Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Alcatel buduje svou značku a zaměřuje se více na mladé

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

České zastoupení Alcatelu nastínilo, jak se společnosti daří na českém trhu, ale i celosvětově, a jaké jsou plány a cíle do budoucna. Alcatel nechce být jen jedním z laciných čínských výrobců, chce na svém jménu dále pracovat, a to více než jen nabízením levných smartphonů za atraktivní ceny.

Značku Alcatel dnes zná mnoho z nás už řadu let, většinou jde však o lidi středního a vyššího věku. Mladší lidé totiž logicky nezažili ještě „bezdotykovou“ dobu, ve které byla značka Alcatel skutečně velký pojem. Je tak logické, že cílem dnešního Alcatelu (který od původních majitelů odkoupilo čínské TCL) je zaměření na spíše mladší generace (konkrétně pod 30 let), na kterých chce firma do budoucna hodně stavět a které chce svými produkty oslovovat.

Ne náhodou se tedy Alcatel v letošním roce spojil se známým interpretem Avicii. Ve spolupráci s ním tak mobilní výrobce začal například nabízet nové smartphony s tapetami, na kterých je vyobrazený právě známý interpret, nebo také s přednahrátými skladbami z posledního alba. Uvidíme, do jaké míry bude tato spolupráce pokračovat dále a zdali se dočkáme třeba i nějakého dalšího zvýhodnění zákazníků Alcatelu na hudebním poli.

Aktuálně se prý Alcatel na českém trhu pohybuje od 4. do 8. místa, dle statistik agentury GfK. Pořadí je hodně vyrovnané a každý měsíc se tak výsledky mění. Ve prospěch Alcatelu hrají velkou roli nedotykové telefony s klávesnicí. V této kategorii patří společnost na špičku a například stále dodává tyto tzv. klasické telefony našim operátorům.

Portfolio smartphonů a tabletů pak aktuálně čítá 4 řady: Pixi, Pop, Idol a Hero. Mezi nové patří řada Pixi, která přináší cenově agresivnější produkty se stále slušnou výbavou, a je tak rozhodně silnou konkurencí proti tzv. noname Číně. V příštím roce Alcatel představí řadu dalších zajímavých produktů této série. Nově jsme si pak u výrobce mohli všimnout delšího značení u některých produktů jako například Alcatelu OneTouch Pop 2 (4.5), kdy číslo v závorce hovoří o velikosti displeje. Takže například model Alcatelu OneTouch Pop 2 (5.0) je po všech stránkách totožný, jen má odlišnou 5″ úhlopříčku displeje.

Na setkání s českým zastoupením Alcatelu jsme si také mohli vyzkoušet některé zajímavé příslušenství. Líbila se mi zejména power banka, kterou díky přísavkám jednoduše přichytíte přímo na zadní stranu telefonu a příslušenství vám tak nebude překážet. Jen se musíte smířit s nižší kapacitou 1800 mAh a cenou zhruba 700 korun, za kterou už dnes lze pořídit výkonnější power banky v mnohem luxusnějším provedení, leč ne tak originálním. Alcatel nám také ukázal řadu nových routerů, které by se mohli dostat díky svým možnostem a nízké ceně do mnoha domácností.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sony Xperia XA3 se zjevila v benchmarku se Snapdragonem 660

Sony Xperia XA3 se zjevila v benchmarku se Snapdragonem 660

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Benchmarkem Geekbench prošlo zařízení s označením Sony H4493; nejspíš jde o Xperii XA3 nebo některou z jejích variant (Plus/Ultra). Telefon je jako…

Google vytasil odlehčený Android Pie Go: více místa i výkonu

Google vytasil odlehčený Android Pie Go: více místa i výkonu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Po úspěšném startu Androidu 9 Pie se Google chce obrátit na ty nejméně náročné. A tak stejně jako vloni, kdy…

Nové rendery lákají na možný skládací smartphone od Samsungu

Nové rendery lákají na možný skládací smartphone od Samsungu

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  3 komentáře

O chystaném skládacím telefonu od Samsungu jsme slyšeli již mnoho. Úniky a zveřejněné patenty nás provází už půl roku, ale…

Mobilní zobrazení