Mobilizujeme.cz

Acer se rozjel. Představil 5 smartphonů, tablet a chytrý náramek

  |  komentovat  |  autor:

Acer překvapivě ještě před zahájením veletrhu Computex 2014 představil velké množství nových zajímavých zařízení, mezi které patří hned pět smartphonů, chytrý náramek či tablet.

Acer Liquid Leap
Acer Liquid Leap – zajímavý chytrý náramek z dílny Aceru

U příležitosti veletrhu Computex 2014, který se koná v tchajwanském hlavním městě Taipei, představil Acer 5 nových smartphonů, konkrétně Acer Liquid X1, E700, E600, Liquid Jade a Liquid Z200, k tomu chytrý náramek Liquid Leap a tablet Iconia 8. Všechna zařízení se začnou prodávat ve 3. čtvrtletí letošního roku.

Nejlépe vybaveným smartphonem z nově představené pětice je Acer Liquid X1. Přístroj je vybaven 8-jádrovým procesorem MediaTek MT6592 s taktem 1,7 GHz a 2 GB operační paměti RAM. Přední straně dominuje 5,7″ displej, což napovídá tomu, že přístroj spadá spíše do kategorie tabletofonů. Displej je typu IPS LCD, disponuje na tuto velikost nižším HD rozlišením a využívá technologii Zero Air Gap, která slouží k menšímu odrazu světla, vyššímu kontrastu a také jasnějšímu obrazovému podání.

Acer Liquid X1
Acer Liquid X1

Telefon poběží pod operačním systémem Android 4.4 KitKat a chlubí se 13 Mpx fotoaparátem s působivou světelností f/1.8. Telefon disponuje autofocusem, který dle slov výrobce dokáže zaostřit za 0,3 sekundy a dokáže nahrávat Full HD videa. Vnitřní paměť přístroje má velikost 16 GB a lze ji dále rozšířit díky microSD kartám. Baterie má kapacitu 2 700 mAh.

Acery Liquid E700 a E600 běží oba pod operačním systémem Android v nejnovější verzi 4.4 KitKat a oba disponují slotem na micro SD kartu. Liquid E700 je z dvojice silnější, pohání jej totiž 4-jádrový 1,2 GHz procesor MediaTek MT6582, kterému sekunduje grafický akcelerátor Mali – 400 a 2 GB operační paměti RAM. Displej je 5″ IPS LCD, opět s technologií Zero Air Gap a s HD rozlišením. Telefon se pak může pochlubit slotem na hned tři SIM karty a o dostatečně velkou výdrž se postará baterie s velice nadprůměrnou kapacitou 3 500 mAh. Na zadní straně se nachází 8 Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou.

Acer Liquid E700
Acer Liquid E700

Acer Liquid E600 má stejně velký displej, tedy 5″, ale s podprůměrným rozlišením 854 x 480 pixelů. Je poháněn 4-jádrovým procesorem Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, grafikou Adreno 305 a 1 GB operační paměti RAM. Kapacita baterie je v tomto případě již nižší, konkrétně 2 500 mAh, ale narozdíl od E700 nabídne tento přístroj také LTE.

Acer Liquid E600
Acer Liquid E600

Plynule se dostáváme k zajímavému smartphonu Liquid Jade a také k chytrému náramku Liquid Leap, které Acer sice ukázal světu již v dubnu, ale nechal si pro sebe informace ohledně výbavy a parametrů novinek. Teď už tedy víme, že Liquid Jade nabízí 5″ IPS LCD displej s HD rozlišením a opět s technologií Zero Air Gap. O výkon se stará 1,3 GHz procesor MediaTek MT6582 se čtyřmi jádry a 1 GB operační paměti RAM. Fotoaparát je stejný jako v případě modelu Liquid X1, tedy opět 13 Mpx s velice rychlým zaostřováním. Baterie má kapacitu 2 100 mAh.

Acer Liquid Jade
Acer Liquid Jade

Vraťme se ale zpět k zajímavému zařízení, spadajícímu do kategorie nositelné elektroniky. Chytrý náramek Liquid Leap nabídne 1″ dotykový displej a kromě fitness funkcí a sledování fyzického stavu svého majitele zvládne také notifikovat o zmeškaných hovorech či přijatých SMS. Bude nabízen v pěti zajímavých barevných variantách a pochlubí se certifikací IPX7, což zahrnuje možnost potopit přístroj do hloubky až jednoho metru na dobu 30-ti minut bez újmy na technickém stavu náramku.

Acer Liquid Leap
Acer Liquid Leap

Acer Liquid Z200 je pak výbavově nejzákladnějším smartphonem z pětice Acerem představených chytrých telefonů. Nabídne malý 4″ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, 2-jádrový procesor MediaTek MT6572M s taktem 1 GHz a 512 MB operační paměti RAM, 2 Mpx fotoaparát a baterii s poměrně nízkou kapacitou 1 300 mAh.

Acer Liquid Z200
Acer Liquid Z200

Posledním zařízením je tablet s názvem Acer Iconia 8, který, jak již název napovídá, nabídne 8″ Full HD displej, kterému opět nechybí technologie Zero Air Gap, stereo reproduktory a procesor Intel Atom Z3745. Uvnitř běží Android ve verzi 4.4 KitKat a pouze s menšími úpravami.

Acer Iconia 8
Acer Iconia 8

Zdroj: Acer via: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , , , , , , ,
Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínské klony zařízení známých značek nejsou ničím neobvyklým. Jenže když k tomu přidáme i trochu té vlastní invence, vyjde nám něco vskutku originálního.…

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

DNES  |    |  diskuze (0)

Ano, je tady další z řady převratných vynálezů, který slibuje zázračnou technologii budoucnosti. Tentokrát sice vědci nehodlají prodloužit výdrž baterie – ačkoliv…

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

DNES  |    |  3 komentáře

Představení nových iPhonů pomalu ale jistě klepe na dveře a ve vzduchu i přesto stále visí několik otázek, které ještě nebyly zodpovězeny.…

Mobilní zobrazení