Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Acer představil novou řadu Liquid Z, v čele s novým Liquid Jade Z

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Acer v rámci letošního kongresu MWC 2015 představil svoji inovovanou řadu smartphonů Liquid Z. Základem jsou modely Liquid Z220 a Liquid Z520 spadající do nižší třídy, třetí model Liquid Jade Z pak patří do třídy střední. Všechny novinky disponují nejnovějším Androidem 5.0 Lollipop a chtějí upoutat hlavně na nízkou cenu.

Nové Liquidy Z220 a Z520, stejné a přesto odlišné

Na první pohled totožné modely Z220 a Z520 se liší v oblasti výbavy. Společný mají displej s rozlišením 480 x 800 px a jemností 233 ppi, dále 4 jádrový 1,2 GHz procesor Snapdragon 400 s operační pamětí 1 GB RAM, operační systém Android 5.0 Lollipop či přední 2 Mpx kamerku pro selfie fotky. Odlišností je menší 4″ displej a hlavní 5 Mpx fotoaparát u nižšího modelu Z220, naopak vyšší model Z520 disponuje větším 5″ displejem a 8 Mpx fotoaparátem a lepšími DTS Studio Sound reproduktory.

Nový Acer Liquid Z220 půjde do prodeje v březnu za cenu 89 EUR, tedy v přepočtu asi 2 500 korun. Vybavenější Acer Liquid Z520 se bude prodávat až od dubna, a to za cenu 109 EUR, tedy asi 3 tisíce korun.

Vylepšené „esko“, to je nový Liquid Jade Z

Nový Liquid Jade Z jako by z oka loňskému vylepšenému Liquidu Jade S vypadl. Tedy ne jako, ale doslova! Letošní model vypadá prakticky stejně, a také rozměrově a hmotností se liší jen nepatrně. Zatímco tloušťka o 0,1 mm narostla (tedy nyní má 7,9 mm v pase, což je stále velmi skvělé), hmotnost naopak klesla z už tak příjemných 116 gramů na ještě příjemnějších 110 gramů.

A mnoho změn se neudálo ani takzvaně pod kapotou. Nové „zetko“ má opět 5″ HD displej s jemností téměř 300 ppi, dále 64 bit procesor od MediaTeku (nyní 4 jádrový), 13 Mpx fotoaparát + přední 5 Mpx kamerku či rychlou konektivitu LTE. Také zde je operačním systémem nejnovější Android 5.0 Lollipop obohacený o nadstavbu výrobce.

Nový Acer Liquid Jade Z půjde do prodeje v březnu za cenu 199 EUR, tedy něco přes 5 500 korun.

ČLÁNKY:, , , , ,
Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Mobilní zobrazení