Mobilizujeme.cz

9 neobvyklých tipů, které by měl znát každý „smart-user“

  |  1 komentář  |  autor:

Na internetu můžete najít velké množství neobvyklých tipů, jak si usnadnit život se smartphonem. Mezi ty zajímavé patří např. možnost nabití telefonu tím, že nabíječku zapíchnete do banánu. Další tip hovoří o prodloužení životnosti baterie o dalších 50 % v případě, že napíšete tajný kód. Ne vše je ale pravda a mezi hoax se bohužel řadí i tyto dva tipy. Tipy, o které se s vámi ale podělíme my, zaručeně fungují.

Tip: 5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

1. Televizní USB Port

Většina moderních televizorů a set-top boxů je po straně nebo v zadní části vybavena USB porty. Pokud si tedy zapomenete nabíječku, kterou byste mohli zapojit do zdi, jsou televizory ideálními nástroji, které by vašemu telefonu mohly dodat tolik potřebnou šťávu. Tento tip se může hodit i v případě, že cestujete do zahraničí, kde jsou standardem jiné zásuvky, než máme u nás. Jen je zapotřebí si uvědomit, že když telefon takto připojíte k televizi, jeho obsah bude snadno dostupný pomocí dálkového ovládání.

2. Notifikace upozorňující na základě místa výskytu

Představte si, že jedete autobusem a telefon vás sám upozorní v momentě, kdy si přiblížíte zastávce, kde chcete vystupovat. Není to nic nereálného. V případě, že používáte iOS, můžete použít aplikaci „Reminders“ (levá část obrázku), v případě že používáte Android, můžete si takovouto upomínku nastavit pomocí Google Keep (pravá část obrázku). Předtím, než někam takto vyjedete, doporučujeme zkontrolovat, jestli máte zapnutou GPS.

3. Sdílení vaší polohy

Někteří lidé nejsou po telefonu příliš schopni jednoduše popsat svoji polohu. Pokud jste jedním z nich, není nic jednoduššího, než se naučit sdílet svoji polohu přes Google maps (na obrázku) nebo Apple maps. Obě aplikace umožňují označit konkrétní místo a poslat ostatním webový link s označenou polohou. I v tomto případě je samozřejmě nutné mít zapnutou GPS.

4. Kazetový stojánek

Starých kazetových krabiček se většině lidí válí všude spoustu. Buďte originální a vytvořte si z krabičky nápaditý retro stojánek. Svou velikostí do něj bez problémů „sedne“ většina dnešních přístrojů.

5. Důmyslná ochrana před vodou a pískem

Ideální v těchto dnech. Pokud se chystáte k vodě nebo k moři a váš telefon se klepe strachy před vodou či pískem, není nic jednoduššího, než ho obalit do potravinového sáčku. Zde bude v bezpečí a strach o jeho bezpečnost tak můžete klidně pustit z hlavy.

6. Fotografické poznámky

Určitě se vám už také stalo, že jste autem přijeli do nákupního centra a poté, když jste se po nějakém čase chtěli k autu vrátit, ne a ne ho najít. Přitom stačí použít váš telefon a vyfotit si označení parkovacího stání. Možností jak využít fotografické poznámky je nespočet: kupříkladu před plánovaným nákupem si vyfotit otevřenou ledničku, abyste se během nákupu mohli podívat, co v ní máte. Další možností využití je při návštěvě cizího města – stačí si dělat fotografické poznámky z vaší cesty a podle významných bodů by vám měl být někdo z místních schopen poradit, kde se tato místa nalézají.

7. Zesílení výkonu reproduktoru

Příště až si budete chtít zahrát váš oblíbený hit, zkuste váš telefon položit do prázdné sklenice nebo hrnku. Určitě vás překvapí, jak rezonance dokáže produkované zvuky zesílit.

8. Využijte senzory vašeho přístroje na maximum

Dnešní smartphony jsou vybaveny přehršlím všemožným senzorů – od akcelerometru, přes magnetometr, až po gyroskop. Ty dokáží váš telefon přetransformovat na detektor kovů, kompas nebo třeba na detektor vibrací. Stačí si stáhnout pouze správné aplikace, které vám to umožní. Zkuste třeba aplikaci Smart tools…

9. Originální noční lampička

Napadlo by vás někdy, že si ze smartphonu můžete zcela jednoduše vytvořit noční lampičku? Stačí zapnout led diodu (pokud to vás telefon sám od sebe neumí, pomůže např. aplikace „Svítílna“) a nad LED diodu pak postavit PET láhev s vodou. Výsledný efekt je vynikající, jemně se pohupující jemná záře (tip – vyzkoušejte různě barevné pet lahve).

Víte ještě o nějakých dalších podobných „tricích“? Pokud ano, neváhejte se s námi o ně podělit v diskuzi pod článkem!

Via: phonearena

ČLÁNKY:, , ,
První dávka Snapdragonu 845 poputuje do Galaxy S9

První dávka Snapdragonu 845 poputuje do Galaxy S9

DNES  |    |  diskuze (0)

Letošní rok si pro nás Samsung připravil dvojici top modelů S8 a S8+. Ty nabízejí přelomový design nebo nekompromisní výbavu. Jinak tomu…

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

Android 8.0 Oreo oficiálně: silnější a sladší, než kdy předtím

VČERA  |    |  diskuze (0)

Spekulacím je konec, při dnešní příležitosti zatmění Slunce totiž Google oficiálně odhalil novou verzi svého operačního systému. I když představení jistě nebylo…

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

VČERA  |    |  diskuze (1)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Mobilní zobrazení