Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Alcatel chystá telefon Ultra 995 s Androidem 4.0 za příznivou cenu (aktualizováno)

  |  11 komentářů  |  autor: David Kovařík

Po nedávném představení nové verze operačního systému Android – verze 4.0, se výrobci předhání, kdo z nich nabídne širší portfolio telefonů s tímto systémem. Snaží se o to i francouzská společnost Alcatel, která chystá do prodeje slušně vybavený smartphone s Androidem 4.0, který by měl být k dostání za velmi příznivou cenu – Alcatel One Touch 995.

(aktualizováno 16. ledna) Na veletrhu CES 2012 byl tento model Alcatelem představen pod jiným názvem, než byl dříve znám, a to jako Alcatel Ultra 995. Dominuje mu 4,3″ WVGA displej, má 1 nebo 1,4 GHz procesor (nebylo zjištěno), 5 Mpx hlavní fotoaparát s bleskem a kamerku pro videohovory. Je vybaven microUSB a microHDMI konektory. Kompatibilita je zajištěna přes Wi-Fi, HSDPA a také je přítomna GPS. Model běží na Androidu 2.3, update na Android 4.0 nebyl oficiálně potvrzen. Model však podporuje DLNA gaming – lze jej přes Wi-Fi použít jako dálkový ovladač k hraní. Následující videa ukazují – rychlý pohled na telefon, druhé potom právě DLNA gaming.

(5. listopadu) Dle zahraničního webu NieuweMobile, který s prvními informacemi přišel, by měl telefon zpočátku pravděpodobně obsahovat verzi systému 2.3.4, aktualizace na verzi 4.0 však Alcatel přislíbil záhy. Dále výrobce plánuje implementaci grafické nadstavby zvané 3D carousel. Ta je velmi podobná nadstavbě SPB Shell 3D – tedy především rotující trojrozměrná úvodní obrazovka. Co se týče hardwarových parametrů, výpočetní výkon zajistí 1,4 GHz procesor (zřejmě jednojádrový) a o zobrazení se postará 4,3 palcový kapacitní displej. Rozlišení ani technologie nejsou známy, v zájmu zachování příznivé ceny však nejspíše nelze očekávat nic jiného, než dnešní průměr. Dále se hovoří o 5 Mpx fotoaparátu, včetně přední kamerky pro videohovory. Výrobce pak slibuje malou tloušťku a hmotnost přístroje v porovnání se zařízeními podobného typu.

  

A teď to nejlepší – telefon by měl být podle předběžných informací k mání již od 200 Euro, tedy zhruba 5000 Kč, což je velice zajímavá cena. Zatím však není známo, kdy se model 995 dostane do prodeje, ani zda bude dostupný v našich končinách. Alcatel plánuje oficiální představení až na kongresu Mobile World v Barceloně, který začíná 27. února. Na oficiální odhalení si tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Francouzský výrobce nemá příliš zkušeností s telefony postavené na platformě Android. One Touch 995 se však zdá jako zajímavé zařízení a pokud bude dodržena předběžná cena, mohlo by oslovit velice širokou skupinu uživatelů.

ČLÁNKY:, ,
Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Xiaomi je se svou řadou Note mimořádně úspěšné. Vždy smartphone boduje v poměru cena výkon. V modelu Note 5 Plus navíc…

Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Samsung něco chystá. To se ví už pár měsíců. Poté, co si Samsung certifikoval název SM-G888NO, se objevily i snímky, které…

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Známý analytik společnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, nám přináší další teorii ohledně příští generace iPhonů. Nedávno jsme vás informovali o tom,…

Mobilní zobrazení