Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Akcionáři chtějí, aby Apple snížil návykovost zařízení u dětí

  |  3 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Mezi významné akcionáře technologického gigantu z Cupertina patří hedgingové a penzijní fondy. I když tomu těžko uvěříte, tyto subjekty vlastní akcie v hodnotě několika miliard amerických dolarů. A nyní dva významní zástupci tohoto uskupení poslali Applu nevšední výzvu.

Tip: Francie zakáže telefony ve školách. Již od září roku 2018

Apple v loňském roce uvedl tři telefony – iPhone 8, iPhone 8 Plus a „výroční“ iPhone X. Zvláště posledně jmenovaný model výrazně vybočoval ze zarytých designových zvyklostí. Úspěch tohoto telefonu je pro Apple naprosto zásadní a měl by zcela jistě diktovat vzhled svých nástupců. Společnost generuje kýžený zisk, akcionáři jsou spokojení a zjevně není důvod k jakékoliv panice. Chyba lávky.

Nyní se k nám dostala informace, která působí zvláštně. Dva významné fondy, které vlastní akcie Applu v hodnotě zhruba dvou miliard dolarů, poslaly společnosti velice nevšední dopis, jehož obsahem není vyjádření spokojenosti s chodem firmy a jejím postavení na trhu. Pisatelé v dopise na Apple naléhají, aby vyvinul software, který zámezí dětem a mládeži na svých iPhonech trávit příliš mnoho času. Tento krok by podle nich znamenal významnou pomoc pro rodiče.

V psaní se doslovně citují nejrůznější studie, které poukazují na to, že pří nadměrném používání smartphonu v určitém věku roste riziko sebevraždy. Dále se hovoří o tom, že pokud děti a mládež používají svůj telefon déle než pět hodin denně, roste pravděpodobnost poruchy spánku, které může vyústit v nespavost. Pisatelé také zmiňují sociální sítě, které za jistých okolnosti mohou způsobovat deprese, např. negativní komentáře na Facebooku, Instagramu apod.

Lze v dnešní době něco takového požadovat? Aby výrobce telefonů dostal na starost něco, co doposud bylo výsadou rodičů, rodiny nebo školy. A jak moc je v dnešním přetechnizovaném světě plném sociálních sítí možné zajistit, aby děti používaly telefony s rozumem? Co myslíte?

zdroj: phoneArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn
Je to hlavně o demenci rodičů, kteří s vidinou alespoň dočasného klidu vrazí hyperaktivnímu spratkovi do ruky tablet nebo telefon a „hraj si, hlavně nám dej na chvíli pokoj“. Dítě pak nedělá celej den nic jinýho, než že hraje hry nebo čučí na Youtube a když se mu hračka sebere, tak se div psychicky uplně nezhroutí, páč ho nic jinýho ani nebaví. Vydím to teda docela často kolem sebe. A rodiče obecně ani vůbec neřeší bezpečnost dětí (parental lock ap.). Ty maj pak přístup na péčko, weby typu navratdoreality a podobný věci už od utlýho věku. Jak už se děcko… Číst vice »
kukolar
kukolar

presne tak je to o výchove o rodičoch

Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

Když jsem byl malej kluk,po škole jsem mizel na hřiště,fotbal,hokej s tenisákem a dneska?Každý malý dítě tablet,počítač,neuměj ani pořádně psát mluvit,slušně se chovat!!!Výchova rodičů,věnovat se dětem,to je smysl a ne vymejšlet takovýhle krávoviny

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

O telefonu OnePlus 6 se poslední dobou stále více spekuluje. Dozvěděli jsem se například, že po vzoru iPhonu X…

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

18ti letá indická dívka, která vlastnila obstarožní Nokii 5233, byla smrtelně zraněna výbuchem zařízení během telefonického hovoru. Čí je…

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Skupina PPF oznamuje, že se dohodla se společností Telenor na koupi jejích telekomunikačních aktiv ve střední a východní Evropě,…

Mobilní zobrazení