Mobilizujeme.cz

8 úžasných věcí, které umí váš smartphone (a vy to možná nevíte)

  |  12 komentářů  |  autor:

Se smartphony dnes nejen vyřizujeme komunikace, ale i fotíme, surfujeme na internetu či hrajeme hry. Jaké jsou ale funkce, o kterých jsme zřejmě ani neměli ponětí? Jak lze náš smartphone možná až překvapivě chytře využít?

Ať už máte smartphone za 2 nebo 20 tisíc, většina zvládá následující seznam úžasných a možná nečekaných věcí. O kterých z nich jste už věděli?

Detekce infračerveného světla

Namiřte s fotoaparátem na infračervené světlo, které využívá třeba váš dálkový ovladač k televizi, a na displeji telefonu uvidíte bílý či fialový paprsek, který je jinak běžným okem neviditelný. Jak toho využít? Pokud vám přestane fungovat třeba právě ovladač k televizi, jednoduše s mobilem zjistíte, jestli vám došly baterie nebo je závada jinde.

Čtení dat z cestovních pasů

Cestovní pasy dnes využívají integrovaný RFID čip, na kterém jsou uložené informace o majiteli jako je fotka či otisk prstu. Pomocí technologie NFC ve vašem telefonu a speciální aplikace můžete tyto informace z pasu jednoduše získat. Nutné je ale říct, že ne s každým pasem v každé zemi to funguje. U nás v redakci jsme neuspěli, podle zahraničních fór to ale skvěle funguje například na pasy z Velké Británie, ale i z jiných zemí.

Fotit dálkově přes Bluetooth headset

Pokud chcete vyfotit ať už jen sami sebe nebo celou skupinku lidí na dálku, a to v přesně pravý moment, je třeba ruční spoušť. A k tomu vám poslouží klidně bezdrátový Bluetooth headset! Nefunguje to ale s každým headsetem a je také třeba vyzkoušet, které tlačítko tuto funkci zajistí.

Pomoc při léčení rakoviny

Během noci, kdy telefon zpravidla nepoužíváte, můžete jeho výkon věnovat na výzkum proti rakovině či jiných nemocích. Je to jednoduché, existují různé aplikace od světových institucí, které pak na vašem smartphonu nechají běžet různé výpočetní programy a výsledky pak použijí při boji proti různým nemocem.

S kapkou vody máte mikroskop

Jediná kapka vody na sklíčku fotoaparátu promění váš smartphone v mikroskop. Kapka totiž působí jako čočka a díky tomu dokáže mobil zaostřit i na menší vzdálenosti, třeba na pouhý 1 cm. Dávejte si ale rozhodně pozor, aby vám kapka vody nikudy nevnikla do telefonu.

Diagnostika auta

Z počítačové jednotky v autě můžete dostat pomocí připojeného smartphonu všechny monitorované záznamy a lépe tak diagnostikovat případné problémy. Stejně tak lze pomocí aplikace a připojeného telefonu proměnit displej svého smartphonu v novou palubní obrazovku.

Připojení USB flash disku či myši

Díky funkci USB on-the-go můžeme k novějším smartphonům jednoduše připojit USB flash disk (s microUSB portem) či myš a používat obě příslušenství stejným způsobem jako na počítači.

Měření vzdálenosti

Za pomoci speciálních aplikací můžete na dálku změřit vzdálenosti. Využívá se zde tzv. trigonometrie: musíte zadat výšku, v jaké držíte smartphone, a namířit na určený objekt, ke kterému chcete zjistit vzdálenost. Skvěle se to hodí například na golfu.

Tak o kterých vymoženostech už jste věděli a které pro vás byly nové? Přidali byste do seznamu některé další?

zdroj

ČLÁNKY:, ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

VČERA  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení