Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

8 úžasných věcí, které umí váš smartphone (a vy to možná nevíte)

  |  12 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Se smartphony dnes nejen vyřizujeme komunikace, ale i fotíme, surfujeme na internetu či hrajeme hry. Jaké jsou ale funkce, o kterých jsme zřejmě ani neměli ponětí? Jak lze náš smartphone možná až překvapivě chytře využít?

Ať už máte smartphone za 2 nebo 20 tisíc, většina zvládá následující seznam úžasných a možná nečekaných věcí. O kterých z nich jste už věděli?

Detekce infračerveného světla

Namiřte s fotoaparátem na infračervené světlo, které využívá třeba váš dálkový ovladač k televizi, a na displeji telefonu uvidíte bílý či fialový paprsek, který je jinak běžným okem neviditelný. Jak toho využít? Pokud vám přestane fungovat třeba právě ovladač k televizi, jednoduše s mobilem zjistíte, jestli vám došly baterie nebo je závada jinde.

Čtení dat z cestovních pasů

Cestovní pasy dnes využívají integrovaný RFID čip, na kterém jsou uložené informace o majiteli jako je fotka či otisk prstu. Pomocí technologie NFC ve vašem telefonu a speciální aplikace můžete tyto informace z pasu jednoduše získat. Nutné je ale říct, že ne s každým pasem v každé zemi to funguje. U nás v redakci jsme neuspěli, podle zahraničních fór to ale skvěle funguje například na pasy z Velké Británie, ale i z jiných zemí.

Fotit dálkově přes Bluetooth headset

Pokud chcete vyfotit ať už jen sami sebe nebo celou skupinku lidí na dálku, a to v přesně pravý moment, je třeba ruční spoušť. A k tomu vám poslouží klidně bezdrátový Bluetooth headset! Nefunguje to ale s každým headsetem a je také třeba vyzkoušet, které tlačítko tuto funkci zajistí.

Pomoc při léčení rakoviny

Během noci, kdy telefon zpravidla nepoužíváte, můžete jeho výkon věnovat na výzkum proti rakovině či jiných nemocích. Je to jednoduché, existují různé aplikace od světových institucí, které pak na vašem smartphonu nechají běžet různé výpočetní programy a výsledky pak použijí při boji proti různým nemocem.

S kapkou vody máte mikroskop

Jediná kapka vody na sklíčku fotoaparátu promění váš smartphone v mikroskop. Kapka totiž působí jako čočka a díky tomu dokáže mobil zaostřit i na menší vzdálenosti, třeba na pouhý 1 cm. Dávejte si ale rozhodně pozor, aby vám kapka vody nikudy nevnikla do telefonu.

Diagnostika auta

Z počítačové jednotky v autě můžete dostat pomocí připojeného smartphonu všechny monitorované záznamy a lépe tak diagnostikovat případné problémy. Stejně tak lze pomocí aplikace a připojeného telefonu proměnit displej svého smartphonu v novou palubní obrazovku.

Připojení USB flash disku či myši

Díky funkci USB on-the-go můžeme k novějším smartphonům jednoduše připojit USB flash disk (s microUSB portem) či myš a používat obě příslušenství stejným způsobem jako na počítači.

Měření vzdálenosti

Za pomoci speciálních aplikací můžete na dálku změřit vzdálenosti. Využívá se zde tzv. trigonometrie: musíte zadat výšku, v jaké držíte smartphone, a namířit na určený objekt, ke kterému chcete zjistit vzdálenost. Skvěle se to hodí například na golfu.

Tak o kterých vymoženostech už jste věděli a které pro vás byly nové? Přidali byste do seznamu některé další?

zdroj

ČLÁNKY:, ,
Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

Huawei si v nové reklamě dělá srandu ze Samsungu

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  11 komentářů

Huawei letos uvedl modely Mate 10 a Mate 10 Pro. Špičkově vybavené smartphony, které v sobě navíc skrývají umělou inteligenci. Tentokrát…

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

Další profesionálně stabilizovaná tyč pro smartphony ve slevě

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Zhiyun Smooth-Q zajistí velmi pokročilou stabilizaci telefonu, což se skvěle hodí nejen při focení, ale zejména při natáčení videí. K dispozici…

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

Apple chystá vlastní brýle pro AR a skupuje startup Vrvana

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple má teď za sebou neskutečně moc práce. Téměř vše se ale vydařilo na výbornou a lidé z Applu se mohou…

Mobilní zobrazení