Mobilizujeme.cz

8 důvodů proč je Samsung Galaxy S6 horší než konkurence

  |  42 komentářů  |  autor:

Po sedmi důvodech, proč jsou nové Samsungy Galaxy S6 a S6 Edge lepší než konkurence, jsme pro vás připravili naopak osm důvodů, v čem má konkurence jednoznačně navrch.

A co takhle naopak? 7 důvodů proč je Samsung Galaxy S6 lepší než konkurence

1) Vysoká cena

Cena je naprostou alfou a omegou každého produktu. Pokud tedy budete chtít za své peníze dostat co nejvíce, respektive nechcete zbytečně platit víc za to, co umí i jiní při srovnatelné kvalitě, není pro vás Galaxy S6 ani S6 Edge. Při ceně za 20 tisíc korun jsou oba telefony svoji výbavou srovnatelné s některými telefony klidně za poloviční cenu. Proč? Může za to zejména přední postavení Samsungu, který si tak zkrátka může diktovat ceny vyšší než nezavedená konkurence.

2) Stále větší rámečky kolem displeje

Zatímco displej u Galaxy S6 a S6 Edge patří svými kvalitami na čelo dnešních smartphonů, u jeho využití na čelní ploše už se to tak říct nedá. Přitom dnešní trend je jasný – zmenšovat rámečky, ať už je to podle vás praktické nebo ne. Vlajková loď Samsungu ale stále dosahuje jen něco málo přes 70 %, přitom takové telefony od Sharpu disponují téměř 80 % pokrytím nebo telefony od konkurenčního LG mají také více, u vlajkových modelů G2 a G3 téměř 76 %.

3) Kratší výdrž

Samsung se u nové generace své vlajkové lodi odhodlal oproti loňskému Galaxy S5 ke snížení kapacity baterie z hodnoty 2 800 mAh na 2 550 mAh, což pochopitelně nemohlo vést k ničemu jinému než k dalšímu zkrácení výdrže. Telefon je tak stále jednodenní a někdy ani ten jeden jediný den nemusí na jedno nabití přežít. Stačí trocha častějšího využívání GPS, přehrávání videa z YouTube a podobně energeticky náročných funkcí a máte rychle co dělat, abyste nemuseli hledat nejbližší zásuvku nebo použít battery pack.

Tip: Recenze Samsung Galaxy S6: Zpátky na vrchol

4) Nemá voděodolnost

Jaké to překvapení, když letošní generace nejvybavenějšího Samsungu není v základu voděodolná ani prachuvzdorná. U loňské generace to přitom byla jedna z klíčových funkcí. Výhodu tak opět dostává konkurenční Sony, které přišlo s voděodolnou vlajkovou lodí jako vůbec první z předních výrobců. Ovšem kromě něj dnes tak jako Samsung ani ostatní nepřinášejí tuto  stále poměrně zajímavou vlastnost. Že by po ni zase nebyla až zas taková sháňka?

5) Nevyměnitelná baterie

A absence voděodolnosti není bohužel jediný krok zpátky, alespoň tedy pro někoho. Velkou nevýhodou oproti například LG G4 je u Galaxy S6 jeho nevyměnitelná baterie – design to zkrátka nedovolil. Při nutnosti výměny baterie tak budete muset s největší pravděpodobností navštívit odborný servis, doma byste potřebovali horkovzdušnou pistoli, ale i další speciální pomůcky.

6) Nemá slot na microSD karty

Z dalších vlastností chybí překvapivě také slot na microSD karty – přitom Samsung byl výrobcem, který si na této možnosti tak dlouho zakládal. Stejně jako Apple však zřejmě Samsung přišel na výdělečný prodejní model, kdy za vyšší verzi si zákazníci klidně i pěkně připlatí. Protože zkrátka nemají jinou možnost, když jim menší kapacitní varianta nestačí.

7) Méně odolné materiály

Prémiový vzhled ještě neznamená, že telefon také bude neustále prémiově vypadat. A oba Samsungy, S6 a S6 Edge, jsou toho jasným příkladem – po čase se totiž u nich začne odlupovat hliníkový rám a sklo na zádech lehce poškrábe. K telefonu byste se museli chovat naprosto v rukavičkách. A pokud nechcete mít na telefonu ušmudlaná záda, raději Galaxy S6 ani neberte do rukou!

8) Vystouplý objektiv fotoaparátu

Další nepříjemností může být i objektiv fotoaparátu, který je značně vystouplý nad okolní povrch zadní strany. Oproti předchozím generacím je to opět o něco více – zde holt výrobce platí daň za silnější fotoaparát, který patří mezi špičku na trhu. Jiní výrobci přitom stále umí vyrobit telefon poměrně tenký, kvalitně vybavený a s nevyčnívajícím, leč přesto kvalitním, objektivem. Takže ne, že by to nešlo.

A co naopak? 7 důvodů proč je Samsung Galaxy S6 lepší než konkurence

Máte další důvody, podle kterých je lepší se vyhnout Samsungu Galaxy S6 či S6 Edge? Podělte se o ně s ostatními v diskuzi pod článkem!

ČLÁNKY:, , , , , ,
Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

DNES  |    |  diskuze (0)

Máte doma dítě, které je fanouškem nestárnoucího lega, ale zároveň ho semlela doba plná techniky, takže u vás každou chvíli škemrá, ať…

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

DNES  |    |  diskuze (1)

Před nedávnem tchaiwanský výrobce Asus představil šestici smartphonů spadající do modelové řady Zenfone 4, ve které si může vybrat téměř každý. Společnost…

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

DNES  |    |  diskuze (0)

Do rukou se nám dostala rušička signálu, se kterou prakticky přestanou fungovat všechny mobilní telefony v nejbližším okolí. Její použití nám však…

Mobilní zobrazení