Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

7 věcí, díky kterým by byl Samsung Galaxy S6 ještě lepší

  |  21 komentářů  |  autor:

Samsung se letos hodně snažil, aby přinesl vlajkovou loď opravdu největšího kalibru. Jenže ani Samsung Galaxy S6 není bez chyb a rozhodně má stále prostor pro další zlepšování. Připravili jsme tak 7 věcí, díky kterým by mohly být Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge ještě lepšími.

1. Voděodolnost

Nový Galaxy S6 překvapivě oproti loňskému modelu Galaxy S5 upustil od zvýšené voděodolnosti. A je to škoda, jedinou čistě vlajkovou lodí s touto vlastností od některého z předních výrobců tak zřejmě letos bude jen Sony Xperia Z4. To jihokorejský výrobce voděodolnost nabídne s velkou pravděpodobností až u speciální odolnější varianty Galaxy S6 Active, jako to udělal již dříve u Galaxy S4 Active.

2. Kam se poděl microSD slot?

Jednou z nejvíce diskutovaných vlastností, které novému Samsungu Galaxy S6 scházejí, je rozhodně slot na microSD karty. Ten totiž letos výrobce u své vlajkové lodi poprvé vynechal a uživatelům se to dle prvních reakcí moc nelíbí. Znamená to totiž menší svobodu, každý budoucí majitel Galaxy S6 si totiž bude muset dobře rozmyslet, jakou verzi telefonu si zakoupí, aby mu vnitřní paměť dostačovala. Navíc zatímco microSD kartu byste si zakoupili poměrně levně, cenový rozdíl mezi 32 GB, 64 GB a 128 GB variantou bude dělat výrazně větší sumu.

3. Víc giga RAM, víc zábavy

A s pamětí souvisí i další bod. Ačkoliv některé nejnovější smartphony již disponují 4 GB operační pamětí RAM, nový Galaxy S6 zatím zůstává u 3 GB RAM. Ne, že by to asi nějak výrazně vadilo, ale jak se říká – čím víc giga RAM, tím víc zábavy. Ale jaký by byl praktický rozdíl, můžeme jen spekulovat. Například iPhone 6 stále přináší „jen“ 1 GB RAM a bohatě to stačí. U Androidu je ale obecně lepší co největší paměť. 4 GB RAM by se tedy hodily.

4. Vyjmutelná baterie už se nekoná

A stejně jako v případě absence microSD slotu, Samsung přinesl ještě jedno poměrně nepříjemné překvapení. Alespoň pro věrné fanoušky své stáje. Dosud vždy uživatelsky vyjmutelnou baterii zabudoval tak, že ji bez šroubováku nebo návštěvy servisu nevyndáte. Odpadá tak možnost používat dvojici baterií a ty mezi sebou měnit, pokud se jedna vybije. Teď už bude zbývat jen externí battery pack pro dobíjení za běhu telefonu.

5. Menší baterie a zřejmě také menší výdrž

S problémem krátké výdrže se dá bojovat různě. U Samsungu si ale myslí, že nejlepší je klidně podřídit vzhled a funkce na úkor maximální výdrže při běžném používání. Kapacita totiž klesla o 200 až 250 mAh (méně u S6 Edge) a funkce jsou naopak energeticky náročnější. Majitelé Galaxy S6 se tak nejspíše budou muset nově přes den spoléhat na externí zdroj energie, např. battery pack, nebo počítat se zásuvkami. Na druhou stranu, novinka v podobě superrychlého nabití za pouhých 10 minut na další 4 hodiny používání zní skvěle.

6. Stereo reproduktory

Co by se dále hodilo, jsou kvalitní stereo reproduktory. Například takové, jako přináší konkurenční HTC One M9. V této oblasti rozhodně vlajková loď od Samsungu trochu ztrácí. I když, takto ztrácí jen konkrétně na HTC.

7. Cena, cena, cena

Nebudeme si namlouvat, ale cena je pro mnohé nejdůležitější vlastností každého telefonu. A vzhledem k tomu, že předběžné ceny Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge zatím začínají na více než 20 tisících korunách, bude pořízení tohoto telefonu na více než zvážení. Nižší ceny by rozhodně pomohly mnohým v rozhodování. Ukáže až čas, zdali nebudou ceny takto až příliš vysoké, když konkurenci například z Číny je možné koupit klidně i za poloviční ceny.

Souhlasíte s námi? Nebo byste přidali ještě nějaké vlastnosti, které by Samsung Galaxy S6 vylepšily? Podělte se v diskuzi o své názory s ostatními.

ČLÁNKY:, , , ,
Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

DNES  |    |  diskuze (1)

Praha se snaží nebojácně prorazit ve smetánce evropských metropolí a značně modernizuje. Postupný rozkvět začal například s novými tramvajemi, ve kterých se…

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už to tak bývá, na konci letní sezóny dochází k různým výprodejům. A jedním takovým je i akce u předního zahraničního…

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

DNES  |    |  diskuze (1)

Veškeré předchozí spekulace naznačovaly, že Nokia představí své další telefony až příští rok. Nyní se ale dozvídáme, že tomu tak nebude. Finská…

Mobilní zobrazení