Mobilizujeme.cz

Aktualizace na Symbian Belle, nově Nokia Belle, definitivně na scéně (aktualizováno)

  |  44 komentářů  |  autor: ,

Pro ty z vás, kteří vlastní jeden z modelů s operačním systémem Symbian ve verzi Anna, máme konečně tu správnou zprávu. Nokia Belle se začne distribuovat jak v prodávaných telefonech, tak i formou aktualizace pro již prodané kusy.

(aktualizováno 29. ledna) Že bychom tu konečně měli konkrétní datum? Na stránkách Nokie ve Vietnamu se objevilo, že update pro stále čekající modely bude dostupný 8. února. Žádné potvrzení, ani vyvrácení této informace se zatím nekonalo, takže to nemusí být pravda, ale jedno je jisté: stále více náznaků hovoří o tom, že je update na Nokia Belle skutečně za dveřmi. Nesmíme však zapomenout, že update bude uvolňován podle regionů. Můžeme se tedy dočkat dříve, ale i později.

(28. ledna) Nokia započala aktualizační vlnu Symbianu Belle. Přístroje (Nokia E7, C7, E6, X7, C6-01 a 500) v prodeji by v nejbližší době už měly nést novou verzi systému. Aktualizace bude dostupná v celé řadě zemí. Konečně tak končí několikaměsíční odkládací proces.


Potvrzení o dostupnosti Nokia Belle (zdroj: GSMArena) 

(18 ledna) Tak opět se ukázalo, že Nokia je prostě Nokia, a tak u ní nemůžeme čekat něco jako přesný termín, nebo dřívější vydání. Twitterová zpráva ze včerejška byla dnes stejnou cestou dementována. Na aktualizaci si tak opravdu budeme muset počkat až do února. Příští týden a únor sice není takový rozdíl, ale je to další odklad. Ovšem, není to nic, na co bychom od Nokie nebyli zvyklí. Takže, všichni fandové Symbianu, můžeme se zase uklidnit…

(18. ledna 9:00) S náznaky o aktualizaci na Nokia Belle se roztrhl pytel. Dnes unikl na veřejnost screen o komunikaci mezi uživatelem a zástupcem Nokie na sítí Twitter, se včerejším datem. Zástupce Nokie odpovídá uživateli na dotaz: „Kdy bude Belle dostupná pro jeho Nokii 500?“ odpovědí: „Nokia Belle bude na cestě počínaje příštím týdnem.“ Rozhodně se máme na co těšit, vše je zdá se otázkou dnů, a tak nezbývá jen čekat, jestli tím Nokia myslela za týden, nebo od příštího týdne, tedy od pondělí. Každopádně, do týdne bychom se už konečně měli dočkat!

(17. ledna) Dnes se obejvil další náznak toho, že je Nokia Belle opravdu za dveřmi. Nokia Suite lze updatovat na verzi 3.3.86, a v popisu změn se na prvním místě objevilo: „Umožní vám updatovat váš telefon se Symbianemˆ3 nebo Symbianem Anna na Nokia Belle.“ Počátek roku už je tady, nechme se tedy překvapit, jak dlouho to ještě Nokii bude trvat.

(21. prosince) Nokia řádným způsobem změní dosavadní značení systému Symbian, nově to bude Nokia s příslušnou verzí, takže očekávaný systém Nokia Belle, který bude připraven k aktualizaci až v únoru 2012. Týkat se má modelů Nokia N8, E7, E6, X7, C6-01, C7 a Oro. Některé modely jsou přitom už s novou verzí systému prodávány v různých zemích světa – Nokie N8, C7 a C6-01. Změna názvu systému přitom souvisí s tím, že Nokia předala vývoj systému společnosti Accenture.

(10. prosince) Zpráva, ve které by se hovořilo o tom, že update na Symbian Belle přijde do konce roku 2011, sice nikdy nebyla oficiálně Nokií potvrzena, ale všichni jsme doufali, že tomu tak bude. Symbian Belle je systém, který zase pomalu může začít konkurovat ostatním platformám, a tak mu informace, že to bude „začátkem roku 2012“, spíše škodí. To, co se mu podařilo dohnat, dalšími prodlevami opět ztratí. Navíc, jak známe Nokii, začátek roku 2012 může být leden, stejně tak březen.

Majitelé modelů Nokia N8, E7, X7, C7-00, C6-01, 500, luxusní Nokie Oro či E6, zbystřete. I když to není to, co byste chtěli slyšet, pořád je to alespoň oficiální vyjádření z Nokie. Díky serveru All About Symbian, který mluvil s jednou osobou z Nokie, vám přinášíme oficiální informaci: „Nokia Belle je nejnovější verze softwaru Symbian, s novým uživatelským rozhraním, který přináší lepší uživatelské zkušenosti a desítky dalších zlepšení a nových funkcí. Máme tu již prodávané Nokie 603, 700 a 701 se softwarem Belle z letošního roku. Tyto modely přinesly Nokii spokojenou odezvu na nové uživatelské prostředí. Chceme tuto zkušenost dopřát i stávajícím majitelům modelů Nokia se Symbianem Anna. Uživatelé vlastnící smartphony Nokia N8, E7, X7, C6-01, C7-00, Oro, E6 a Nokia 500 se aktualizace dočkají na počátku roku 2012. Tímto krokem se miliony spotřebitelů na celém světě budou moci plně těšit ze zážitků inovativního prostředí, kterým Symbian Belle bezpochyby je.“

Jediné, v co upřímně doufáme, je, aby Symbian Belle nedorazil později, než několikrát zmiňovaný nástupce Nokie N8, který má podle nejnovějších informací přijít se Symbianem Carla (původně se očekával Symbian Belle). Nesmějme se, ono se to Nokii klidně může stát. A co vy, čekáte na Symbian Belle, nebo už jste ani nedoufali v to, že někdy dorazí?

ČLÁNKY:, ,
Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

DNES  |    |  diskuze (0)

Máte doma dítě, které je fanouškem nestárnoucího lega, ale zároveň ho semlela doba plná techniky, takže u vás každou chvíli škemrá, ať…

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

DNES  |    |  diskuze (1)

Před nedávnem tchaiwanský výrobce Asus představil šestici smartphonů spadající do modelové řady Zenfone 4, ve které si může vybrat téměř každý. Společnost…

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

DNES  |    |  diskuze (0)

Do rukou se nám dostala rušička signálu, se kterou prakticky přestanou fungovat všechny mobilní telefony v nejbližším okolí. Její použití nám však…

Mobilní zobrazení