Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Alcatel a ZTE představili několik nových zařízení s Firefox OS 1.3 (Aktualizováno)

  |  3 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

(Aktualizováno o dostupnost v ČR) Dva čínští výrobci, Alcatel a ZTE, dnes u příležitosti veletrhu MWC 2014 v Barceloně představili šestici nových zařízení s Firefox OS včetně tabletu. Pojďme si je tedy krátce představit.

Aktualizace článku: Na tiskové konferenci Alcatelu bylo oznámeno dvanáct nových trhů, na kterých se v první polovině letošního roku začnou prodávat smartphony s Firefox OS. Mezi těmito zeměmi je také Česká republika! Smartphony s tímto operačním systémem se chystá nabízet především operátor T-Mobile. Další zajímavou informací je oznámení, že Alcatel se chystá v blízké době představit další smartphony s Firefox OS, které by měly stát v přepočtu do 500 Kč, což je i po přičtení daní a poplatků velice zajímavá částka.

Původní článek: Alcatel a ZTE představili hned několik nových zařízení s operačním systémem Firefox OS a s procesory Qualcomm Snapdragon. Jedná se o modely Alcatel Fire C, Fire E, Fire S, tablet Fire 7 a ZTE Open C a Open II, které svými parametry spadají do střední až nižší střední třídy, u některých už se pak jedná o low-endová zařízení a všechna přicházejí s nejnovější verzí systému Firefox OS 1.3 od Mozilly. Zajímavostí je představení tabletu s tímto velice mladým operačním systémem na palubě.

Alcatel Fire S je nejvybavenějším z celé šestice nově představených zařízení. Je vybaven 4,5″ IPS LCD displejem s qHD rozlišením (960 x 540 pixelů), 2-jádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz, 8 Mpx fotoaparátem, NFC a LTE.

Alcatel Fire S
Alcatel Fire S

Alcatel Fire E je nepatrně hůře vybavené dvojiče předchozího modelu a je vybaven také 2-jádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz, 4,5″ displejem s qHD rozlišením (960 x 540 pixelů) a 5 Mpx fotoaparátem.

Alcatel Fire E
Alcatel Fire E

Další na řadě je Alcatel Fire C, který disponuje malým, 3,5″ displejem s HVGA rozlišením (480 x 320 pixelů), 2-jádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz a až zanedbatelným VGA fotoaparátem (1,3 Mpx).

Alcatel Fire C
Alcatel Fire C

Konečně jsme se dostali k tabletu, který nese název Alcatel Fire 7. Ten je vybaven 7″ displejem se špatným rozlišením qHD (960 x 540 pixelů), 2-jádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz a dvojicí VGA kamer (1,3 Mpx).

Alcatel Fire 7 Alcatel Fire 7
Alcatel Fire 7

ZTE Open C zapadá svými parametry mezi ostatní představená zařízení. Je vybaven 2-jádrovým procesorem Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz a 512 MB RAM, 4″ WVGA displejem (800 x 480 pixelů) a baterií s kapacitou 1 200 mAh.

ZTE Open C
ZTE Open C

A konečně poslední novinka a druhá od ZTE, model Open II, který již splňuje všechny definice opravdového low-end zařízení. Má totiž 2-jádrový procesor s taktem 1,2 GHz, 256 MB operační paměti RAM, 2 GB vnitřní paměti, 1 150 mAh baterii a 2 Mpx fotoaparát.

Informace o ceně zařízení zatím nejsou dostupné. Co se týče dostupnosti, nevypadá to pro Českou republiku vůbec růžově. Ale uvidíme, nechme se překvapit.

ČLÁNKY:, , , , , , , , , , ,
Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Už klasický model výročního iPhonu X vyjde na velmi hrozivých téměř 35 tisíc korun. Ale co teprve, pokud si budete pořizovat některou…

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

VČERA  |  Luboš Srb  |  4 komentáře

Japonská společnost má nový přírůstek řady Aquos, který by jistě ocenila spousta zákazníků i zde v Evropě. Nový telefon Sharp Aquos R…

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Samsung známe hlavně díky jeho špičkově vybaveným modelům. Stále však produkují i smartphony, které svými specifikacemi spadají mezi ty nejméně vybavené. Model…

Mobilní zobrazení