Mobilizujeme.cz

8 věcí, které chceme u iPhonu 8 (a možná se jich i dočkáme)

  |  8 komentářů  |  autor:

Apple samozřejmě neustále vylepšuje své smartphony, což víceméně předvedl i letos v případě iPhonu 7 a 7 Plus. Je tedy na čase se podívat, co by mohl (a měl) americký výrobce přinést u příštího iPhonu 8, kdy se dočkáme jubilejního desetiletého výročí od představení vůbec prvního revolučního iPhonu.

Kapitoly článku:

» 1. Nový design, tenčí rámečky, lepší displeje, lepší fotoaparát
» 2. Bezdrátové nabíjení, rychlonabíjení, lepší baterie, 3,5mm Jack

iphone-7-lifestyle

Nový design

iPhone vypadá už třetím rokem po sobě téměř stejně (a hlavně stejně nebo minimálně hodně podobně vypadá i spousta levných čínských telefonů), za což u některých lidí sklízí zaslouženou kritiku. Dá se tedy očekávat, že příští osmičkový iPhone přinese výrazné změny – ať už designového charakteru, nebo třeba i změny materiálu a konstrukce. Některé dosavadní spekulace hovoří o tom, že Apple připraví neobyčejný skleněný design s oboustranně zahnutým displejem po vzoru vlajkových modelů s přídomkem Edge od konkurenčního Samsungu.

iphone-8-2017

Tip: Minimum inovací u iPhonu 7? Převratný má být až iPhone 8

Tenčí rámečky

Telefony od Applu stále přinášejí na dnešní poměry už zbytečně velké rámečky kolem displeje. U příštího iPhonu 8 by tedy mohl cupertinský výrobce konečně sáhnout po modernějším panelu s menšími postranními rámečky a vzdát se tak pro některé uživatele tolik nevzhledného čela a brady nad a pod displejem. Jinými slovy neplýtvat tolik místem, jak zejména někteří asijští výrobci (například Sharp) krásně ukazují, ačkoliv jejich příklad je už možná až zbytečně přehnaný.

iphone-air-concept

Lepší displeje

Pokud se u smartphonů Applu zastavil v některé z oblastí čas, pak jsou to displeje, respektive jejich kvality. Mezigeneračně letos nejspíše ani nepoznáte rozdíl a konkurence tak začíná iPhonům utíkat. Pokud si nebude chtít iPhone 8 nechat ujet vlak, měl by přinést jednak displeje s vyšším rozlišením (a tedy i jemností obrazovky), nebo také přejít na pokročilejší technologii AMOLED, se kterou v posledních letech boduje konkurenční Samsung. Některé spekulace už právě na nahrazení LCD panelu za AMOLED od jihokorejského rivala vsázejí.

oled_displej_apple_iphone

Lepší fotoaparát

Cupertinský výrobce by měl jistě také zamakat na fotoaparátu, který už se v letošním roce propadl (v případě iPhonů 6S a 6S Plus) mimo desítku nejlepších fotomobilů. Samozřejmě, že nové iPhony 7 a 7 Plus nabízejí vylepšené řešení, oba mají optickou stabilizaci obrazu či lepší světelnost u objektivu – navíc větší z modelů disponuje unikátním duálním fotoaparátem s 2x optickým zoomem, ovšem při běžném focení to na kvalitu nemá příliš zásadní význam. Apple by měl zvětšit snímač nebo využít duálního fotoaparátu ke zlepšení výsledné kvality snímků, třeba jako to dokázali u Huawei. Navíc by bylo více než příjemné, kdyby se také iPhone zbavil nepříjemně vyčnívajícího objektivu.

iphone-7-dualni-fotoaparat

Tip: Unikátní duální fotoaparát prý zůstane u Applu exkluzivní

Kapitoly článku:

» 1. Nový design, tenčí rámečky, lepší displeje, lepší fotoaparát
» 2. Bezdrátové nabíjení, rychlonabíjení, lepší baterie, 3,5mm Jack

ČLÁNKY:, , , , ,
Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

DNES  |    |  3 komentáře

Zní to jako sci-fi z daleké budoucnosti, ale vědci prý dosáhli technologického průlomu, díky kterému bude možné mobilní…

Meizu zveřejnilo seznam zařízení, která dostanou Android Nougat

Meizu zveřejnilo seznam zařízení, která dostanou Android Nougat

DNES  |    |  diskuze (0)

Pozdě, ale přece. Čínské Meizu až nyní oficiálně slíbilo aktualizaci na nejnovější Android Nougat (který ale za 2…

iPhone 8 na nových snímcích. A stále vypadá docela otřesně

iPhone 8 na nových snímcích. A stále vypadá docela otřesně

DNES  |    |  5 komentářů

Apple by měl za 2-3 měsíce představit nový iPhone 8, ovšem ani podle nejnovějších úniků nevypadá tak, jak…

Mobilní zobrazení