Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

9 neobvyklých tipů, které by měl znát každý „smart-user“

  |  1 komentář  |  autor: Petr Moravec

Na internetu můžete najít velké množství neobvyklých tipů, jak si usnadnit život se smartphonem. Mezi ty zajímavé patří např. možnost nabití telefonu tím, že nabíječku zapíchnete do banánu. Další tip hovoří o prodloužení životnosti baterie o dalších 50 % v případě, že napíšete tajný kód. Ne vše je ale pravda a mezi hoax se bohužel řadí i tyto dva tipy. Tipy, o které se s vámi ale podělíme my, zaručeně fungují.

Tip: 5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

1. Televizní USB Port

Většina moderních televizorů a set-top boxů je po straně nebo v zadní části vybavena USB porty. Pokud si tedy zapomenete nabíječku, kterou byste mohli zapojit do zdi, jsou televizory ideálními nástroji, které by vašemu telefonu mohly dodat tolik potřebnou šťávu. Tento tip se může hodit i v případě, že cestujete do zahraničí, kde jsou standardem jiné zásuvky, než máme u nás. Jen je zapotřebí si uvědomit, že když telefon takto připojíte k televizi, jeho obsah bude snadno dostupný pomocí dálkového ovládání.

2. Notifikace upozorňující na základě místa výskytu

Představte si, že jedete autobusem a telefon vás sám upozorní v momentě, kdy si přiblížíte zastávce, kde chcete vystupovat. Není to nic nereálného. V případě, že používáte iOS, můžete použít aplikaci „Reminders“ (levá část obrázku), v případě že používáte Android, můžete si takovouto upomínku nastavit pomocí Google Keep (pravá část obrázku). Předtím, než někam takto vyjedete, doporučujeme zkontrolovat, jestli máte zapnutou GPS.

3. Sdílení vaší polohy

Někteří lidé nejsou po telefonu příliš schopni jednoduše popsat svoji polohu. Pokud jste jedním z nich, není nic jednoduššího, než se naučit sdílet svoji polohu přes Google maps (na obrázku) nebo Apple maps. Obě aplikace umožňují označit konkrétní místo a poslat ostatním webový link s označenou polohou. I v tomto případě je samozřejmě nutné mít zapnutou GPS.

4. Kazetový stojánek

Starých kazetových krabiček se většině lidí válí všude spoustu. Buďte originální a vytvořte si z krabičky nápaditý retro stojánek. Svou velikostí do něj bez problémů „sedne“ většina dnešních přístrojů.

5. Důmyslná ochrana před vodou a pískem

Ideální v těchto dnech. Pokud se chystáte k vodě nebo k moři a váš telefon se klepe strachy před vodou či pískem, není nic jednoduššího, než ho obalit do potravinového sáčku. Zde bude v bezpečí a strach o jeho bezpečnost tak můžete klidně pustit z hlavy.

6. Fotografické poznámky

Určitě se vám už také stalo, že jste autem přijeli do nákupního centra a poté, když jste se po nějakém čase chtěli k autu vrátit, ne a ne ho najít. Přitom stačí použít váš telefon a vyfotit si označení parkovacího stání. Možností jak využít fotografické poznámky je nespočet: kupříkladu před plánovaným nákupem si vyfotit otevřenou ledničku, abyste se během nákupu mohli podívat, co v ní máte. Další možností využití je při návštěvě cizího města – stačí si dělat fotografické poznámky z vaší cesty a podle významných bodů by vám měl být někdo z místních schopen poradit, kde se tato místa nalézají.

7. Zesílení výkonu reproduktoru

Příště až si budete chtít zahrát váš oblíbený hit, zkuste váš telefon položit do prázdné sklenice nebo hrnku. Určitě vás překvapí, jak rezonance dokáže produkované zvuky zesílit.

8. Využijte senzory vašeho přístroje na maximum

Dnešní smartphony jsou vybaveny přehršlím všemožným senzorů – od akcelerometru, přes magnetometr, až po gyroskop. Ty dokáží váš telefon přetransformovat na detektor kovů, kompas nebo třeba na detektor vibrací. Stačí si stáhnout pouze správné aplikace, které vám to umožní. Zkuste třeba aplikaci Smart tools…

9. Originální noční lampička

Napadlo by vás někdy, že si ze smartphonu můžete zcela jednoduše vytvořit noční lampičku? Stačí zapnout led diodu (pokud to vás telefon sám od sebe neumí, pomůže např. aplikace „Svítílna“) a nad LED diodu pak postavit PET láhev s vodou. Výsledný efekt je vynikající, jemně se pohupující jemná záře (tip – vyzkoušejte různě barevné pet lahve).

Víte ještě o nějakých dalších podobných „tricích“? Pokud ano, neváhejte se s námi o ně podělit v diskuzi pod článkem!

Via: phonearena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jaja01 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
jaja01
jaja01

Kvalitní tipy, ala Babica nebo dokonce Vláďa Hruška ;-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Za nejdražší Huawei v setu s hodinkami dáte "už jen" 47 tisíc

Za nejdražší Huawei v setu s hodinkami dáte „už jen“ 47 tisíc

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nejdražší telefon od čínského Huawei, tedy speciální Mate RS Porsche Design zlevnil na českém trhu ve zvýhodněném setu s…

Apple chystá vlastní televizní službu, chce konkurovat Netflixu

Apple chystá vlastní televizní službu, chce konkurovat Netflixu

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Šušká se, že Apple začne nabízet svoji vlastní službu, kde bude poskytovat videoobsah. Nejvážnější konkurencí by mu pak byl…

Motorola dostala patent na skládací smartphone s vyhříváním

Motorola dostala patent na skládací smartphone s vyhříváním

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Motorola dostala patent na skládací smartphone s vyhřívacím prvkem v pantu. Ten ohřeje místo na displeji, které bylo ohnuto, a tímto…

Mobilní zobrazení