je to způsobeno tím, že tyto informace zatím nepronikly na světlo světa a my si tedy budeme muset ještě počkat. I přesto, že dostupnost na našem území je také stále ve hvězdách, dá se předpokládat, že hodinky se k nám dostanou, vždyť Alcatelu se na našem trhu líbí. Co se týče ceny, hodinky se pravděpodobně vlezou do pěti tisíc korun, což je, dle mého názoru, cena tak nějak akurátní, k podobnému typu zařízení. Není ale na škodu se poohlédnout i po konkurenci, neb za tuto cenovku dnes dostanete i Pebble Time a to je zařízení, se kterým se MoveTime hodinky nemohou rovnat. Na závěr pronesu větu, kterou jsem kdysi pronesl i na adresu hodinek OneTouch: „Je to dobrá vstupenka do světa chytrých hodinek; nic pro fajnšmekry.“

zdroj: GSMArena, Wareables

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Google Assistant bude dostupný na Androidu Nougat i Marshmallow

Google Assistant bude dostupný na Androidu Nougat i Marshmallow

27. 2. 2017  |    |  diskuze (0)

Dobrá zpráva pro majitele chytrých telefonů či tabletů, které pohání Android 6 Marsmallow. V průběhu týdne totiž přijde aktualizace, která…

Samsung Galaxy Tab S3: prvotřídní displej a vysoký výkon

Samsung Galaxy Tab S3: prvotřídní displej a vysoký výkon

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung dnes na své tiskové konferenci na veletrhu MWC v Barceloně ukázal svůj zatím nejlepší tablet, který je přímou konkurencí…

Huawei Watch 2: dlouho očekávaný nástupce s LTE

Huawei Watch 2: dlouho očekávaný nástupce s LTE

DNES  |    |  diskuze (0)

Jsou to už téměř dva roky, co Huawei představil své první chytré hodinky postavené na platformě Android Wear. Dnes…

Mobilní zobrazení