Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

9 neobvyklých tipů, které by měl znát každý „smart-user“

  |  1 komentář  |  autor: Petr Moravec

Na internetu můžete najít velké množství neobvyklých tipů, jak si usnadnit život se smartphonem. Mezi ty zajímavé patří např. možnost nabití telefonu tím, že nabíječku zapíchnete do banánu. Další tip hovoří o prodloužení životnosti baterie o dalších 50 % v případě, že napíšete tajný kód. Ne vše je ale pravda a mezi hoax se bohužel řadí i tyto dva tipy. Tipy, o které se s vámi ale podělíme my, zaručeně fungují.

Tip: 5 funkcí, které už dnes na mobilu nikdo nepotřebuje

1. Televizní USB Port

Většina moderních televizorů a set-top boxů je po straně nebo v zadní části vybavena USB porty. Pokud si tedy zapomenete nabíječku, kterou byste mohli zapojit do zdi, jsou televizory ideálními nástroji, které by vašemu telefonu mohly dodat tolik potřebnou šťávu. Tento tip se může hodit i v případě, že cestujete do zahraničí, kde jsou standardem jiné zásuvky, než máme u nás. Jen je zapotřebí si uvědomit, že když telefon takto připojíte k televizi, jeho obsah bude snadno dostupný pomocí dálkového ovládání.

2. Notifikace upozorňující na základě místa výskytu

Představte si, že jedete autobusem a telefon vás sám upozorní v momentě, kdy si přiblížíte zastávce, kde chcete vystupovat. Není to nic nereálného. V případě, že používáte iOS, můžete použít aplikaci „Reminders“ (levá část obrázku), v případě že používáte Android, můžete si takovouto upomínku nastavit pomocí Google Keep (pravá část obrázku). Předtím, než někam takto vyjedete, doporučujeme zkontrolovat, jestli máte zapnutou GPS.

3. Sdílení vaší polohy

Někteří lidé nejsou po telefonu příliš schopni jednoduše popsat svoji polohu. Pokud jste jedním z nich, není nic jednoduššího, než se naučit sdílet svoji polohu přes Google maps (na obrázku) nebo Apple maps. Obě aplikace umožňují označit konkrétní místo a poslat ostatním webový link s označenou polohou. I v tomto případě je samozřejmě nutné mít zapnutou GPS.

4. Kazetový stojánek

Starých kazetových krabiček se většině lidí válí všude spoustu. Buďte originální a vytvořte si z krabičky nápaditý retro stojánek. Svou velikostí do něj bez problémů „sedne“ většina dnešních přístrojů.

5. Důmyslná ochrana před vodou a pískem

Ideální v těchto dnech. Pokud se chystáte k vodě nebo k moři a váš telefon se klepe strachy před vodou či pískem, není nic jednoduššího, než ho obalit do potravinového sáčku. Zde bude v bezpečí a strach o jeho bezpečnost tak můžete klidně pustit z hlavy.

6. Fotografické poznámky

Určitě se vám už také stalo, že jste autem přijeli do nákupního centra a poté, když jste se po nějakém čase chtěli k autu vrátit, ne a ne ho najít. Přitom stačí použít váš telefon a vyfotit si označení parkovacího stání. Možností jak využít fotografické poznámky je nespočet: kupříkladu před plánovaným nákupem si vyfotit otevřenou ledničku, abyste se během nákupu mohli podívat, co v ní máte. Další možností využití je při návštěvě cizího města – stačí si dělat fotografické poznámky z vaší cesty a podle významných bodů by vám měl být někdo z místních schopen poradit, kde se tato místa nalézají.

7. Zesílení výkonu reproduktoru

Příště až si budete chtít zahrát váš oblíbený hit, zkuste váš telefon položit do prázdné sklenice nebo hrnku. Určitě vás překvapí, jak rezonance dokáže produkované zvuky zesílit.

8. Využijte senzory vašeho přístroje na maximum

Dnešní smartphony jsou vybaveny přehršlím všemožným senzorů – od akcelerometru, přes magnetometr, až po gyroskop. Ty dokáží váš telefon přetransformovat na detektor kovů, kompas nebo třeba na detektor vibrací. Stačí si stáhnout pouze správné aplikace, které vám to umožní. Zkuste třeba aplikaci Smart tools…

9. Originální noční lampička

Napadlo by vás někdy, že si ze smartphonu můžete zcela jednoduše vytvořit noční lampičku? Stačí zapnout led diodu (pokud to vás telefon sám od sebe neumí, pomůže např. aplikace „Svítílna“) a nad LED diodu pak postavit PET láhev s vodou. Výsledný efekt je vynikající, jemně se pohupující jemná záře (tip – vyzkoušejte různě barevné pet lahve).

Víte ještě o nějakých dalších podobných „tricích“? Pokud ano, neváhejte se s námi o ně podělit v diskuzi pod článkem!

Via: phonearena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
jaja01
jaja01

Kvalitní tipy, ala Babica nebo dokonce Vláďa Hruška ;-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení