Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Alcatel buduje svou značku a zaměřuje se více na mladé

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

České zastoupení Alcatelu nastínilo, jak se společnosti daří na českém trhu, ale i celosvětově, a jaké jsou plány a cíle do budoucna. Alcatel nechce být jen jedním z laciných čínských výrobců, chce na svém jménu dále pracovat, a to více než jen nabízením levných smartphonů za atraktivní ceny.

Značku Alcatel dnes zná mnoho z nás už řadu let, většinou jde však o lidi středního a vyššího věku. Mladší lidé totiž logicky nezažili ještě „bezdotykovou“ dobu, ve které byla značka Alcatel skutečně velký pojem. Je tak logické, že cílem dnešního Alcatelu (který od původních majitelů odkoupilo čínské TCL) je zaměření na spíše mladší generace (konkrétně pod 30 let), na kterých chce firma do budoucna hodně stavět a které chce svými produkty oslovovat.

Ne náhodou se tedy Alcatel v letošním roce spojil se známým interpretem Avicii. Ve spolupráci s ním tak mobilní výrobce začal například nabízet nové smartphony s tapetami, na kterých je vyobrazený právě známý interpret, nebo také s přednahrátými skladbami z posledního alba. Uvidíme, do jaké míry bude tato spolupráce pokračovat dále a zdali se dočkáme třeba i nějakého dalšího zvýhodnění zákazníků Alcatelu na hudebním poli.

Aktuálně se prý Alcatel na českém trhu pohybuje od 4. do 8. místa, dle statistik agentury GfK. Pořadí je hodně vyrovnané a každý měsíc se tak výsledky mění. Ve prospěch Alcatelu hrají velkou roli nedotykové telefony s klávesnicí. V této kategorii patří společnost na špičku a například stále dodává tyto tzv. klasické telefony našim operátorům.

Portfolio smartphonů a tabletů pak aktuálně čítá 4 řady: Pixi, Pop, Idol a Hero. Mezi nové patří řada Pixi, která přináší cenově agresivnější produkty se stále slušnou výbavou, a je tak rozhodně silnou konkurencí proti tzv. noname Číně. V příštím roce Alcatel představí řadu dalších zajímavých produktů této série. Nově jsme si pak u výrobce mohli všimnout delšího značení u některých produktů jako například Alcatelu OneTouch Pop 2 (4.5), kdy číslo v závorce hovoří o velikosti displeje. Takže například model Alcatelu OneTouch Pop 2 (5.0) je po všech stránkách totožný, jen má odlišnou 5″ úhlopříčku displeje.

Na setkání s českým zastoupením Alcatelu jsme si také mohli vyzkoušet některé zajímavé příslušenství. Líbila se mi zejména power banka, kterou díky přísavkám jednoduše přichytíte přímo na zadní stranu telefonu a příslušenství vám tak nebude překážet. Jen se musíte smířit s nižší kapacitou 1800 mAh a cenou zhruba 700 korun, za kterou už dnes lze pořídit výkonnější power banky v mnohem luxusnějším provedení, leč ne tak originálním. Alcatel nám také ukázal řadu nových routerů, které by se mohli dostat díky svým možnostem a nízké ceně do mnoha domácností.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení