Mobilizujeme.cz

Acer představil tablet Iconia A200 – láká na nízkou cenu a Android 4.0

  |  7 komentářů  |  autor:

Společnost Acer oficiálně představila v posledních dnech velice diskutovaný tablet Iconia A200. Podle vyjádření samotné společnosti by měl tablet zaujmout především svojí skvělou cenou a operačním systémem Android 4.0.

Představení tabletu Iconia A200 nebylo ze strany Aceru žádným překvapením. Již měsíce dopředu se o nástupci staršího modelu Iconia A100 diskutovalo. Ještě před samotným představením kolovaly internetem technické specifikace, včetně uniklých snímků. Nyní je tedy vše oficiální a Acer potenciální zákazníky láká především na nízkou cenu a také přislíbenou aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému Android 4.0.


Iconia A200 ve dvou barevných variantách – Titanium Gray a Metallic Red

Technické specifikace představené novinky spadají do dnešního průměru. Hlavní dominantou je 10,1″  WXGA displej (1280 x 800 px), který je samozřejmě dotykový, podporující multitouch gesta. Srdcem celého přístroje bude dvoujádrový procesor Nvidia Tegra 2 s taktem jádra 1 GHz, včetně 1 GB operační paměti RAM. K připojení periferií bude sloužit 3,5 mm konektor Jack, včetně klasického USB 2.0 portu. K bezdrátové komunikaci lze využít technologie 3G, Wi-Fi (802.11 b/g/n), či Bluetooth. Překvapením je chybějící zadní kamera, při pořizování snímků se bude muset uživatel spokojit pouze s 2 Mpx snímačem, umístěním na přední straně přístroje. Velikost vnitřní paměti Acer prozatím neprozradil, pravděpodobně se však bude jednat o 8, či 16 GB prostoru. Přítomnost karet microSD je však jistá již nyní. Rozměry celého zařízení jsou 260 x 175 x 12.4 mm s hmotností 720 gramů, včetně baterie o kapacitě 3260 mAh.

http://www.youtube.com/watch?v=-du1z-SrjtE
Oficiální video společnosti Acer představující nový tablet

Co se softwarového vybavení týče, první prodejní kusy budou obsahovat Android verze 3.2 Honeycomb. Jak už však bylo zmíněno, samotný Acer přislíbil aktualizaci na verzi 4.0, která by měla přijít někdy začátkem příštího roku. Výrobce také do systému implementoval svoji vlastní speciální nadstavbu zvanou Acer Ring, které by mělo zlepšit správu multitaskingu, umožnit přístup k aplikacím z libovolné obrazovky, či umožnit pořizování screenshotů. Za zmínku také stojí Acer SocialJogger, což je v podstatě integrace sociálních sítí do samotného systému.

Acer Iconia A200 se již zanedlouho začne prodávat na vybraných trzích. Dostupnost v českých končinách lze čekat někdy na začátku roku 2012. Tablet bude nabízen ve dvou barevných variantách –  Titanium Gray a Metallic Red. Cena nebyla prozatím stanovena, podle našich odhadů se bude pohybovat na hranici 7 – 8 tisíc Kč.

ČLÁNKY:,
Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

DNES  |    |  diskuze (0)

Před nedávnem tchaiwanský výrobce Asus představil šestici smartphonů spadající do modelové řady Zenfone 4, ve které si může vybrat téměř každý. Společnost…

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

DNES  |    |  diskuze (0)

Do rukou se nám dostala rušička signálu, se kterou prakticky přestanou fungovat všechny mobilní telefony v nejbližším okolí. Její použití nám však…

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Mobilní zobrazení