Mobilizujeme.cz

7 vlastností, které má údajně přinést Samsung Galaxy S7

  |  15 komentářů  |  autor:

Letošní Samsung Galaxy S6 je na trhu už přes půl roku. Pomalu tak vyhlížíme jeho nástupce v podobě Samsungu Galaxy S7. Ale ještě než dorazí, pojďme si zrekapitulovat, na co všechno se už teď můžeme u něj teoreticky těšit.

O tzv. Projektu Lucky, jak je nadcházející high-endový model značky interně přezdíván, již začala kolovat spousta spekulací. Očekává se samozřejmě nárůst výkonu, lepší displej i fotoaparát a vůbec po technické stránce opět vylepšené zařízení. Jaké informace se na internetu objevily dále? Pojďme si shrnout 7 zatím nepotvrzených informací, jež jsme se v posledních týdnech o smartphonu dozvěděli.

1. Tenčí tělo z hořčíkové slitiny a skla

samsung-galaxy-s7-banner

Spekuluje se, že by Samsung Galaxy S7 mohl být vyrobený z hořčíkové slitiny pokryté sklem, což by nebyl zas tak velký odklon od materiálu využitého u Galaxy S6. Prémiové materiály by samozřejmě podtrhovaly exkluzivitu přístroje.

2. Větší displej

Galaxy S7

V tomto ohledu se různé spekulace rozcházejí. Samsung Galaxy S7 by mohl být vybaven buďto 5,2palcovým plochým displejem nebo 5,7palcovým displejem zahnutým na hranách. Oba modely by ale mohly být představeny najednou.

3. Rychlejší čipsety Exynos a Snapdragon

samsung-exynos

Oba čipsety, které mají pohánět smartphone Samsung Galaxy S7 – vlastní Exynos 8890 a Qualcomm Snapdragon 820, budou vyráběny novou 14nm výrobní metodou Samsungu. První 14nm čipsety, jako jsou Exynos 7420 v modelu Galaxy S6 nebo Apple A9 v iPhonu 6S, evidentně využívají tzv. LPE čipy, zatímco v další fázi nastoupí pokročilejší LPP čipy. Ty by měly nabídnout opět o něco vyšší výkon při nižší spotřebě energie.

4. Větší, lepší fotoaparát

Galaxy-S6-camera

O fotoaparátu se toho příliš neví, respektive objevují se vzájemně se vylučující informace. Ze všech spekulací se však dá odvodit, že Galaxy S7 bude mít oproti 16 Mpx snímači u Galaxy S6 buďto větší senzor nebo vyšší rozlišení. Prvním horkým kandidátem je nový 20 Mpx snímač Samsungu s RGBW barevnou škálou, který je vyráběn 28nm procesem. Díky této škále má být zlepšena světelná citlivost a snížena úroveň šumu v horších světelných podmínkách.

Další možností je 12 Mpx 1/2″ senzor, který by se měl do výroby dostat již v nejbližší době. Nebo by se výše zmíněné snímače mohly u Galaxy S7 objevit oba.

5. Jednoúčelový ESS audio čip

Samsung-Galaxy-S7-edge-renders4

Samsung již jednoúčelové čipy pro zpracování zvuku (DAC) ve svých zařízeních využívá, konkrétně aktuálně od firmy Wolfson. Není tedy jasné, jaké výhody by novému telefonu přinesl ESS čip. V souvislosti s tím by se ale mohly potvrdit spekulace, že jihokorejský výrobce zvažuje partnerství s hudební službou Tidal rappera Jay-Z, která se chlubí bezztrátovým přehráváním.

6. Technologie citlivá na úroveň tlaku dotyku

synaptics

Samsung se evidentně má stát jedním z klíčových partnerů společnosti Synaptics pro využití její technologie ClearForce. Ta funguje podobně jako 3D Touch od Apple, jež je součástí letošní várky iPhonů. Dotyková technologie od Synaptics ale nabídne komplexnější funkce včetně rolování stránkou různou rychlostí, odemykání obrazovky či různých způsobů ovládání her.

7. Konektor USB typu C

samsung-galaxy-s7-usb-type-c

Tato spekulace o Galaxy S7 hraničí s jistotou, neboť nový reverzibilní univerzální konektor bude v následujících letech pro výrobce mobilních zařízení prakticky nutností. Výhodou nového konektoru jsou kromě omezení nutnosti přemýšlení, kterou stranou zapojit kabel, také rychlejší přenosy souborů či vyšší energetická propustnost.

Zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , , , , ,
Fossil uvedl nové hybridní a chytré hodinky s Android Wear 2.0

Fossil uvedl nové hybridní a chytré hodinky s Android Wear 2.0

VČERA  |    |  diskuze (0)

V dnešních dnech je již trendem, že velké hodinářské společnosti mají v portfoliu i vlastní chytré hodinky; zpravidla s operačním systémem…

Recenze Huawei P10: právem mezi současnou elitou

Recenze Huawei P10: právem mezi současnou elitou

VČERA  |    |  2 komentáře

Huawei chce být do dvou let největším výrobcem telefonů a jak v poslední letech dokazuje, je na správné cestě. Jedním z důvodů…

Vaio Phone A dostane Android, že by výzva pro mateřské Sony?

Vaio Phone A dostane Android, že by výzva pro mateřské Sony?

VČERA  |    |  diskuze (1)

Občas se některé věci mohou otočit proti vám. Stejný příběh potkal japonské Sony, které se nyní musí vypořádat s oddělením laptopové…

Mobilní zobrazení