Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

7 důvodů, proč si dnes pořídit 2v1 zařízení

  |  komentovat  |  autor: redakce

Proč mít dvě, když můžete mít to nejlepší z obou? Vybrali jsme 7 důvodů, proč se dnes podle nás vyplatí pořídit raději jedno 2v1 zařízení než kupovat zvlášť notebook a zvlášť tablet.

1. Skladnost a přenositelnost

Proč tahat notebook a ještě k tomu tablet, když můžete mít oboje v jednom? Zkrátka máte jen jedno zařízení, kterému se říká 2v1. Může být buď s odpojitelnou klávesnicí (můžete od sebe oddělit část tabletovou a část s klávesnicí) a nebo konvertibilní (kdy je klávesnice napevno spojena s displejem, ale i tak je celkem flexibilní, protože můžete většinou displej různě otáčet či překlápět).

2. Delší výdrž

Když používáte tablet, musíte jej každý den dobíjet a někdy se vám stane, že vám šťáva dojde zrovna kdy to nejméně potřebujete. U zařízení 2v1 ale stačí „vyždímaný“ tablet připojit ke klávesnici a voilá, hned má zase plno energie!

3. Vyšší výkon

Zařízení 2v1 mají zpravidla vyšší výkon než samotné tablety. Je to dáno i operačním systémem. Zatímco na obyčejném tabletu s Androidem se dá spokojit se slabším hardwarem, který vám slouží jen na základní věci jako je surfování na internetu, sledování videí a jiného multimediálního obsahu či hraní zpravidla nenáročných her. Na 2v1 zařízení běží klasická Windows, jejichž programy vyžadují vyšší výkon. Máte tak i vyšší výkon na různé hry a jiné programy.

4. Větší paměť

Tablety samotné mají běžně vnitřní paměť pohybující se v rozpětí mezi 8 až 32 GB. Ačkoliv se dá tato paměť většinou dále rozšířit pomocí microSD karet, u 2v1 zařízení máte rovnou buďto SSD disky (běžně 64, 128, 256 GB) či harddisky (500 GB), v některém případě pak také rovnou nakombinovaný rychlejší SSD disk s pevným haddiskem.

5. Více portů

Pokud máte samotný tablet, je většinou limitem tenkost daných zařízení. U zařízení 2v1 ale stejně jako u notebooků můžete připojit mnohem více zařízení díky většímu počtu portů, jde zejména o klasické USB.

6. Tišší

Díky úsporným procesorům od Intelu jsou nová 2v1 zařízení tišší než dříve a tišší než některé jiné notebooky. Stejně jako u běžných tabletů neslyšíte větráček (protože ani žádný nemají), ani u nových 2v1 zařízení vás nebude nic rušit při práci ani zábavě.

7. Levnější

V neposlední řadě můžeme mezi důvod ke koupi počítat také cenu. Když si koupíte 2v1 zařízení, dáte zpravidla méně peněz, než když si koupíte zvlášť notebook a zvlášť tablet.

Pokud vás důvody zaujaly, můžete navíc při současné akci u CZC.cz na stránkách 2v1.czc.cz získat při pořízení vybraných 2v1 zařízení zdarma poukaz v hodnotě 1000 Kč na další nákup. Akce platí do konce října.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Diskuze uzavřena

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Letos mají dorazit tři nové iPhony, včetně "levného" iPhonu X

Letos mají dorazit tři nové iPhony, včetně „levného“ iPhonu X

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Do příští konference WWDC ještě nějaký ten čas zbývá, je však pochopitelné, že se do popředí dostávají spekulace ohledně nových iPhonů,…

Nejvýkonnější telefon míří do ČR, vyjde jen na 12 790 Kč

Nejvýkonnější telefon míří do ČR, vyjde jen na 12 790 Kč

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

V České republice se bude oficiálně prodávat nový špičkově vybavený smartphone značky Honor, který během únorového měření v žebříčku Antutu dosáhl…

Recenze Samsung Galaxy S9+ vs Galaxy S9: je větší lepší?

Recenze Samsung Galaxy S9+ vs Galaxy S9: je větší lepší?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Je to téměř rok, co se v Samsungu rozhodli kráčet ve stopách rivala z Cupertina a uvádět každý rok dva špičkové modely: nakynulou…

Mobilní zobrazení