Mobilizujeme.cz

Alcatel chystá telefon Ultra 995 s Androidem 4.0 za příznivou cenu (aktualizováno)

  |  11 komentářů  |  autor: ,

Po nedávném představení nové verze operačního systému Android – verze 4.0, se výrobci předhání, kdo z nich nabídne širší portfolio telefonů s tímto systémem. Snaží se o to i francouzská společnost Alcatel, která chystá do prodeje slušně vybavený smartphone s Androidem 4.0, který by měl být k dostání za velmi příznivou cenu – Alcatel One Touch 995.

(aktualizováno 16. ledna) Na veletrhu CES 2012 byl tento model Alcatelem představen pod jiným názvem, než byl dříve znám, a to jako Alcatel Ultra 995. Dominuje mu 4,3″ WVGA displej, má 1 nebo 1,4 GHz procesor (nebylo zjištěno), 5 Mpx hlavní fotoaparát s bleskem a kamerku pro videohovory. Je vybaven microUSB a microHDMI konektory. Kompatibilita je zajištěna přes Wi-Fi, HSDPA a také je přítomna GPS. Model běží na Androidu 2.3, update na Android 4.0 nebyl oficiálně potvrzen. Model však podporuje DLNA gaming – lze jej přes Wi-Fi použít jako dálkový ovladač k hraní. Následující videa ukazují – rychlý pohled na telefon, druhé potom právě DLNA gaming.

(5. listopadu) Dle zahraničního webu NieuweMobile, který s prvními informacemi přišel, by měl telefon zpočátku pravděpodobně obsahovat verzi systému 2.3.4, aktualizace na verzi 4.0 však Alcatel přislíbil záhy. Dále výrobce plánuje implementaci grafické nadstavby zvané 3D carousel. Ta je velmi podobná nadstavbě SPB Shell 3D – tedy především rotující trojrozměrná úvodní obrazovka. Co se týče hardwarových parametrů, výpočetní výkon zajistí 1,4 GHz procesor (zřejmě jednojádrový) a o zobrazení se postará 4,3 palcový kapacitní displej. Rozlišení ani technologie nejsou známy, v zájmu zachování příznivé ceny však nejspíše nelze očekávat nic jiného, než dnešní průměr. Dále se hovoří o 5 Mpx fotoaparátu, včetně přední kamerky pro videohovory. Výrobce pak slibuje malou tloušťku a hmotnost přístroje v porovnání se zařízeními podobného typu.

  

A teď to nejlepší – telefon by měl být podle předběžných informací k mání již od 200 Euro, tedy zhruba 5000 Kč, což je velice zajímavá cena. Zatím však není známo, kdy se model 995 dostane do prodeje, ani zda bude dostupný v našich končinách. Alcatel plánuje oficiální představení až na kongresu Mobile World v Barceloně, který začíná 27. února. Na oficiální odhalení si tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Francouzský výrobce nemá příliš zkušeností s telefony postavené na platformě Android. One Touch 995 se však zdá jako zajímavé zařízení a pokud bude dodržena předběžná cena, mohlo by oslovit velice širokou skupinu uživatelů.

ČLÁNKY:, ,
Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

DNES  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Nový skleněný iPhone zamířil do prvních crashtestů. Jak obstál?

Nový skleněný iPhone zamířil do prvních crashtestů. Jak obstál?

DNES  |    |  diskuze (0)

Když Apple představil svoji nejnovější řadu telefonů, nikomu asi neuniklo, že se vrátila koncepce iPhonu 4 a 4S, tedy se zadní stranou…

Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

DNES  |    |  diskuze (0)

Máte doma dítě, které je fanouškem nestárnoucího lega, ale zároveň ho semlela doba plná techniky, takže u vás každou chvíli škemrá, ať…

Mobilní zobrazení